GTA

Existujú počítačové hry, ktoré prišli na trh ešte v ranej fáze histórie tohto odvetvia, čiže v deväťdesiatych rokoch uplynulého storočia, a doteraz zostali na výslní. Právom dostali prívlastok kultové a získali si obľubu medzi generáciami hráčov. Veď si len vezmite, že v roku 1997, keď hra GTA (Grand Theft Auto) prišla na trh, ste ju možno hrali ako tínedžeri, a dnes hrajú najnovšiu GTA 5. Je to skrátka akčná klasika, ktorá nesklame.

Lákavá kombinácia rýchlej jazdy a akcie

Samotný názov GTA je tak rozšírený, že o ňom aspoň raz počuli aj tí, ktorí sa inak počítačovým hrám vyhýbajú oblúkom. Čomu táto séria vďačí za svoju popularitu? Podobne ako pri iných úspešných hrách, aj tu je kľúčom k úspechu základná pointa hry. A síce rýchla jazda na rôznych typoch športových áut bez pravidiel a taktiež akcia v podobe rôznych prestreliek, krádeží či naháňačiek. Skrátka ideálna oddychovka pre každého milovníka tohto žánru.

V čom je špecifická najnovšia verzia?

Dosiaľ najnovšia verzia GTA 5 sa vyznačuje nielen prepracovanejším grafickým spracovaním, ale aj silným príbehom. Môžete si vybrať spomedzi trojice postáv – bývalý mafián Michael De Santa, ktorý sa vyrovnáva s krízou stredného veku, ďalej psychicky narušený bývalý vojak Trevor Phillips a mladý zlodej áut Franklin Clinton, ktorý sa snaží dostať na výslnie vo svete gangov. Tieto tri špecifické osobnosti sa prelínajú, pričom v priebehu hry medzi nimi môžete prepínať a vyskúšať si rolu každého jedného z nich. Samozrejmosťou sú rýchle autá, prestrelky, ba dokonca stíhačky.

Overená klasika

GTA 5 je skrátka ďalším pokračovaním určeným pre počítače i konzoly, pri ktorom jasne viete, čo od hry môžete očakávať. Pozitívne je, že samotná hra tieto očakávania splní a prinesie dokonalú zábavu pre jedného hráča či viacerých v rámci multiplayera. A to je predsa samotná podstata kultovej hry GTA, ktorá je s nami už viac než dvadsať rokov, a čo je pre nadšených fanúšikov pozitívne, nič nenasvedčuje tomu, že by mala ustúpiť zo svojich pozícií.

Zdroj obrázku: Stefano Chiacchiarini / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here