ROG Strix SCAR 17 – gaming laptop

Vďaka spoločnosti Asus sme mali možnosť sa pozrieť na jeden z prvých kusov nového notebooku ROG STRIX SCAR 17. Na skúšku sme mali k dispozícii inžiniersku verziu modelu, takže zo začiatku vám ponúkneme zhodnotenie vzhľadu a prvý dojem.

Prvý dojem

Na prvý pohľad pri jeho zapnutí je všetkým hneď jasné, že ROG STRIX SCAR 17 je typický herný notebook pripravený zvládať veľké záťaže z hier. Pri stlačení napájacieho tlačidla zaznie zvuk, ktorý pripomína meč či šabľu. Klávesnica a celkové spodné podsvietenie sa rozsvieti na červenú farbu a v strede obrazovky sa ukáže logo ROG.

Z diaľky ROG STRIX SCAR 17 vyzerá, že je profesionálny a dobre chladený, vďaka veľkým viditeľným výduchom po stranách. Neprehliadnuteľné je aj množstvo konektorov na zadnej strane notebooku, čo evokuje, že nie je určený na dennodenné prenášanie či cestovanie.

Celkový vzhľad

Z vrchnej strany je vidno veľké logo ROG, zo spodnej množstvo výduchov a gumené nožičky. Z ľavej bočnej strany vidíme dvojicu USB a kombinovaný audio 3,5mm jack. Zo zadnej strany je okrem napájacieho konektoru sieťový konektor, HDMI, USB-C a klasické USB. Na pravej strane sa okrem výduchov nenachádza nič.

ROG Strix SCAR 17 – gaming laptop

Pri otvorení je dominantná veľká podsvietená klávesnica a touchpad s dvoma mechanickými tlačidlami. Touchpad je priemerne citlivý a dá sa dočasne vypnúť klávesovou skratkou. Nad klávesnicou sú dodatočné klávesy ROG. Vpravo hore nad numerickou klávesnicou je tlačidlo on/off s malou diódou.

ROG Strix SCAR 17 – gaming laptop

Pod displejom sa okrem nasávania vzduchu nachádza štvorica diód na signalizáciu aktivity notebooku. Nad displejom je umiestnený stereo mikrofón, avšak bez zabudovanej webkamery, ktorá sa tam nenachádza ani vo forme pop-up kamery.

 

Klávesnica

Klávesnica je RGB podsvietená AURA sync. Každý kláves je schopný svietiť osobitne v celom spektre RGB – „Per Key RGB“. Pomocou klávesovej skratky Fn a šípky je možné módy podsvietenia a ich intenzitu modifikovať. Okrem iných je na výber zo samostatnej červenej, rôznych farebných vĺn či pulzujúcich módov.

Napravo vďaka veľkosti zariadenia sa nachádza numerická klávesnica. Ako už bolo spomenuté, nad klávesnicou je pätica dodatočných tlačidiel slúžiacich na úpravu hlasitosti, nahrávania mikrofónu, chladenia a tlačidla ROG.

ROG Strix SCAR 17 – gaming laptop

Známe špecifikácie

O tomto modeli zatiaľ vieme, že obrazovka podporuje frekvenciu až neuveriteľných 300 Hz s oneskorením 3 ms. Táto vymoženosť by mala byť upraviteľná na 60 Hz, aby sa tak zvýšila výdrž akumulátora. Notebook má SSD slot, interné SSD má 1TB. Zariadenie je Wi-Fi 6 certifikované a signál dokáže chytať z väčšej vzdialenosti ako je súčasný štandard. Dočasná pamäť RAM je až 32 GB, čo postačuje na 99 % súčasných hier, ako aj strih náročného videa.

O chladenie zariadenia by malo byť postarané vďaka „Intelligent Cooling“ systému. Obrazovka má 17,3“, čo predstavuje necelých 44 centimetrov na uhlopriečku. V balení je pribalená nabíjačka a adaptér.

ROG Strix SCAR 17 – gaming laptop

Na prvý pohľad vyzerá ROG STRIX SCAR 17 veľmi dobre, čo sa týka vzhľadu, ako aj vnútorného hardvéru, a preto sa už tešíme na ostrú verziu tohto notebooku ROG.

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here