eve

Nová technológia Adaptive Lighting, ktorú výrobca implementoval ako prvý na svete, upraví osvetlenie tak, aby podporovalo prirodzené biorytmy

Spoločnosť EVE Systems informovala, že v nadväznosti na predstavenie operačného systému iOS 14 implementovala funkciu Adaptive Lighting do obľúbeného inteligentného LED pásu EVE Light Strip. Ten tak teraz okrem skrášlenia domácnosti môže byť prospešný i zdraviu jej obyvateľov. Využitie nájdeme nielen v knižniciach, ako podsvietenie televízora, alebo osvetlenie kuchynskej linky. Pri výkone 1800 lumenov ľahko zastane i rolu hlavného svietidla, ktoré ponúkne tie najmodernejšie funkcie. Vďaka nalepovacej konštrukcii je inštalácia dielom okamihu. Jediným obmedzením je fantázia užívateľa. Vysoko svietivý 2m pás pritom nie je problém skrátiť na ideálny rozmer alebo ho s pomocou príslušenstva predĺžiť až na 10 m. Skvele sa tak hodí i na nepriame osvetlenie v podhľade.

Svetelný pás Eve Light Strip je dostupný v obchode Alza.sk, sieti predajní  Mzone a u vybraných partnerov za cenu 79,96 €.

Zdravé svetlo i tie najjemnejšie farebné odtiene

Eve Light Strip využíva na tvorbu svetla diódové trojice. V každom úseku pásika sa nachádza nielen farebná RGB dióda, ale tiež oddelené diódy pre teplé a chladné biele svetlo. Vďaka tomu dokáže svietiť nielen všetkými možnými farbami, ale tiež plnohodnotne osvetliť domácnosť bielym svetlom bez ohľadu na to, či je čas práce alebo odpočinku.

Špičková konštrukcia Eve Light Strip využíva i novú technológiu ekosystému Apple HomeKit Adaptive Lighting, ktorá pozitívne ovplyvňuje biologické rytmy tela. Tá v závislosti na dennej dobe mení východzí odtieň osvetlenia tak, aby odpovedal prirodzenému svetlu. Ráno sa tak rodina budí do príjemného teplého odtieňa bielej farby, v dopoludňajších hodinách sa stretáva s chladne bielym svetlom vhodným na prácu a vo večerných hodinách s odtieňmi západu slnka. Pôsobenie prirodzeného farebného spektra má tak dopady nielen na zaspávanie a kvalitu spánku, ale tiež na celkovú psychickú pohodu a výkonnosť.

Hlasové ovládanie a scény na každú príležitosť

Vďaka integrácii so systémom Apple HomeKit sa môžu užívatelia spoľahnúť nielen na ovládanie prostredníctvom aplikácie v iPhone alebo iPade, ale tiež na hlasové ovládanie. Jednoduchým povelom pritom je možné nielen rozsvietiť, zhasnúť a meniť farbu osvetlenia. Existuje i možnosť nastaviť vopred scény na najrôznejšie činnosti. Zapojiť je možné napríklad i inteligentný televízor, alebo stereo systém. Potom už stačí len požiadať o aktiváciu scény, svetla sa stlmia, televízor a reprosústavy spustia a filmový večer môže začať. Obmedzením je len fantázia.

Ľahká inštalácia a možnosti rozšírenia

Dizajnové osvetlenie môže mať s Eve Light Strip doslova každý. Stačí LED pás nalepiť na určené miesto, pripojiť do zásuvky a naskenovať QR kód na spárovanie s inteligentnou domácnosťou. Vďaka možnosti predĺženia až na 10 m je pritom možné ľahko osvetliť i celý podhľad alebo tú najveľkorysejšiu kuchynskú linku.

Samozrejmosťou je i spolupráca s ďalšími zariadeniami z dielne nemeckého výrobcu. Svetlá tak môžu reagovať i na aktiváciu záplavového senzoru Eve Water Guard alebo napríklad dymového senzoru Eve Smoke. Užívateľa tak môže ihneď upozorniť na únik vody v práčovni alebo neopatrné potomstvo v kuchyni.

Bezpečie a súkromie bez výhrad

Eve Light Strip bol, rovnako ako všetky produkty výrobcu, konštruovaný s maximálnym dôrazom na bezpečnosť a súkromie. Nevyužíva preto na svoje fungovanie žiadny vzdialený server. Všetko sa odohráva v bezpečí domova. I preto využíva výhradne ekosystém Apple HomeKit. Ten môže zariadeniu ponúknuť to najbezpečnejšie riadenie a istotu, že jeho používanie nebude využité k marketingovému profilovaniu ani iným praktikám, narúšajúcim súkromie domácnosti.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here