Fitbit Charge 5

V redakcii techvia.sk sme sa tentokrát so záujmom bližšie pozreli na fitness náramok od spoločnosti  Fitbit, model Charge 5.

Fitbit Charge 5

Dizajn

Hodinky Fitbit Charge 5 sa nesú v duchu jednoduchého a príjemného dizajnu, pričom pôsobia veľmi elegantne.

fitness náramok Fitbit Charge 5

Zabezpečenie proti rozpojeniu či prípadnému zvlečeniu remienka z ruky je veľmi kvalitné, čím sa líši od bežných fitness náramkov, čo je za nás veľké plus.  Vďaka dvom  veľkostiam náramku sú tak Fitbit Charge 5 vhodné nielen pre väčšiu mužskú ruku, ale aj pre menšiu ženskú.  Displej náramku je pomerne veľký typu OLED s dobrou odozvou dotyku.

Nosenie a používanie

Fitbit Charge 5 sa nosia veľmi pohodlne, sú ľahké a vďaka vodotesnosti sme ich bez obáv nosili aj pri plávaní, behu či tréningu vo fitness centre. Oceňujeme funkcie ako meranie tepu či krokomer, pri ktorom netreba zabudnúť na správne nastavenie veľkosti pre presnejšie meranie. Ďalšou skvelou funkciou sú kalorické tabuľky nachádzajúce sa v aplikácii Fitbit.

Aplikácia Fitbit

Pri kúpe tohto náramku výrobca odporúča nainštalovať aplikáciu Fitbit na lepšie prispôsobenie hodiniek. Po nainštalovaní aplikácie je potrebné vytvorenie Fitbit konta,  aby boli merania vykonané náramkom čo najviac presné. Aplikácia ponúka veľa zaujímavých funkcií, avšak na jej plné využitie je potrebné si zaplatiť prémium verziu. Náramok sa nám podarilo s aplikáciou spárovať bez problémov.

Na náramku Fitbit Charge 5 si dokážete nastaviť zámok displeja náramku, podsvietenie, aktivity, analýzu vášho spánku, upozornenie na nedostatok pohybu, celodennú aktivitu či srdcový tep. Aplikácia ponúka aj kalorickú tabuľku, v ktorej sa vám zobrazujú nielen spálené kalórie, ale celková hodnota všetkých prijatých aj spálených kalórií. Avšak pre tento výsledok samozrejme musíte do aplikácie zadať aké jedlo s koľkými kalóriami ste zjedli. K dispozícii je aj zopár zdravých receptov, meranie stresu či spôsoby ako znížiť hladinu stresu.

Premium verziu aplikácie nemáme odskúšanú, no podľa výrobcu by mala ponúkať viac ako 300 cvičení, merať teplotu vášho tela, merať cukor v krvi, pripravenosť vášho tela či viac športových výziev. Či je táto spoplatnená ponuka pre vás zaujímavá si už musíte rozhodnúť sami.

Batéria & Nabíjanie

Batéria náramku Fitbit Charge 5 má podľa výrobcu výdrž sedem dní, z našej skúsenosti to môže byť aj viac, avšak výdrž samozrejme závisí od používaných funkcií. Nabíjanie prebieha pomocou kábla, ktorý sa nachádza spolu so samotným náramkom v balení.

Záver

Fitness náramok Fitbit Charge 5 je veľmi príjemný na nosenie, pri cvičení a aktivitách ani neviete, že ho máte na sebe. Veľmi sa nám páčil prehľad v aplikácii s rôznymi funkciami, ako aj analýzami o našom zdraví. Pokiaľ vám nie je ľahostajný zdravý životný štýl a oceníte pomoc vo forme údajov z jednotlivých meraní či motiváciu vo forme cvičení a rôznych telesných aktivít, Fitbit Charge 5 bude spoľahlivým partnerom. Ak chcete získať ešte viac možností, môžete sa rozhodnúť pre premium verziu aplikácie Fitbit.

fitness náramok Fitbit Charrge 5

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here