Jedinečný audiosystém obsahujúci vstavaný pokročilý procesor Sound Blaster®, 24-bit DAC, Dolby® 5.1 dekódovanie, zosilnenú konštrukciu s 5-timi meničmi, výkonný subwoofer a 16.8 milióna farieb systému osvetlenia Aurora Reactive

BERLÍN, Nemecko – 1. September 2016 – Spoločnosť Creative Technology Ltd predstavila novú generáciu herných reproduktorov z pro-gamingovej série Sound BlasterX – Sound BlasterX Katana – audio systém pod monitor určený pre hráčov so širokouhlou obravkou alebo s viacerými obrazovkami (tzv. multi-screenmi).

Sound BlasterX Katana je svetovo prvý zvukový systém pod monitor, ktorý prichádza s najvýkonnejším viacjadrovým DSP Creative procesorom, ktorý funguje ako high-endová zvuková karta Sound Blaster/DAC, ktorá poskytuje zvuk vo vysokom rozlíšení 24-bit pre bestratový, krištáľovo čistý a pôsobivý miestnoť vyplňujúci zvuk. Jeho sofistikovaná zosilnená konštrukcia, ktorá je poháňaná 5-meničmi zahŕňa 2 do hora smerujúce stredobasové meniče, 2 výškové reproduktory s vysokým zdvihom a ďalekosiahly subwoofer, každý samostatne poháňaný DSP riadeným zosilňovačom pre presnú reprodukciu zvuku a každej časti zvukového spektra. Začlenením technológie BlasterX Acoustic Engine a Dolby Digital 5.1 dekódera tak Sound BlasterX Katana poskytuje užívateľom pohlcujúci zvuk pre filmy a hry. Elegantný zvukový systém zostrojený z brúseného hliníka je tiež vybavený programovateľným systémom osvetlenia Aurora Reactive so 16.8 miliónmi farieb.

Kľúčové vlastnosti systému Sound BlasterX Katana:

 • 5 vysoko výkonných meničov individuálne riadených DSP
  • 2 do hora smerujúce stredobasové meniče
  • 2 výškové reproduktory s vysokým zdvihom
  • ďalekosiahly subwoofer v externej skrinke subwoofera
 • Výkonný 150W špičkový výkon (75W RMS) celkový výstup
 • Zvuk vo vysokom rozlíšení 24-bit
 • Slúži tiež ako pokročilá zvuková karta Sound Blaster
 • Automaticky analyzuje a obnovuje dynamiku v komprimovaných zvukových skladbách v reálnom čase
 • Plne prispôsobiteľné vylepšenia zvuku 7.1 priestorového zvuku cez BlasterX Acoustic Engine
 • Certifikovaný Dolby Digital 5.1 dekóder
 • USB konektivita pre bezstratové prehrávanie zvuku vo vynikajúcej vysokej kvalite 24-bit/96kHz z PC a Mac
 • Podporuje USB pripojenie z flash disku pre pohodlný prístup k obsahu a prehrávaniu z MP3, WMA, FLAC a WAV
 • Optický vstup pre prehrávanie digitálneho zvuku s vysokým rozlíšením z televízorov a herných konzol
 • Bluetooth® pripojenie pre bezdrôtové prehrávanie z mobilných zariadení
 • 3.5mm stereo analógový linkový vstup
 • Plne prispôsobiteľný systém LED osvetlenia Aurora Reactive so 16.8 miliónmi farieb
 • Hliníkové vystužené šasi znižujúce nežiadúcu vibráciu, ktoré znižujú jasnosť zvuku
 • Je dodávaný s ďiaľkovým IR ovládaním

“Sme nesmierne radi z týchto výkonných herných reproduktorov, ktoré obohatili pro-gamingovú sériu Sound BlasterX. Je načase priniesť späť reproduktory na hranie, niečo, čo s čím sme prišli pred viac ako 10-timi rokmi, a to s oceňovanou sériou pro-gamingových reproduktorov série GigaWorks,” povedal Long Chye Low, Generálny manažér spoločnosti Creative.

“Sound BlasterX Katana je predovšetkým umelecké dielo. Tvorí ho elegantné hliníkové šasi, ktoré v sebe ukrýva množstvo vysoko výkonných meničov jednotlivo riadených DSP a zosilňovačmi s cieľom zabezpečiť bezkompromisnú kvalitu zvuku. Interne sme ho láskyplne nazvali Katana, čiže UMAS (Under-Monitor-Audio-System), čo v skratke znamená Podmonitorový zvukový systém, ktorý má vstavaný zvukový procesor Sound Blaster, rovnaký zvukový procesor, ako je použitý v zariadeniach Sound BlasterX G5/E5, ako aj vo zvukových kartách Sound Blaster Z-série. Jeho elegantný dizajn umožňuje, aby bol prehľadne umiestnený aj pod 4K monitor, ale aj pod viacerými monitormi. Hráči môžu zažiť skutočne pohlcujúci zvuk presne pre dnešný herný, filmový a hudobný obsah. Čo sa konektivity týka, tak je zameraná na každý herný štýl, vrátane optického vstupu pre konzoly, a dokonca aj Bluetooth pre chytré zariadenia. Sound BlasterX Katana je tiež vybavený programovateľným systémom osvetlenia Aurora Reactive so 16.8 miliónmi farieb, ktoré sú kombinovateľné s inými hernými perifériami. Reproduktory nielen skvelo znejú, ale povznesú skvelú atmosféru z hrania na úplne novú úroveň.”

Herné reproduktory Sound BlasterX prichádzajú s technológiou BlasterX Acoustic Engine, ktorá umožňuje hráčom prispôsobiť si zvuk podľa požadovanej hry, ktorú práve hrajú. Je navrhnutá tak, aby inteligentne znižovala rozptyl a zvyšovala podstatné akustické detaily v hrách, čím dáva hráčom ďalšiu výhodu.

Cena a dostupnosť

Sound BlasterX Katana bude dostupný od Novembra 2016 za odporúčanú maloobchodnú cenu 299.99 EUR.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here