hodinky Samsung Galaxy Watch Active2
Najnovšie smart hodinky posúvajú individualizovanú starostlivosť o telesnú a duševnú pohodu na vyššiu úroveň a zároveň umožňujú vychutnať si vďaka LTE konektivite väčšiu flexibilitu než kedykoľvek predtým. 

Bratislava, 5. augusta 2019 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila Galaxy Watch Active2, najnovší prírastok do svojho portfólia smart hodiniek Galaxy. V rámci radu Galaxy sú  hodinky Galaxy Watch Active2 zámerne vybavené novými, intuitívnymi a rafinovanými funkciami, ktoré budú lepšie vyhovovať osobnému životnému štýlu jednotlivých zákazníkov, prospejú ich zdraviu a telesnej aj duševnej pohode a zároveň im umožnia zostať neustále v spojení.

 

Produkt Farby a veľkosti Odporúčaná maloobchodná cena Dostupnosť
Galaxy Watch Active2 40mm – čierna, strieborná, ružovo-zlatá 299 € 13. septembra
Galaxy Watch Active2 44mm – čierna, strieborná, ružovo-zlatá 319 € 13. septembra
Galaxy Watch Active2 LTE (Stainless Steel) 44mm – čierna, strieborná, zlatá (podľa dostupnosti u operátora) 469 € október

Hodinky Galaxy Watch Active2 umožňujú svojim užívateľom žiť lepšie vďaka malým, a napriek tomu významným každodenným zmenám – od dosahovania cieľov v oblasti telesnej a duševnej pohody, ako je sledovanie spánku, pohybových aktivít a stresu, až po účinné plnenie úloh. Či už budete chcieť tráviť čas meditáciou, byť upozornení na každú aktualizáciu alebo niečo medzi tým, hodinky Galaxy Watch Active2 sa prispôsobia vášmu životnému štýlu a obohatia ho o niečo nové – a pri tom budú vyzerať elegantne a štýlovo.

„Trh so smart hodinkami rýchlo rastie a spoločnosť Samsung s nadšením neustále novým a vizionárskym spôsobom rozširuje svoju ponuku,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „S hodinkami Galaxy Watch Active2 sme vytvorili zariadenie, ktoré spotrebiteľom umožní prevziať kontrolu nad svojim zdravím a telesnou a duševnou pohodou a bezproblémovo prechádzať medzi jednotlivými zariadeniami a využívať spojenie naprieč celým ekosystémom Samsung Galaxy, čo ich život zlepší a zjednoduší.“

display Samsung Galaxy Watch Active2

 

Účelný dizajn prispôsobený vášmu životu

Hodinky Galaxy Watch Active2 sú majstrovsky vytvorené tak, aby boli ako krásne, tak prispôsobené vášmu životnému štýlu. Predávajú sa v dvoch rôznych veľkostiach – s priemerom 44 mm a 40 mm – a v dvoch štýloch: odľahčené hliníkové prevedenie s neformálnym fluoroelastomerovým (FKM) remienkom, alebo prvotriedne prevedenie z pevnej nerezovej ocele s koženým remienkom, ktoré bude k dispozícii u vybraných mobilných operátorov v 44mm LTE verzii. Smart hodinky je možné personalizovať pomocou celého radu ďalších štýlových variantov remienkov a ciferníkov.

Tieto hodinky sa môžu pochváliť úplne novým vylepšením našej jedinečnej otočnej lunety – digitálne prevedenie umožňuje ešte pohodlnejšiu navigáciu a súčasne maximalizáciu veľkosti obrazovky. Otočná dotyková luneta sa teraz priamo na prekrásne zakrivenej Super AMOLED obrazovke otáča ako po smere, tak proti smeru hodinových ručičiek na ďalšie obrazovky, aby ste si mohli jednoducho vybrať svoje obľúbené aplikácie. Upgradované rozhranie One UI navyše ponúka užívateľom jednoduchú, prehľadnú a prirodzenú navigáciu.

Používatelia, ktorí si prajú rovnako štýlové hodinky, ako sú oni sami, si teraz môžu individuálne zvoliť ciferník Galaxy Watch Active2 podľa svojho outfitu, a to vďaka algoritmu výberu farieb My Style[1]. Ten je dostupný v aplikácii Galaxy Wearable: jednoducho si odfotografujte svoj outfit, vyberte si z piatich rôznych farebných vzorov a ciferník vašich hodiniek sa zmení v priebehu pár sekúnd. Takto si môžete vyladiť svoj osobný štýl každý deň, alebo si uložiť obľúbený štýl na neskôr.

nabíjanie hodiniek Samsung Galaxy Watch Active2

Dokonalý spoločník pre dosahovanie cieľov v oblasti telesnej a duševnej pohody

Hodinky Galaxy Watch Active2 taktiež slúžia ako váš sprievodca na ceste k lepšiemu zdraviu a väčšej telesnej a duševnej pohode, pretože vám poskytujú akčné podnety, ktoré vám môžu pomôcť robiť  pozitívne rozhodnutia v oblasti životného štýlu – či už ide o stravovanie, cvičenie, duševné zdravie či spánok a pod.

Čo sa týka napríklad cvičenia, tieto smart hodinky môžu pri manuálnom nastavení sledovať viac než 39 druhov cvičení, pričom sedem z nich je možné aktivovať automaticky – vrátane behania, chôdze, jazdy na bicykli, plávania, veslovacieho trenažéra, eliptického trenažéra a dynamického tréningu. Pomocou aktualizovanej funkcie Running Coach môžete monitorovať rýchlosť svojho behu v reálnom čase a využiť sedem rôznych programov behania, vďaka ktorým lepšie dosiahnete svoje ciele. Hodinky Galaxy Watch Active2 dokonca na zadnej strane obsahujú nové inovatívne zdravotné senzory, ktoré rýchlejšie odčítajú požadované hodnoty, takže si môžete byť istí, že budete mať rýchly prehľad o aktuálnom stave, aby ste zo svojho tréningu vyťažili maximum a vytrvali vo svojom úsilí.

Taktiež vám pomôžu v reálnom čase sledovať úroveň stresu pomocou našej jedinečnej a populárnej zdravotnej a wellness aplikácie Samsung Health[2]. Vďaka integrácii s poprednou spánkovou a meditačnou aplikáciou Calm, ktorá je teraz k dispozícii v angličtine, nemčine a španielčine, poskytujú taktiež prístup k programom riadenej meditácie. Vylepšené algoritmy analýzy spánku vám pomôžu dosiahnuť zdravé vzorce spánku (v štyroch fázach), ktoré prispievajú k zotaveniu vášho organizmu v noci a pripravia vás na ďalší deň.

 

Bezproblémovo rozšírte svoj prepojený životný štýl, najlepšie s produktami rodiny Galaxy

Vďaka Galaxy Watch Active2 pre vás bude jednoduchšie zostať v spojení s vašim životom a s ďalšími zariadeniami, aj keď ste vonku alebo na cestách. Hodinky Galaxy Watch Active2 s LTE konektivitou vám umožňujú bez problémov volať a prijímať hovory z hodiniek a jednoduchým klepnutím prsta sa spojiť s užívateľmi sociálnych sietí, a ponúkajú vám tak väčšiu interakciu s vašim obsahom na týchto platformách. Teraz môžete odpovedať na tweet alebo ho olajkovať a priamo zo zápästia môžete dokonca sledovať krátky videoklip alebo upútavku na film. Môžete dokonca s väčšou istotou cestovať po celom svete, pretože hodinky Galaxy Watch Active2 teraz podporujú pohodlný preklad hlasu a textu v reálnom čase vo viac než 16 jazykoch[3].

Ďalším spôsobom, ktorý vám ešte viac zjednoduší zostať v spojení, je partnerstvo so spoločnosťou Spotify[4]. Prihláste sa k svojmu účtu Samsung pomocou jediného prihlásenia zo svojho smartfónu alebo hodiniek Galaxy Watch Active2 a jednoducho prechádzajte svoju hudbu na Spotify a vychutnávajte si nepretržité počúvanie. Hodinky Galaxy Watch Active2 vám prinášajú plynulú interakciu s ostatnými zariadeniami a ešte viac vám zjednodušujú prístup k hudbe a multimédiám.

náramok Samsung Galaxy Watch Active2

Neoddeliteľná súčasť ekosystému Galaxy

Užívateľom, ktorí chcú využívať všetko dostupné, sprístupňujú hodinky Galaxy Watch Active2, ktoré sú súčasťou rodiny výrobkov Galaxy, to najlepšie z ekosystému Galaxy spoločnosti Samsung. Keď Galaxy Watch Active2 spárujete so svojim smartfónom Galaxy[5], ovládač fotoaparátu[6] v hodinkách Galaxy Watch Active2 vám napríklad umožní robiť fotografie, spúšťať nahrávanie videa, prezerať si záznamy na hodinkách, prepínať medzi predným a zadným objektívom, nastavovať časovač a následne kontrolovať výslednú fotografiu alebo video – to všetko z vášho zápästia. Na svojom smartfóne Galaxy môžete taktiež použiť funkciu bezdrôtového zdieľania energie a jednoducho a intuitívne si svoje smart hodinky nabiť.

Všetky služby Samsung, ktoré získate s ekosystémom Galaxy – ako Samsung Health, SmartThings a ďalšie – sú navyše bezproblémovo integrované do vašich hodiniek a naprieč zariadeniami. K navigácii v hodinkách, k spusteniu cvičenia alebo ku kontrole počasia môžete napríklad použiť hlasového asistenta Bixby. A všetko, čo na svojich hodinkách robíte, je samozrejme chránené technológiou Knox.

Špecifikácie hodiniek Samsung Galaxy Watch Active2

Kategória Vlastnosti produktu
Farba Hliník: strieborná, čierna, ružovo-zlatá s fluoroelastomerom (FKM)
Nerezová oceľ: strieborná, čierna, zlatá s koženým remienkom
Rozmery a hmotnosť Hliníkový plášť – 44mm modely: 44 x 44 x 10,9T, 30 g
Hliníkový plášť – 40mm modely: 40 x 40 x 10,9T, 26 g
Nerezový plášť – 44mm modely: 44 x 44 x 10,9T, 44 g
* Model s LTE je k dispozíci len vo verzii z nerezovej oceli.
Displej 44mm modely: 1,4palcový (34mm) Super AMOLED 360 x 360, plne farebný Always On Display, Corning® Gorilla® Glass DX+
40mm modely: 1,2palcový (30mm) Super AMOLED 360 x 360, plne farebný Alway On Display, Corning® Gorilla® Glass DX+
Remienok 44mm modely: 20mm vymeniteľný
40mm modely: 20mm vymeniteľný
Batéria 44mm modely: 340 mAh
40mm modely: 247 mAh
Čipový balík Exynos 9110 dvojjadrový 1,15 GHz
OS Tizen
Pamäť 768 MB + 4 GB, *1,5 GB + 4 GB
* Len modely s LTE
Konektivita LTE*, Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC
A-GPS/GLONASS/Galileo/Beidou[7]
* LTE konektivita je k dispozícii len v modeloch s LTE
Senzory Monitorovanie srdečnej frekvencie (s 8 fotodiódami), elektrokardiogram (EKG)**, akcelerometer (meria zrýchlenie až 32 g), gyroskop, barometer, okolité svetlo
Nabíjanie Bezdrôtové nabíjanie podľa štandardu WPC
Odolnosť 5 atm + IP68 / MIL-STD-810G
Kompatibilita Android: Android 5.0 alebo vyšší, RAM 1,5 GB alebo viac
iOS: iPhone 5 a novší, iOS 9.0 alebo novší

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.

** Na Slovensku zatiaľ nie je k dispozícii.

[1] Funkcia My Style je k dispozícii len na smartfónoch Galaxy/Android.
[2] Sledovanie stresu nie je aktívna v priebehu spánku a cvičenia.
[3] S podporou aplikácie Google Translator, ktorú je možné stiahnuť z Galaxy Store. Pri uvedení na trh bude k dispozícii angličtina, arabčina, čínština, dánčina, fínčina, francúzština, hindčina, indonézština, taliančina, japončina, kórejčina, nemčina, portugalčina, ruština, španielčina, vietnamčina.
[4] Dostupnosť služby Spotify sa líši podľa oblasti.
[5] Galaxy S10e/S10/S10+/S10 5G, S9, S9+, Note9
[6] Na stiahnutie z Galaxy App Store. Aplikácia je kompatibilná so smartfónom Galaxy S10e/S10/S10+/S10 5G, Note9, S9, S9+.
[7] Beidou nie je obsiahnuté v americkej verzii.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here