Fotografia_nasnimana_CANON_EOS_RP

Fotografovaním najmenších predmetov, ktoré možno ešte vidieť voľným okom sa zaoberá makrofotografia. Tvorí prechod medzi normálnou fotografiou a mikrofotografiou (mikro = malý, makro =  veľký). Makrofotografovanie má nevyčerpateľné možnosti uplatnenia. Makrofotografia zobrazuje fotografovaný predmet vo väčších rozmeroch, ako je v skutočnosti tak, aby vynikli detaily predmetu lepšie, ako ich rozozná ľudské oko.

MACRO objektív CANON

Rozlišovacia schopnosť objektívov závisí od ich konštrukcie a optických vlastností. Model Motorola One Macro od spoločnosti Motorola disponuje snímačmi obrazu, aby zvládol aj tieto detailné fotografie (recenzia TU). Z toho dôvodu konštruktéri práve jednu zo sady šošoviek navrhli iba na snímanie macro fotografií. Fotografovanie detailov pomocou telefónu Motorola One Macro je zábavné a jednoduché. Všetko sa ovláda na displeji, prípadne sám telefón automaticky prepne šošovky, keď rozpozná, že sa jedná o macro fotografiu. Pri fotografovaní netreba používať statív. Hoci mierne pohyby telefón odfiltruje, i tak je vhodné fotografiu nasnímať bez akéhokoľvek pohybu.

motorola one MACRO

Fotografie nasnímané telefónom Motorola One Macro bez použitia statívu

Doteraz sme na zachytenie takejto fotografie potrebovali špecializované fotografické prístroje, špeciálne objektívy vyrobené s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami, zornými uhlami a s rôznou svetelnosťou. Potrebné boli aj špeciálne zariadenia ako napr. súprava medzikrúžkov, zaostrovacie sánky, rôzne tubusy a iné mechanické pomôcky na zaostrovanie, ako aj statívy potrebné na stabilné upevnenie fotografického prístroja, aby sa obraz pri expozícii na malú vzdialenosť neroztriasol.

Makrofotografovanie vyžaduje veľmi dobré osvetlenie predmetov, či už denným prirodzeným svetlom alebo umelým svetlom, pretože sa fotografujú malé predmety.

MACRO fotografia nasnímaná smartphone motorola one MACRO

Nedostatkom makrofotografie je malá hĺbka ostrosti. Z toho dôvodu je veľmi dôležité dbať na to, aby obrazy boli ostré a farebne správne podané.

Video recenzia

video motorola one MACROTechvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here