reproduktor CREATIVE 1c zeleny a cierny

Tento malý, prenosný Bluetooth reproduktor si zaručene obľúbia všetci milovníci hudby, ktorí chcú mať svoj obľúbený playlist vždy a všade so sebou. Muvo 1c je ideálny spoločník takmer ku každej aktivite, pohodlne ho zmestíte do vrecka a vďaka krytiu IP66 ho nezničí striekajúca voda či prach. Pre ešte širšiu úroveň zvuku je možné si za pomoci jednoduchého obrázkového návodu (ktoré je súčasťou balenia) vytvoriť malú stereo sústavu spárovaním dvoch takýchto reproduktorov. Počas pripojenia cez Bluetooth zo smartfónu umožňuje užívateľom prepínať medzi prehrávaním hudby a prichádzajúcimi hovormi.

Muvo 1c je možné dostať v dvoch farebných prevedeniach, a to v čiernej a limetkovo zelenej. Celá konštrukcia reproduktoru je jednoduchá a nenápadná, prednú stranu zariadenia tvorí mriežka s logom Creative, na vrchu sa nachádza spolu 5 tlačidiel- On/Off, Bluetooth, Menu a posledné dve slúžia na ovládanie hlasitosti. Okrem toho je tu ešte na ľavej strane výrez pre prichytenie šnúrky. Na pravom boku nájdeme gumený kryt, pod ktorým je ukrytý 3,5mm AUX vstup a microUSB port pre nabíjanie. Na zadnej strane je umiestnený výrez s názvom reproduktoru, pričom sa jedná o pasívnu ozvučnicu, vďaka ktorej si môžme užiť ešte lepšie hlboké tóny. Pri vyššej hlasitosti je na tomto mieste dokonca možné pozorovať jemné kmitanie. A nakoniec, naspodu sú umiestnené dve gumené nožičky, takže sa nemusíte báť, že sa reproduktor kedykoľvek zošmykne napríklad zo stola.

Výrobca sľubuje veľmi pôsobivú, až 6 hodinovú výdrž batérie, avšak pri normálnej hlasitosti zariadenie vydrží na jedno nabitie hrať o nejakú hodinku či dve dlhšie. Pri striedavom používaní nebude mať problém vydržať bez nabíjania aj viac dní.
Zvuk je na tak malé rozmery nadpriemerný, pri najvyššej hlasitosti dokáže bez námahy dostatočne dobre ozvučiť aj väčšiu miestnosť. A to hlavne vďaka pasívnemu subwooferu, ktorý sa stará o vynikajúce podanie hlbokých tónov. Obrovskou výhodou je, že ani pri vyšších hlasitostiach reproduktor netrpí rozostrením. Bežnému poslucháčovi bude teda vyhovovať vo všetkých smeroch.

Po otestovaní týchto reproduktorov musím skonštatovať, že ma veľmi milo prekvapili. Po úspešnom spárovaní a pripojení ku telefónu či notebooku som si užívala naozaj dobrý a kvalitný zvuk. Sú tak ľahké a malé, že  prenos mi nerobil najmenší problém, takže som si ich so sebou mohla vziať prakticky kdekoľvek som potrebovala. Nesklamal ani pri počúvaní hudby v sprche, kde prežil aj mierne ošpliechanie vodou. Samozrejme, veľkým prekvapením a potešením pre mňa bola najmä už vyššie spomínaná výdrž batérie.

Na záver teda môžem povedať, že Muvo 1c poslucháčovi poskytne naozaj dobrý zvukový zážitok a vďaka nízkej hmotnosti ho môže mať vždy po ruke. Momentálne je možné ho na Slovensku zakúpiť s cenovkou pohybujúcou sa okolo 29,99 €.

Technické špecifikácie:

  • Hmotnosť: 158 g
  • Rozmery: 67 x 93 x 38 mm
  • Pripojiteľnosť: Bluetooth 4.2, 3.5mm Aux-in
  • Výdrž batérie: 6 hodín
  • Nabíjanie: Micro USB
  • Meniče: 1 x menič s plným rozsahom, 1 x basový radiátor
  • Bezdrôtové pripojenie: Áno, až 2 reproduktorov
  • Hlasité volania: Áno

text & foto Kristína Jurenková