instax mini Evo

– vlajkový model série „instax“ v klasickom dizajne, prichádza so 100 kombináciami efektov fotografií na vyjadrenie vašich emócií
– nový film vo formáte mini „Stone Grey“

TOKYO, 18. január, 2022 – FUJIFILM Corporation (prezident a generálny riaditeľ, zástupca riaditeľa: Teiichi Goto) s potešením oznamuje uvedenie hybridného fotoaparátu pre okamžitú fotografiu „instax mini Evo“ (mini Evo). Nový fotoaparát „mini Evo“ je novou vlajkovou loďou série „instax“.

instax mini Evo

S hybridným fotoaparátom pre okamžitú fotografiu si používatelia môžu prezerať fotografie zachytené na zariadení prostredníctvom LCD displeja na zadnom paneli a vyberať snímky, ktoré chcú vytlačiť. Táto možnosť viedla k celosvetovej popularite hybridných fotoaparátov Fujifilm vrátane „instax mini LiPlay“. Nový „mini Evo“ je hybridný fotoaparát pre okamžitú fotografiu, ktorý ponúka pokročilejšie funkcie, ovládateľnosť, kvalitu tlače a aplikácie ako kedykoľvek predtým. Všestranné efekty snímania, ktoré sú k dispozícii na „mini Evo“, je možné ľubovoľne kombinovať a poskytnúť používateľom 100 kombinácií efektov na vyjadrenie svojich emócií prostredníctvom instaxových výtlačkov. Nový model, navrhnutý s prémiovým a retro nádychom, je prvým fotoaparátom instax, vybaveným páčkou na tlač, voličom objektívu a voličom filmu. To umožňuje používateľom vybrať si efekty snímania pomocou voličov a tlačiť potiahnutím páčky.

V ten istý deň bude uvedený aj mini-formátový film „Stone Grey“, ktorý má sivý rám zvýraznený metalickou striebornou farbou, ktorá dodáva pocit luxusu a dodáva nasnímaným fotografiám výnimočný  „mini Evo“ nádych.

Fujifilm instax mini Evo

O instaxe „mini Evo“

„mini Evo“ prichádza s desiatimi efektmi objektívov vrátane „Soft Focus“ a „Light Leak“, ako aj desiatimi filmovými efektmi vrátane „Monochrome“ a „Retro“. Tieto dva typy efektov je možné voľne kombinovať a vytvoriť tak 100 rôznych efektov snímania, aby používatelia mohli vyjadriť svoje emócie prostredníctvom instaxových výtlačkov. Okrem toho sa rozlíšenie*1 v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zdvojnásobilo, aby sa dosiahla vyššia kvalita tlače. Režim „instax-Rich“ pre sýte farby a režim „instax-Natural“ pre jemnejší dotyk je možné zvoliť aj podľa osobných preferencií.

Telo fotoaparátu má klasický dizajn. Tlačová páčka, volič objektívu a volič filmu sú navrhnuté s dôrazom na najjemnejšie detaily vrátane zvuku, aby vytvorili pocit podobný analógovým fotoaparátom.

Používanie smartfónovej aplikácie „instax mini Evo*2“ výrazne rozšíri zážitok z fotografovania s instaxom. Funkcia „DIRECT PRINT“ umožňuje používať „mini Evo“ ako tlačiareň, na tlač obrázkov nasnímaných smartfónom. Aplikácia má tiež po prvýkrát funkciu „SAVE PRINTED IMAGES“, ktorá používateľom umožňuje uložiť fotografiu vytlačenú pomocou „mini Evo“ v smartfóne ako obrázok zdobený rámom instax.

Fujifilm instax mini Evo

Rôzni ľudia vnímajú svet pred sebou rôzne. V závislosti od toho, ako sa cítia, môžu vidieť rovnakú krajinu v inom svetle. „Mini Evo“ sa bude propagovať online, na sociálnych sieťach a v obchodoch so sloganom „Ukáž, ako vidíš svet“, ktorý nabáda potenciálnych používateľov, aby skombinovali efekty šošoviek a filmové efekty, aby vyjadrili vzácny okamih spôsobom, ktorý odráža ich emócie v maximálnej miere.

Fujifilm instax mini Evo

Uvedenie „mini Evo“ je sprevádzané uvedením príslušenstva, vrátane čierneho puzdra na fotoaparát v luxusnom dizajne a akrylového rámu na prezentáciu instaxových výtlačkov ako umeleckého diela.

instax mini Evo

instax mini Evo

Mini-format film “STONE GRAY”

Mini-format film STONE GRAY

instax mini Evo

  • „100 spôsobov použita efektov“

„Mini Evo“ prichádza s desiatimi efektmi objektívov vrátane „Soft Focus“ a „Light Leak“, ako aj desiatimi filmovými efektmi vrátane „Monochrome“ a „Retro“. Tieto dva typy efektov je možné voľne kombinovať a vytvoriť tak až 100 rôznych efektov snímania.

Fujifilm instax mini Evo

Ovládanie v analógovom štýle s voličmi a pákou, navrhnuté s dôrazom na detail vrátane tvaru a zvuku pri ovládaní

„Mini Evo“ má na zadnom paneli 3,0-palcový LCD monitor, takže používatelia môžu snímať a zároveň kontrolovať živý náhľad a vybrať si, ktoré snímky sa majú vytlačiť. Volič objektívu, volič filmu a tlačová páčka sú navrhnuté s dôrazom na najjemnejšie detaily vrátane tvaru a prevádzkového zvuku, aby poskytli fotografický pôžitok z vytvárania vizuálneho umenia pomocou analógového ovládania.

fotoaparát Fujifilm instax mini Evo

  • Klasicky navrhnuté telo fotoaparátu

Telo fotoaparátu má klasický dizajn s umocneným pocitom luxusu, ktorý osloví široké spektrum generácií. Použitie striebornej farby na tele, ako aj na tlačidlách a voličoch má za následok sofistikovaný a luxusný vzhľad. Konštrukcia je vhodná na držanie fotoaparátu horizontálne aj vertikálne.

fotoaparát Fujifilm instax mini Evo

  • Vysokokvalitné instaxové výtlačky

Rozlíšenie sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zdvojnásobilo, aby sa dosiahla vyššia kvalita tlače. „Mini Evo“ ponúka okrem režimu „instax-Natural“ aj režim „instax-Rich“ pre bohaté farby, ktorý je charakteristický pre instax výtlačky.

Špeciálna aplikácia na prepojenie so smartfónom pre ďalšie rozšírenie fotografického zážitku Aplikácia obsahuje funkciu „DIRECT PRINT“ na používanie „mini Evo“ ako tlačiareň, funkciu „Remote“ na snímanie fotografií na diaľku mimo fotoaparátu a funkciu „Transffered Images“ na uloženie fotografie vytlačenej pomocou „mini Evo,“ v smartfóne ako obrázok zdobený instax rámom. Pomocou funkcie „TRANSFERRED IMAGES“ môžu používatelia jednoducho zdieľať obrázky zdobené obľúbenými rámikmi instax.

fotoaparát Fujifilm instax mini Evo

Odporúčaná maloobchodná cena instax Mini Evo vrátane dph je 199,99 EUR

– Mini-format film “STONE GRAY”

・Sivý rám zvýraznený metalickou striebornou farbou, ktorá dodáva pocit luxusu
・Kompatibilné so všetkými modelmi série „instax mini“, ktoré podporujú formát mini
・10 filmov v balení

Odporúčaná maloobchodná cena vrátane dph je 9,99 EUR

*1 Počet organických diód vyžarujúcich svetlo na jednotku dĺžky tlačovej hlavy, ktorá je zabudovaná vo fotoaparáte na vystavenie snímok na filmy.
*2 Bezplatná aplikácia kompatibilná so zariadeniami Android a iPhone. Dá sa stiahnuť z Google Play pre zariadenia so systémom Android az App Store pre iPhone. Android a Google Play sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Google Inc. iPhone a App Store sú ochranné známky spoločnosti Apple Inc. licencovanie so spoločnosťou Aiphone Co., Ltd.

ZDIEĽAŤ