katamaran LuxurySailing
Každý z nás má svoj zaručený recept na ideálnu dovolenku na lodi. Ja by som sa rád s Vami podelil s mojim receptom ;-).

Pri rodinnej posádke s deťmi (7 dospelých a 5 detí vo veku od 1 do 5 rokov) to je trochu náročnejšie, základ tvorí veľa trpezlivosti, tolerancie, empatie a zabalenie polovičky domácnosti do jedného auta, druhá polovička je už na lodi kompletne vybavená pre gazdinky aj s detskými stoličkami. Balenie prebieha trochu stresovo, no dá sa to zvládnuť, samozrejmosť je hotovosť a debetná karta  avšak v tomto prípade sa musím pripraviť nato, že sa jazde 800 km nevyhnem. Skontrolujeme deti, či sme nezabudli a môžeme vyraziť. Počas cesty absolvujeme 2-3 krát viacej zastávok než obvykle no to však patrí k rodinnej dovolenke, konečne už je tu ráno 9:00.

yacht LuxurySailing

Sme na mieste, cesta ubehla relatívne rýchlo dáme si raňajky, poniektorí naštartujeme deň pelinkovacom. Teraz by mala prísť sekcia plná stresu s čakaním v Office, vypisovaním Crew list, Check-inom a preberaním lode… namiesto toho zamierim rovno na katamarán alebo plachetnicu pozrieť skippera Damira, opýtam sa, že či je všetko pripravené a kedy môžeme vyraziť.

LuxurySailing

Paráda, všetko je pripravené a už o 13:00 niekoľko hodín pred tým než vyrazia všetci na more sme už v predstihu a počas hlavnej sezóny máme omnoho viacej šancí chytiť voľnú bójku v zátoke či miesto v Konobe. Na lodi sú už nachystané vínka a exkluzívne rumy, časť posádky sa uvoľní a posilní, paralelne časť posádky zbehneme na malý nákup, rýchlo sa nalodíme a vyrážame v ústrety dobrodružstvu. Ešte si s Damirom v hrubých črtách už na vode potvrdíme cieľ cesty na tento týždeň Relax a Gastro cesty strednej Dalmácie, prebehneme si na mape pohľadom vyše 15 unikátnych Konôb a malých mestečiek a zabudnutých zátok, vyberieme z nich tie ktoré majú ihriská pre deti (www.luxurysailing.eu/sk/zazitky/zazitkova-cesta/), ponúkajú stravu, ktoré majú naše ratolesti radi (napr. plnená paprika čo je dosť rarita v týchto končinách), zameriame sa na menšie vzdialenosti preplavby, ako i na nádherné azúrové zátoky s plytkou kryštálovou vodou a dovolenka môže začať!

katamaran

Výhoda takejto dovolenky je, že už sa týždeň nebalíte, proste zdvihnete kotvu a posuniete sa kompletne bez stresu ďalej, zatiaľ čo ratolesti spinkajú v buginke na palube na čerstvom vzduchu vy sledujete ako sa miliarda malých postavičiek v diaľke tlačia hlava na hlave na seba na pláži…. Konečne Relax!

Tiež máte podobný recept a zážitok z rodinnej dovolenky na lodi? Potom viete o čom hovorím a tí ostatní si to majú možnosť vyskúšať s nami www.luxurysailing.eu.

LuxurySailing