Spoločnosť Creative Technology

vyvinula veľmi dobre vybavenú sledovaciu kameru, ktorú možno ovládať diaľkovo pomocou mobilného telefónu. Cenovo je dostupná naozaj pre každého, ale poďme pekne po poriadku.

Dizajn a funkčnosť

Creative Live! Cam IP Smart HD je malá, ľahko prenosná Wi-Fi kamera. Vyrobená je z plastu a to kde ju umiestnite je naozaj len na vás. Možnosti jej montáže sú naozaj veľké. Vďaka zabudovanému magnetu, ktorý sa nachádza v podstavci, môžete kameru pripevniť nielen ku obyčajnému, ale aj ku kovovému povrchu. Balenie obsahuje kovovú podložku a skrutky, za pomoci ktorých sa dá kamera umiestniť v rôznych polohách a spoľahlivo postráži rodinný dom, byt alebo napríklad vašu garáž.

Na zadnej strane sa nachádza port microUSB, cez ktorý je kamera napájaná. Taktiež tam nájdete množstvo malých otvorov, ktoré nám jasne dávajú najavo, že reproduktor sa nachádza taktiež vzadu. Na reštartovanie kamery slúži tlačidlo umiestnené vľavo od portu microUSB a ovláda sa pomocou ihly, ktorá je súčasťou balenia.

Creative Live! Cam IP Smart HD je vybavená čítačkou pamäťových kariet až do veľkosti 32 GB a slot na tieto microSD karty je umiestnený na ľavej strane.

Prvé spustenie a aplikácia Live! Cam

Túto šikovnú a dobre vybavenú kameru ľahko spojazdníte aj sami bez pomoci odborníka a to v niekoľkých jednoduchých krokoch. Zapojíte kameru do elektrickej zásuvky a nainštalujete si aplikáciu Live! Cam. Aplikácia je dostupná ako pre iOS, tak aj pre zariadenia so systémom Android.  Následne si v aplikácii vytvoríte konto, do ktorého skenovaním QR kódov pridávate vaše zariadenia. Ak by ste si predsa len nevedeli dať rady, aplikácia vám sama napovie ako pokračovať a krátkymi nápoveďami vás prevedie pridávaním kamery.

Videá môžete nahrávať 24 hodín a 7 dní v týždni na microSD kartu, ktorá sa po zaplnení automaticky vymaže a nové dáta začne zaznamenávať opäť automaticky, bez toho, aby ste voľné miesto na karte museli fyzicky kontrolovať či uvoľniť. Taktiež môžete využívať službu cloud, na ktorom môžete svoje dáta zálohovať a kedykoľvek ich máte pomocou aplikácie k dispozícii. Služba cloud stojí 6,99 USD na mesiac a na odskúšanie spoločnosť ponúka 30 dňovú trial verziu.
Cez aplikáciu môžete sledovať, ovládať a komunikovať až so štyrmi zariadeniami naraz a mať tak prehľad o dianí na každom z monitorovaných miest.

Nočné videnie

Creative Live! Cam IP Smart HD disponuje nočným videním, do ktorého sa kamera prepne automaticky pri zistení nedostatočného osvetlenia. Vďaka infračerveným LED diódam, rozlíšeniu 1280 x 720 a šírkou záberu až 110° zostane nahrávané prostredie aj za zlých svetelných podmienok dobre viditeľné.

Pohybové a zvukové alarmy

Po pripojení kamery do siete Wi-Fi je obraz a zvuk okamžite prenášaný do vášho smartfónu. Creative Live! Cam IP Smart HD je natoľko inteligentná, že dokáže v reálnom čase upozorniť na pohyby či zvuky, ktoré zaregistruje, zaznamenať ich a v tom istom momente vám na ne poslať upozornenie do mobilnej aplikácie.

Obsah balenia

Balenie obsahuje okrem samotnej Creative Live! Cam IP Smart HD kamery aj USB kábel, nabíjací adaptér, malý, no užitočný návod na používanie, ale aj montážne skrutky, podložku a ihlu.

Záverečný verdikt

appka a kamerka CreativeS fungovaním tejto kompaktnej kamery sme boli spokojní a ani manipulácia či prvé spustenie neboli náročné. Prenášaný obraz bol za každých podmienok jasný, plynulý a v rámci rozlíšenia kamery aj dostatočne ostrý. Či už cez mobilné dáta alebo prostredníctvom siete Wi-Fi sme mali okamžitý prehľad o mieste, ktoré kamery snímali.
Creative Live! Cam IP Smart HD je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach a to konkrétne v bielej a čiernej farbe. Tieto kompaktné kamery sú momentálne dostupné za cenu od 50,41 € vrátane DPH.

text & foto Martin Morávek a Matej Bičan