Každoročne si 29. septembra pripomíname Svetový deň srdca. Štatistiky WHO uvádzajú, že ročne zomiera na kardiovaskulárne ochorenia asi 17,9 milióna ľudí. To predstavuje celosvetovú úmrtnosť 31 %. Aj preto je dôležité srdce pravidelne monitorovať a predísť tak rôznym chorobám a poruchám kardiovaskulárneho systému.

V dnešnej rýchlej dobe je ťažké udržať si zdravý a pravidelný režim. Zdravie srdca je preto nesmierne náročné a často zanedbávané. Dokonca aj načítanie jednoduchého elektrokardiogramu (EKG) si stále vyžaduje návštevu u lekára.

Bez ohľadu na vek si srdce zaslúži, aby sme mu venovali väčšiu pozornosť. Spoločnosť Huawei si uvedomuje túto potrebu a snaží sa o využívanie moderných technológií pri staraní sa o zdravie svojich zákazníkov. Značka nedávno získala európsku certifikáciu CE pre funkciu analýzy elektrokardiogramu (EKG) na dvoch nositeľných zariadeniach. Užívatelia si môžu vyskúšať funkciu EKG na modeloch smart hodiniek Huawei Watch GT 3 Pro a Huawei Watch D, ktoré im poskytnú všetky potrebné údaje o tom, kedy majú vyhľadať zdravotné prehliadky – čo je veľmi šikovná funkcia najmä pre tých, ktorí nemajú prístup k údajom o svojom zdraví, no chcú sa oň zodpovedne starať.

Poslaním spoločnosti Huawei je priniesť digitálne benefity každému človeku, vďaka čomu vždy hľadá na svojich zariadeniach to najpohodlnejšie riešenie. A tentoraz, v rámci Svetového dňa srdca, značka priniesla ďalšiu novinku.

Monika Bagárová - HUAWEI WATCH GT3 PRO

Spoločný výskum zdravia srdca s poprednými svetovými inštitúciami

V roku 2018 spoločnosť Huawei uzavrela partnerstvo so špičkovou globálnou inštitúciou 301 Hospital, a uskutočnila štúdiu pod názvom Huawei Heart Study, v ktorej skúmali mobilné zdravotné riešenia v oblasti fibrilácie srdcových predsiení.

Začiatkom tohto roka boli zverejnené výsledky,  ktoré ukazujú, akú významnú úlohu môžu zohrať nositeľné technológie pri včasnej liečbe srdcových chorôb, vďaka čomu sú Huawei zariadenia spoľahlivým zdravotným asistentom pri monitorovaní a skríningu srdcových aktivít.

Navyše, problémy ako vysoký krvný tlak alebo jeho časté kolísanie, či pulz vyšší ako 60 mmHg významne zvyšuje riziko fibrilácie predsiení srdca. Huawei Watch GT 3 Pro a Huawei Watch D s funkciou EKG sú užitočným skríningovým riešením pre vysoko rizikových pacientov, ktoré poskytujú monitoring srdcovej frekvencie v reálnom čase (PPG) aby pomáhali užívateľom včas odhaliť výskyt kardiovaskulárnych ochorení.

Údaje EKG získané zo zariadení Huawei môžu pacientom pomôcť pri riešení rizika syndrómov ako je napríklad spánkové apnoe, ktoré nastáva, keď sa počas spánku svaly v zadnej časti hrdla príliš uvoľnia, a zabránia normálnemu dýchaniu.

WATCH GT3 PRO

Meranie EKG s Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro prinášajú používateľom zdravotné možnosti v štýlovom dizajne zo špičkových materiálov v rôznych farbách a štýloch ciferníkov, ktoré pozdvihujú krása remeselného spracovania klasických hodiniek.

V kombinácii s pekným vzhľadom atraktívneho príslušenstva dokáže aplikácia EKG v týchto inteligentných hodinkách presne zaznamenávať údaje EKG a demonštruje výskum spoločnosti Huawei v oblasti chronických chorôb. Tlačidlo EKG kombinuje technológiu elektród a tlačidlo, čím používateľom prináša plnú funkčnosť možností v meraní EKG. Presnosť merania EKG sa výrazne zlepšila a oblasť tlačidiel sa v porovnaní s predchádzajúcou generáciou ďalej zmenšila. Séria Huawei Watch GT 3 Pro podporuje zber údajov EKG, ktorý dokáže používateľom presne poskytnúť merania, analýzu v reálnom čase, sínusový rytmus a včasné pripomienky.

Huawei Watch GT 3 Pro navyše ponúkajú všestrannú správu zdravia monitorovania srdcovej frekvencie, hladiny kyslíka v krvi, kvality spánku, dýchania a tlaku, čo pomáha sledovať zmeny vo vašom tele. Pomocou aplikácie Huawei Health App vo svojom telefóne môžete synchronizovať údaje o cvičení a sledovaní zdravia v reálnom čase, aby ste svojmu zdraviu a zdraviu svojej rodiny venovali veľkú pozornosť.

HUAWEI WATCH D

Certifikácia CE pre Huawei Watch D

Tento rok spoločnosť Huawei predstavila a čoskoro uvedie na trh hodinky Huawei Watch D, prvé smart hodinky Huawei, ktoré podporujú monitorovanie krvného tlaku a analýzu EKG. Analyzuje pulzovú vlnu zistenú počas nafukovania mini pumpou a presne zmeria krvný tlak nech ste kdekoľvek. Hodinky tiež podporujú nepretržité monitorovanie krvného tlaku.

Kompaktné a prenosné hodinky Huawei Watch D majú rovnakú meraciu kapacitu ako bežný prístroj na meranie krvného tlaku, pričom sú približne 25-krát menšie a 6-krát ľahšie ako bežné prístroje.

Huawei sa zaviazal poskytovať technológie na zlepšenie kvality života používateľov, Aplikácia Huawei Health, sa stala obľúbeným integrovaným spoločníkom v oblasti zdravia a kondície užívateľov. Či už chcete naštartovať svoj fitness život, sledovať svoje zdravie alebo pohodlne spravovať svoje nositeľné smart zariadenia, s asistentom Huawei Health máte všetky údaje na jednom mieste.

ZDIEĽAŤ