SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic

Na redakčný stôl nám prišli smart hodinky od spoločnosti SAMSUNG, tentokrát model Galaxy Watch4 Classic 46 mm.

Smart hodinky SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic

Dizajn

Smart hodinky Galaxy Watch4 Classic 46 mm sa vyznačujú kvalitným dielenským spracovaním a kvalitnými materiálmi použitými pri výrobe zariadenia. Ide o nehrdzavejúcu oceľ a v našom prípade športový remienok Ridge Sports Band vyrobený z flouroelastomerového materiálu.
Telo hodiniek ponúka otočnú lunetu, ktorá sa nachádza po okraji displeja a dve tlačidlá, ktoré zároveň slúžia ako senzory na meranie zloženia nášho tela.
Spodná strana hodiniek je miestom pre senzor a plochu na bezkontaktné nabíjanie.

Smart hodinky SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic

Smart hodinky Galaxy Watch4 Classic ponúkajú užívateľovi 1,46“ displej typu Super AMOLED s rozlíšením 450 x 450 px. Displej okrem dobrých pozorovacích uhlov a výborného jasu na priamom slnku ponúka aj ovládanie pomocou dotyku. Čiže ide o dotykový displej s dobrou odozvou na dotyk s farebnou škálou 16 miliónov farieb.

Hardvér & softvér

Hodinky pracujú s dvojjadrovým procesorom, ktorému k stabilnému výkonu sekunduje 1,5GB RAM-ka. Užívateľ má k dispozícii pre svoje aplikácie a obľúbené skladby 7,6 GB z celkových 16 GB ROM pamäte.

Veľkou zmenou oproti predchádzajúcej verzii je použitý operačný systém, s ktorým hodinky pracujú. Hodinky Galaxy Watch4 Classic fungujú na operačnom systéme WearOS Powered by Samsung. Táto zmena prináša ďalšie využitie smart hodiniek v podobe prístupu k obchodu s aplikáciami Google Play, kde si môžete stiahnuť obľúbené aplikácie na streamovanie hudby alebo aplikácie, ktoré používate pri fitness aktivitách. Následne tieto aplikácie ovládate priamo z hodiniek počas nosenia na zápästí.

SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic

Aby hodinky pracovali čo najlepšie a boli maximálne využité, tak výrobca zabezpečil spoľahlivosť pripojenia použitím technológie konektivity v podobe Wi-Fi siete, Bluetooth verzie 5.0 a spárovania pomocou NFC. Na presnosť polohy Galaxy Watch4 Classic používajú lokalizáciu GPS, Glonass, Beidou a Galileo.

Párovanie & nastavenie smart hodiniek

párovanie smart hodiniek

Hneď po zapnutí smart hodiniek Galaxy Watch4 Classic vás displej vyzve na spárovanie s mobilným telefónom. Pomocou aplikácie Galaxy Wearable si hodinky pridáte a spárujete s telefónom. Pomocou aplikácie si môžete hodinky nastavovať a spravovať. Párovanie je veľmi jednoduché a intuitívne, stačí postupovať podľa jednotlivých krokov, ktoré sa postupne na displeji telefónu zobrazujú. V jednotlivých krokoch si nastavíte zvuky, vibrácie, upozornenia, aplikácie alebo samotný vzhľad, dizajn displeja. V ponuke je nespočetné množstvo analógového a digitálneho prevedenia.

Akonáhle si dizajn displeja vyberiete, jednotlivé vzory vám následne v nastavení ponúkajú ešte dodatočné nastavenie toho, čo sa má na displeji zobrazovať ako aj čas zobrazenia v šetriacom režime displeja.

Smart hodinky Galaxy Watch4 Classic monitorujú nielen športovú aktivitu, ale aj zdravie počas používania

Screenshot Galaxy Watch4 Classic

Zariadenie ponúka množstvo druhov cvičení tak, aby telesná aktivita bola čo najlepšie zmeraná a zaznamenaná. Okrem priebehu sledovania vykonávaného športu je k dispozícii v hodinkách aj fitness tréning, podľa ktorého sa môžete naštartovať a zlepšiť si kondičku. Všetky dosiahnuté športové úspechy sa zaznamenávajú v aplikácii SAMSUNG Health Monitor.

V tejto aplikácii sa nachádzajú aj údaje o zdravotnom stave používateľa. Pomocou hodiniek si viete merať a sledovať kvalitu spánku. Následne si údaje pozriete priamo na hodinkách alebo v aplikácii Health. S novými hodinkami prišla funkcia, ktorá monitoruje aj chrápanie počas spánku. To je v mnohých prípadoch ukazovateľom začínajúcich zdravotných problémov. Hodinky pomocou senzorov merajú srdcovú činnosť alebo sú schopné zmerať EKG.

Nový snímač Samsung BioActiveSenzor

snímač smart hodiniek Galaxy

Tento senzor v reálnom čase meria zloženie ľudského tela. Hodinky sú nasadené na zápästí a na 15 sekúnd priložíme dva prsty na bočné tlačidlá na hodinkách. Senzory odmerajú percento telesného tuku, kostrového svalstva, vody v tele a BMI.

Batéria & nabíjanie smart hodiniek

nabíjanie smart hodiniek SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic

Nabíjanie hodiniek Galaxy Watch4 Classic prebieha pomocou dokovacieho zariadenia v tvare puku. Nabíjanie je bezdrôtové. Nabíjačka k hodinkám je proti nežiaducemu zošmyknutiu zabezpečená magnetom, ktorý svojou silou dopomáha k dobrému spojeniu pri nabíjaní. Kapacita batérie v hodinkách je 361 mAh. Galaxy Watch4 Classic nám v redakcii na jedno nabitie vydržali 1,5 dňa. V prípade, že sa rozhodnete  zmerať hodnoty počas spánku, tak rátajte s tým, že ráno ich budete pred odchodom z domu dávať na nabíjačku. V podstate sme počas nášho redakčného testu smart hodinky nabíjali každú noc. V prípade merania kvality spánku až ráno, aby sme mali dostatočnú kapacitu batérie počas nasledujúceho dňa na používanie hodiniek a  na meranie športovej aktivity. Čas na nabitie hodiniek závisí od použitého nabíjacieho adaptéra. Ale v priemere sa nám hodinky nabíjali od 90 minút do 110 minút.

Záver

Smart hodinky SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic sú vyrobené z kvalitných materiálov s dôrazom na eleganciu a presnosť spracovania. Samotné ovládanie je jednoduché vďaka dotykovému displeju, otočnej lunete a bočným tlačidlám. Jas na priamom slnku či pozorovacie uhly displeja sú na dobrej úrovni, nie je čo vytknúť. Remienok, ktorý sme mali na hodinkách je príjemný na dotyk a pri dennom nosení či samotnej športovej aktivite sme nezaznamenali žiadne nepríjemné pocity.

náramok smart hodiniek Galaxy

Galaxy Watch4 Classic pracujú s novým operačným systémom WearOS Powered by Samsung, ktorý ponúka nové možnosti využitia hodiniek. Pomocou obchodu s aplikáciami Google Play je možné stiahnuť obľúbené aplikácie, ktoré si spustíte priamo z hodiniek. Ďalšou možnosťou je platba pomocou hodiniek na základe služby Google Pay a zabudovaného NFC čipu v hodinkách. Jediné, čo hodinkám vyčítame je slabšia výdrž batérie. V prípade, že hodinky na noc skladáte z ruky, tak to nie je problém. Nabijú sa počas noci. Ak si však chcete merať aj kvalitu spánku, musíte si nájsť vhodný čas na nabíjanie ešte počas rána pred odchodom.
Smart hodinky SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic je možné zakúpiť vo verzii 46 mm a 42 mm. V prípade verzie Galaxy Watch4 je k dispozícii veľkosť displeja 44 mm a 40 mm. Pri týchto menších modeloch nie je použitá otočná luneta.

Martin Morávek

Overený predajca pôsobiaci na trhu 30 rokov

NAY

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here