ROG Zehpyrus Duo GX550L

Spoločnosť Asus nám do redakcie dala k nahliadnutiu inžiniersky kus notebooku ROG Zehpyrus Duo GX550L zameraného na svet hrania hier a multimediálne využitie. Notebook je charakteristický svojím šedým prevedením, jemnou linkou a efektným zrkadliacim znakom ROG na vrchnej strane notebooku, čiže zozadu displeja.

ROG Zehpyrus Duo GX550L

Samotný notebook z prednej strany má malý výrez pre lepšie otváranie notebooku. Keď si pozrieme notebook z každej strany, tak po ľavej strane sa nachádza konektor na nabíjanie. ROG Zehpyrus Duo GX550L sa nabíja pomocou výkonného adaptéru 20V, 12A a až 240W.

nabíjanie ROG Zehpyrus Duo GX550L

Vedľa tohto konektoru sa nachádza 2x 3,5mm audio jack, pričom jeden je určený na mikrofón a druhý na slúchadlá. Na ľavej strane sú ešte umiestnené veľké otvory na nasávanie ventilácie. Na pravej strane nájdeme 2x USB, konektor USB-C a opäť nasávanie vzduchu. Výduchy ventilácie sú na zadnej hrane po stranách. V strede majú svoje miesto  tri konektory. Jeden je RI45, čiže sieťový kábel, potom USB konektor a HDMI. Toto je vlastne celá konektorová výbava notebooku.

Na prednej strane notebooku nájdeme tri diódy nachádzajúce sa vo výreze. Sú to kontrolky napájania, stavu batérie a stavu činnosti disku.

notebook ROG Zehpyrus Duo GX550L

ROG Zehpyrus Duo GX550L sa môže pochváliť dvomi displejmi. Hlavný displej je 15,6-palcový bez prítomnosti kamery. Pri otváraní hlavnej obrazovky sa pomaly vysúva druhý displej s veľkosťou polovice 15,6“ na šírku, teda panoramatická obrazovka.

displej ROG Zehpyrus Duo GX550L

Klávesnica má RGB podsvietenie. Nastaviť si môžete buď základnú červenú, farby dúhy či červené blikajúce alebo pomaly prelínajúce spektrum RGB – aura. Presnejšie informácie o farebných režimoch podsvietenia sa dozvieme, keď nám príde do redakcie na testovanie „ostrý“ kus tohto notebooku.

Klávesnica nemá klasickú hardvérovú numerickú klávesnicu, ale je zabudovaná v touchpade. Touchpad má rozmer 6,6 x 8 centimetrov. Dole má dva hardvérové klávesy. Podržaním ľavého horného rohu sa prepína touchpad a numerická klávesnica.

ROG klávesnica obsahuje veľa znakov ako ovládanie ventilácie, ovládanie mikrofónu, hlasitosti a samotného  ROG klávesu. Ďalšou zaujímavosťou je, že notebook používa samostatné tlačidlo vypnutia a zapnutia priamo v klávesnici samotného notebooku nachádzajúce sa nad touchpadom na pravej strane.

podsvietená numerická klávesnica ROG Zehpyrus Duo GX550L

Klávesnica notebooku ROG Zehpyrus Duo GX550L je prispôsobená pre hráčov aj vďaka veľkému medzerníku.

Rozmery notebooku ROG Zehpyrus Duo GX550L v zatvorenom stave sú 36,1 x 27 x 2,3 centimetra. To znamená, že notebook je v štandardnej veľkosti. Vieme, že v notebooku bude štandardne Windows, ale zatiaľ sme nedostali bližšie informácie, či Home alebo Pro. Všetko bude k dispozícii v oficiálnej tlačovej správe spoločnosti Asus. Hardvérová výbava bude taktiež predstavená neskôr.

Bližšie informácie o ROG Zehpyrus Duo GX550L vám ponúkneme v našej recenzii, keď nám príde „ostrý“ kus. V recenzii vyskúšame aj benchmark, či spustíme nejakú hru. Máte sa na čo tešiť.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here