ASUS TUF Dash FX516P

Spoločnosť Asus práve predstavila nádherný notebook, priam dizajnérsky kúsok, ktorým je herný stroj TUF Gaming Dash F15.

Asus TUF Dash F15 FX516P

Po otvorení krabice nás TUF Gaming Dash F15 ohromil čistotou dizajnu. Zvrchu je umiestnený veľký bledý nápis TUF a logo modelového radu. Vo výseku pri pántoch sú tri signalizačné diódy. Po otvorení dominuje čisto biela podsvietená klávesnica. Podsvietenie je v štyroch stupňoch a predpokladáme, že keď sa nám dostane do rúk ostrý kus notebooku, bude možné meniť farebnosť AURA.

klávesnica Asus TUF Dash F15 FX516P

Nad klávesnicou sa nachádza šesťuholníkové hlavné tlačidlo on/off. Zaujímavé sú aj tlačidlá WASD, ktoré sú akoby priesvitné, a tak harmonicky podčiarkujú celkový dojem.

klávesnica Asus TUF Dash F15 FX516P

Klávesnica sa stláča príjemne a páčili sa nám aj vrchné štyri tlačidlá – hlasitosť, mikrofón a tlačidlo TUF, ktoré sú akoby pod úrovňou povrchu, aby sa zabránilo náhodnému stlačeniu. Klávesnica nemá numerickú časť.

klávesnica Asus TUF Dash F15 FX516P

Po stranách sú okrem výduchov horúceho vzduchu konektory. Na ľavej strane je vidieť:

konektor Asus TUF Dash F15 FX516P

Konektory na ľavej strane
Napájanie DCIN Power Connector
Sieť RJ47 LAN
Grafický výstup HDMI
USB USB-A 3.0
USB-C Thunderbolt 4
Zvuk Jack kombo 3,5mm

Nabíjať notebook TUF Gaming Dash F15 môžete dvomi spôsobmi. A to pomocou DCIN konektora, ako aj pomocou všestranného USB-C Thunderbolt 4.

chladenie Asus TUF Dash F15 FX516P

Zo zadnej strany sú umiestnené iba chladiče a na pravej strane majú svoje miesto iba dva konektory, vhodné napríklad na pripojenie PC myši, a výduchy horúceho vzduchu.

konektor Asus TUF Dash F15 FX516P

Konektory na pravej strane
USB USB-A 3.0
USB-A 3.0

V krabici sa nachádza napájací adaptér a kábel do elektrickej siete.

napájanie Asus TUF Dash F15 FX516P

Čo môžeme od Gaming Dash F15 očakávať?

Obrazovka má úžasné parametre, ako napríklad rýchlu obnovovaciu frekvenciu, minimálne oneskorenie a pokrytie farieb.

Obrazovka
Obnovovacia frekvencia 240 Hz
Uhlopriečka 15,6 palcov (36,9 centimetrov)
Oneskorenie 3 ms
Gamut 100% sRGB
Synchronizácia Adaptive SYNC

Taktiež tento model TUF Gaming Dash F15 prichádza s prijímačom Wifi 6 – WiFi 6 Certified, ktorý okrem očakávanej zvýšenej rýchlosti prenosu sľubuje aj mnohé iné výhody ako pokrytie a bezpečnosť.

Mikrofón je stereo dvojsmerový s automatickým rušením nežiaduceho šumu. Táto technológia je postavená na umelej inteligencii, takže hráča na druhej strane nebude zbytočne vyrušovať ruch.

Hardvér v ostrom kuse notebooku by mal byť postavený na grafike nVidia GeForce RTX, ktorý dokáže nádherne vykresliť obraz, či už hru alebo rôzny obsah na obrazovke. So 100% gamutom farebného režimu sRGB bude zážitok z hry o to lepší. Taktiež v zariadení je umiestnená pamäť RAM technológie DDR4-3200, takže 3200 MHz, čo posúva hranice zase o kus ďalej.

ASUS TUF Gaming Dash F15

Zaujímavý je aj predinštalovaný program ARMOURY CRATE, pomocou ktorého si viete pohodlne nastavovať množstvo vecí, ako je výkon, chladenie, klávesové skratky, ale aj zakázať touchpad či tlačidlo Windows. Taktiež je k dispozícii nastavenie farby podsvietenia klávesnice cez AURA. Cez mobilnú aplikáciu je možné ovládať tieto nastavenia na diaľku.

Hardvér
CPU Intel Core i7-11370H (11. generácia)
GPU Intel Tiger Lake-UP3 – GT2 Integrovaná
RAM 32 GB (2 x 16GB)
Frekvencia procesoru 3,30 GHz
Technológia procesoru 10 nm
Operačný systém Microsoft Windows 10 Professional (x64)

Notebook vzhľadom na svoju veľkosť je vcelku ťažký, ale váha ostrého kusu sa môže ešte líšiť.

Fyzické vlastnosti
Hmotnosť 2,081 kg
Hmotnosť s nabíjačkou 2,670 kg
Výška zatvoreného 22 mm
Výška otvoreného 260 mm
Šírka 251 mm
Dĺžka 358 mm

 

I keď tento model nemá vstavanú webkameru, „Inžiniersky kus“ TUF Gaming Dash F15 v našej redakcii techvia.sk hodnotíme veľmi kladne, ako po dizajnovej stránke tak aj v oblasti výbavy. Najviac sa tešíme na hardvér a celkový výkon ostrého kusu.

Martin Morávek
foto: Adam Chovanec

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here