ASUS TUF GAMING

ASUS, výrobca notebookov a IT periférií si pre fanúšikov elektronických hier pripravil novinku herný notebook ASUS TUF Gaming A15, modelový rad FA506IV-AL029T, s 15,6“ displejom.

notebook ASUS TUF GAMING

Notebook ASUS TUF Gaming A15 už na prvý pohľad nesie výrazné charakteristické črty radu notebookov TUF. V strede na prednej časti sa nachádza logo a po okrajoch pri mierne skosených hranách sú dizajnové skrutky. Ide o malý, ale elegantný dizajnový detail. Zadnej strane dominuje vzor včelieho plástu, ktorý sa nenápadne v jemných náznakoch objavuje aj v ďalších detailoch notebooku.

notebook ASUS TUF GAMING

Konektivita

gaming notebook ASUS TUF GAMING

Ľavá bočná strana obsahuje bohatú konektorovú výbavu na pripojenie periférnych zariadení. Na pripojenie slúchadiel alebo externých reproduktorov konštruktéri ponechali 3,5mm audio jack. Okrem neho je k dispozícii séria konektorov USB, a to konkrétne 1x pripojenie typ C USB 3.2 Gen 2 a 2x konektor type A USB 3.2 Gen 1. Nechýba ani pripojenie HDMI a sieťový kábel RJ45. Konektorovú výbavu dopĺňa otvor s priemerom 6 mm na pripojenie AC adaptéra, čiže nabíjačky.

gaming notebook ASUS TUF GAMING

Pravá strana disponuje jedným konektorom typu USB 2.0., veľkou mriežkou určenou na chladenie notebooku. Tesne pri pánte displeja sa nachádza bezpečnostný zámok Kensington Lock zabezpečujúci notebook ASUS TUF Gaming A15 pred odcudzením.

notebook ASUS TUF GAMING

Zadná časť herného notebooku ASUS TUF Gaming A15 je bez konektorov. Dominujú jej po stranách veľké otvory na odvetrávanie vnútornej časti výkonného herného stroja v tvare včelieho plástu.

Displej

herný notebook ASUS TUF GAMING

Notebook ASUS TUF Gaming A15 je vybavený 15,6“ FHD matným displejom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. IPS panel ponúka užívateľovi 170° pozorovacie uhly. Po stranách displeja sa nachádzajú cca 5 mm rámiky. Vrchný rámik ukrýva v strede web kameru s rozlíšením HD.

Klávesnica RGB

Pre ASUS TUF Gaming A15 je charakteristická podsvietená klávesnica typu RGB s čiernymi klávesmi s bielymi znakmi. Podsvietenie je možné meniť v škále RGB. Klávesnica disponuje aj numerickou časťou. Pre hráčov dizajnéri pripravili invertné farebné odlíšenie klávesov A, S, D a W. Pre lepšie a presnejšie ovládanie hier je k dispozícii aj zväčšený kláves medzerník. Tieto vychytávky určite ocení nejeden hráč elektronických hier.

V redakcii sme mali možnosť vyskúšať si ergonomické rozloženie klávesov a môžeme konštatovať, že klávesy sú dostatočne veľké s dostatočnými rozostupmi s presnou odozvou pri stláčaní jednotlivých znakov.

notebook ASUS TUF GAMING

Pod RGB klávesnicou sa nachádza dostatočne veľký touchpad, ktorý má v spodnej časti oddelené potvrdzujúce tlačidlá. Tlačidlo zapnutia, oživenia notebooku sa nachádza v pravej hornej časti notebooku samostatne mimo klávesnice.

power ASUS TUF GAMING

Technické parametre

Herný notebook ASUS TUF Gaming A15 je vo farebnom prevedení Fortress Gray. Dosiahnutá hmotnosť je 2,3 kg pri rozmeroch 35,9 x 25,6 x 2,49cm. Používatelia sa môžu tešiť na procesor AMD Ryzen™ 7 4800H Processor 2.9 GHz (8M Cache, up to 4.2 GHz), grafickú kartu NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 s pamäťou 6 GB. V základe bude k dispozícii 8GB DDR4-3200 SO-DIMM. RAM-ku je možné rozšíriť pomocou dvoch SO-DIMM slotov. Podľa dostupných informácií budú dostupné verzie pre SSD disky s kapacitami 256 GB, 512 GB a 1 TB. Mobilné pripojenie je zabezpečené v kvalite WI-FI 5 a Bluetooth 5.0.
Použitý operačný systém je Windows 10 Home s predinštalovanou trial verziou Microsoft 365 na jeden mesiac.

Redakčný First Contact notebook ASUS TUF Gaming A15

Na základe dostupných informácií, ktoré máme o notebooku ASUS TUF Gaming A15, ide o výkonnú hernú mašinu. Samotná konštrukcia tela zariadenia je pevná, presne spracovaná bez nežiaducich zvukových prejavov. Použité materiály sú príjemné na dotyk a aj oku lahodiace. Tak, ako som spomínal, klávesnica je presná, nehlučná. Celá séria zariadení notebookov ASUS TUF Gaming sa vyznačuje skvelým pomerom cena verzus výkon. A zariadenie ASUS TUF Gaming A15 sa do tejto rodiny hrdo hlási a pripája.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here