Fitbit Charge 3

Fitbit Charge 3 prináša prémiový dizajn vhodný na plávanie, už tradičné funkcie pre zdravie a kondíciu a stáva sa najinteligentnejším náramkom firmy – naviac to všetko s až 7-dňovou výdržou[i]

Fitbit taktiež predstavuje funkciu Sleep Score vo fáze beta. To umožní používateľom lepšie porozumieť svojmu spánku a zlepšiť jeho kvalitu. Fitbit Charge 3 plne odomyká potenciál SpO2 senzora v náramkoch Fitbit.

Fitbit Charge 3

Praha – 20. augusta 2018 – Spoločnosť Fitbit dnes predstavila inteligentný náramok Fitbit Charge 3™, poslednú evolúciu svojej najlepšie predávanej produktovej rady Charge u nás. Charge 3 prináša odolný dizajn vhodný pre plávanie, dotykový displej, viac ako 15 módov pre cvičenie, nevyhnutné inteligentné funkcie, až 7-dňovú výdrž na jedno nabitie a najpokročilejšiu technológiu snímačov a algoritmov spoločnosti Fitbit. Charge 3 bude dostupný od októbra 2018 za cenu 149,95 eur.

Produkty z radu Fitbit Charge sú najpopulárnejšími výrobkami spoločnosti s už 35 miliónmi predaných zariadení. Podľa prieskumu spoločnosti Fitbit chce 42% respondentov z radov dospelých šikovný náramok, zatiaľ čo chytré hodinky preferuje 36% respondentov. Ako hlavné dôvody uvádzajú, že si želajú štíhlejší dizajn, jednoduchšie používanie a prívetivejšie ceny. IDC ďalej odhaduje, že chytré náramky budú predstavovať na trhu významnú časť ešte po dobu niekoľkých nasledujúcich rokov. Náramky tiež tvoria značnú časť predajov wearables na veľkých trhoch, medzi ktoré patrí napríklad Austrália, Veľká Británia, Japonsko, Singapur a Španielsko.[ii]

„S Charge 3 staviame na úspechu nášho najpredávanejšieho portfólia a uvádzame na trh najmodernejší inteligentný náramok, ktorý ponúka extrémne tenký, pohodlný a prémiový dizajn spolu s pokročilými funkciami pre zdravie a kondíciu, teda presne to, čo naši užívatelia chcú. Charge 3 dáva existujúcim zákazníkom presvedčivý dôvod k prechodu na novší model a súčasne nám dovoľuje osloviť nových zákazníkov, ktorí chcú mať elegantnejší a cenovo dostupnejší chytrý náramok”, povedal James Park, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Fitbit.

Prémiový dizajn, inteligentné funkcie

Fitbit Charge 3 je vyrobený z výnimočne ľahkých materiálov. Puzdro je vyhotovené z leteckej zliatiny hliníka a krycieho skla Corning® Gorilla® Glass 3, ktoré sa stará o zvýšenú ochranu displeja. Fitbit Charge 3 ďalej ponúka ostrý displej s dotykovým ovládaním, ktorý je takmer o 40% väčší a jasnejšie než u predchádzajúceho modelu. Ponúka intuitívnejšie ovládanie a ľahký prístup k najdôležitejším informáciám. Fitbit Charge 3 poteší tiež aktívnych plavcov, môže sa totiž pochváliť vodotesnosťou.

Hardware bol doplnený interaktívnym používateľským rozhraním, ktoré bolo prepracované tak, aby užívateľa ešte viac motivovalo k dosiahnutiu cieľov počas každého dňa. Dotykový displej s vysokým kontrastom skvele zobrazuje patričné informácie v odtieňoch šedej s novými hravými animáciami a grafikou, ktorá prekvapí, poteší, vytvára zábavné okamihy a pomáha osláviť dosiahnuté míľniky a zostať sústredenými na dosiahnutie ďalšieho cieľa.

Všetko pre zdravie a kondíciu

Okrem prémiového dizajnu Charge 3 ponúka aj vylepšené funkcie pre zdravie a kondíciu. S viac ako 149 miliardami nameraných hodín srdcového tepu, vylepšil Fitbit svoju 24/7 PurePulse® technológiu pre meranie srdcového rytmu k ešte väčšej presnosti. Namerané údaje počas cvičenia sú tak teraz ešte presnejšie, najmä spálené kalórie a kľudový srdcový tep. Možno tak lepšie optimalizovať tréningy a odhaliť osobné trendy v oblasti zdravia.[iii] Pridanie SpO2 senzora, ktorý je teraz prvýkrát vo Fitbit náramku, pridáva potenciál pre odhad hladiny kyslíka v krvi a pomáha sledovať nové zdravotné indikátory, ako je spánková apnoe.

Vylepšenia v monitorování a analyzování spánku

Fitbit napomáha miliónom užívateľov lepšie porozumieť svojmu spánku a svojim zvyklostiam, ktoré môžu spánok ovplyvniť. Fitbit je prvou značkou vyrábajúcou wearables, ktorá ponúkla monitorovanie spánku a vybudovala jednu z najväčších databáz spánku počas uplynulých siedmich rokov s viac ako 7,5 miliardami zmonitorovaných nocí. Fitbit tiež predstavil monitorovanie spánkových fáz a spánkových odporúčaní založených na pulze, čo umožnilo viac porozumieť kvalite spánku.

„Spoločnosť Fitbit vytvorila za posledných 11 rokov obrovskú databázu biometrických dát a tieto údaje využívame na to, aby sme našim používateľom poskytli užitočné informácie o ich zdraví  a pohodlí. Napríklad pomocou aplikácie Think Fast od vývojárov Fitbit Labs sme boli schopní nájsť koreláciu, ako narušený spánok môže ovplyvniť kognitívne výkony” uviedol Shelten Yuen, viceprezident výskumu spoločnosti Fitbit. „Dúfame, že v budúcnosti poskytneme našim používateľom pokyny, aby sme zabránili nástupu chorôb a aby sa mohli stať tak zdravými, ako je to len možné.”

Novinky a vylepšenia Fitbit Charge 3:

 • Režimy cvičenia založené na cieľoch: Na výber je z viac ako 15 módov pre cvičenie, medzi ktoré patrí cyklistika, plávanie, beh, vzpieranie a jóga. Možno si nastaviť ciele pre spálené kalórie, vzdialenosť alebo trvanie cvičenia a sledovať štatistiky a pokrok v reálnom čase.
 • Vodotesnosť do 50M: S náramkom je možné sa sprchovať, vystaviť ho dažďu, bazénu alebo pokojne oceánu. Sledovať možno čas plávania v reálnom čase priamo na zápästí vo Swim Mode, alebo je možné sledovať odplávanú vzdialenosť a bazény v aplikácii Fitbit® za pomoci technológie SmartTrack®.
 • Ubehnutá vzdialenosť: Vďaka pripojeniu k GPS telefónu možno sledovať čas a ubehnutú vzdialenosť v reálnom čase priamo na displeji zariadenia. Dostupná je tiež funkcia Run Detect, ktorá automaticky začne, preruší alebo zastaví monitorovanie behu.(dostupné již brzy).
 • Monitorovanie ženského zdravia: Lepší prehľad menštruačného cyklu pre ženy. Vďaka aplikácii Fitbit je možné zaznamenať periódu a ovuláciu, zaznamenať príznaky a porovnávať svoje cykly. K tomu je možné všetkými zdravotnými a kondičnými štatistikami získať lepší prehľad o svojom zdraví.
 • Osobné odporúčania: Charge 3 umožní používateľom lepšie spoznať seba a zlepšiť svoju kondíciu a zdravie vďaka dynamickým odporúčaniam ohľadom aktivity, srdcového tepu, stravovania a spánku. Odporúčania pomáhajú k dosiahnutiu cieľov pozitívnymi tipmi vo chvíľach, keď je to potrebné. (Dostupné už čoksoro v aplikácii Fitbit)
 • Vzájomná motivácia s ďalšími používateľmi: Zapojením sa do jednej z najväčších sociálnych sietí zameraných na zdravie a kondíciu, ktorá má viac ako 25 miliónov aktívnych používateľov, napomôžete motivácii k dosiahnutiu osobných cieľov, a taktiež spojenie sa s priateľmi, rodinou a ďalšími ľuďmi skrze Feed, Groups a Challenges vo Fitbit aplikácii.
 • Vedenie a motivovanie 24/7: Umožňuje zostať neustále na špici a získať kompletný obraz o celkovom zdraví a kondícii vďaka funkciám ako sú automatické rozpoznanie cvičenia, pripomenutie k pohybu, sprievodca dychovým cvičením, monitorovanie spánku a spánkových fáz a oveľa viac.
 • Rozšírené oznámenia a rýchle odpovede: Ľahko prispôsobiteľné a zobraziteľné notifikácie z aplikácií ako sú napríklad Facebook a Uber, rovnako tak upozornenia na volanie, kalendár, textové správy. Prijatie a odmietnutie hovoru s možnosťou rýchlych prednastavených odpovedí pre používateľov s operačným systémom Android.[iv]
 • Základné aplikácie: Aplikácie vhodné pre celý deň medzi ktoré patria napríklad budíky, časovač, počasie, a navyše aj Fitbit Leaderboard a kalendár spolu s budúcimi aktualizáciami.
 • Obľúbené značkové aplikácie: V budúcnosti bude pre zariadenie pridané vybrané množstvo populárnych značkových aplikácií, ktoré poznáte z Fitbit Ionic a Fitbit Versa.
 • Jednoduché a bezpečné platby: To že peňaženka ostala doma už nie je problém. Stačí mať na ruke Fitbit Charge 3 Special Edition pre jednoduché a bezpečné platby cez Fitbit Pay; ten k dnešnému dňu podporuje viac ako 100 finančných inštitúcií v 16 krajinách.
 • Široká kompatibilita: Kompatibilné so všetkými zariadenami s operačným systémom Android a iOS, v blízkej budúcnosti tiež so systémom Windows[v], je možné zvoliť ľubovoľné zariadenia v závislosti na mobilnom telefóne.[vi]

Príslušenstvo, cena a dostupnosť

Fitbit Charge 3 možné prispôsobiť podľa potrieb pre deň aj noc vďaka ľahko vymeniteľnému remienku. Remienky sú vyrábané z prémiových materiálov. Zvoliť si možno napríklad prevedení ako je Polygonal texture a stain-resistant pre klasické náramky, vzdušené dierované náramky určené pre šport, štýlové vlnené remienky a prémiové ručne vyrábané remienky z Horween kože. Charge 3 Special Edition s NFC čipom je dodávaný s bielym silikónovým remienkom s hliníkovým puzdrom náramku v grafitovej farbe alebo s vlneným remienkom vo farbe lavender s hliníkovým puzdrom náramku v rose gold farebnom prevedení. Obe varianty v balení obsahujú aj klasický čierny remienok.

Charge 3 bude dostupný dostupný od októbra 2018 za cenu 149,95 eur (169,95 eur v prípade Special Edition).
[i]  Životnost baterie se může lišit dle používání. Životnosť batéria sa môže líšiť podľa používania.
[ii] Fitbit Primary Research, Brand Tracker (US), Q1 2018.
[iii] IDC Forecast publikovaný v júni 2018; Typy produktov Náramky, Hodinky a modulárne zariadenia.
[iv] GfK PoS Data, panelový výzkum, jednotky prodeje v %, Leden.-Červen 2018
[v] V porovnání s predchádzajúcimi modelmi modely Fitbit.
[vi] Notifikácie zo smartfónu sa zobrazujú ak je telefón v blízkosti náramku a ak sú zariadenia kompatibilné. Kompatibilita s Windows a prijímanie a odmietanie hovorov pre používateľov systému Android budú pridané už čoskoro.
vii Podpora Windows zariadení je plánovaná na jar 2018.
viii Pozrite si zoznam kompatibilných zariadení a minimálnych systémových požiadaviek na www.Fitbit.com/devices.

Tlačová správa