obrázok

iPhone od Applu sa stal na poli smartfónov doslova pojmom, no okrem pekného dizajnu a vysokého výkonu je však známy aj svojou častokrát vysokou cenou. Táto stratégia by sa však čiastočne mala zmeniť už v roku 2021, kedy sa očakáva vydanie nového lacného iPhonu.

Americká spoločnosť Apple zrejme pochopila, že ak bude chcieť získať ešte viac užívateľov Android telefónov na svoju stranu, bude musieť cenu svojho iPhonu prehodnotiť.

S tým súvisí aj stratégia a krok, ktorý sa očakáva už začiatkom roku 2021, kedy by mal byť verejnosti predstavený nový lacnejší iPhone.

Šetriť, kde sa dá

S týmto heslom, pravdepodobne, pracujú inžinieri v jablkovej spoločnosti, ktorí nám sľubujú lacný telefón s vysokým výkonom a veľkým displejom. Na úkor ceny však nový iPhone bude podporovať „len” 4G siete.

Dočkať by sme sa však mali slušného A14 Bionic procesora, edge-to-edge displeja či Face ID, ktorá je v súčasnosti už samozrejmosťou.

Jediné, čo je zatiaľ pod rúškom tajomstva, je samotný dizajn telefónu. Je však len málo pravdepodobné, že by Apple prišlo v tomto prípade s niečím inovatívnym a radšej stavia na osvedčenú klasiku. Nám by sa páčil dizajn podobný iPhone 7.

O tom, že Apple vie zostaviť pomerne slušný telefón za rozumnú cenu sme sa presvedčili už tento rok, keď bol predstavený iPhone SE 2. generácie, ktorý si momentálne dokážete kúpiť do 500 eur.

Začiatok roka 2021

Podľa dostupných informácií by mal stáť nový iPhone ešte menej ako SE a dočkať by sme sa ho mali už v januári 2021.

Vzhľadom na súčasnú situáciu ohľadom pandémie koronavírusu sa však predpokladá, že predstavenie nového telefónu bude odložené na koniec prvého štvrťroku.

Každopádne, my sa určite tešíme, keďže práve tento model by mohol byť alternatívou pre ľudí, ktorí obľubujú užívateľské rozhranie iOS, no nie sú ochotní platiť niekoľko stoviek až tisíc eur za vlajkové lode spoločnosti.

Zdroj obrázka:
iso100production / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here