Nokia 8.3 5G
HMD Global predstavuje: tri nové inteligentné telefóny Nokia, klasický telefón, novú službu pre bezproblémový dátový roaming a špeciálny 007 kryt z kevlaru v rámci spolupráce s 25. bondovkou s názvom Nie je čas zomrieť
  • Nokia 8.3 5G – prvý, skutočne globálny 5G inteligentný telefón a mobilná hviezda filmu Nie je čas zomrieť
  • Nokia 5.3 – posúva hranice v spracovaní, výkonu a zobrazovacích schopnostiach vďaka klasickému škandinávskemu designu a štyrom fotoaparátom
  • Nokia 1.3 – rýchly a bezpečný inteligentný telefón s Android 10 (Go edition) za nízku cenu
  • Nokia 5310– člen rodiny klasických telefónov s možnosťou prehrávať obľúbené skladby
  • HMD Connect Global Roaming Service – udržiava používateľov v spojení na cestách

Bratislava, 19. marca 2020 – Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, dnes oznámila tri nové inteligentné  telefóny, klasický telefón a službu pre bezproblémový dátový roaming. Nokia 8.3 5G je prvým inteligentným telefónom Nokia s podporou 5G. Ďalšími novinkami sú inteligentné telefóny Nokia 5.3 a Nokia 1.3 spolu s klasickým telefónom Nokia 5310. Naviac HMD Global vstupuje do celkom novej kategórie služieb s HMD Connect Global Data Roaming, ktorá udrží používateľov v spojení kedykoľvek je to potrebné.

Spolu so štyrmi novými zariadeniami a novou službou oznamuje HMD Global taktiež expanziu na brazílsky trh v druhom kvartáli 2020. Vďaka spolupráci s 25. bondovkou s názvom Nie je čas zomrieť sa fanúšikovia dočkajú taktiež 007 krytu z kevlaru pre modely Nokia 6.2 a Nokia 7.2, ktorý ochráni telefón ako nepriestrelná vesta. 

Florian Seiche, Chief Executive Officer v spoločnosti HMD Global:

„Som naozaj nadšený z nových inovácií, ktoré sme dnes predstavili a ktoré potvrdzujú náš prísľub dodávať zariadenia, ktoré sú neustále lepšie a lepšie. Dnes vstupujeme do novej kapitoly spoločnosti HMD Global s prvým 5G inteligentným telefónom Nokia, ktorý bude aktuálny naprieč časom. Spoločne s uvedením služby HMD Connect tak vytvárame naozaj bezproblémový zážitok v oblasti konektivity.“

Juho Sarvikas, Chief Product Officer, v spoločnosti HMD Global:

„Sme veľmi hrdí na to, že spolupracujeme s našimi partnermi na jedinečných zariadeniach. To je taktiež
dôvod, prečo sme nadšení, že môžeme pri tejto dnešnej príležitosti oznámiť ďalšiu spoluprácu. S pomocou modulárnej platformy Qulacomm Snapdragon sme vytvorili skutočne prvý celosvetovo použiteľný 5G telefón, ktorý je vyrobený s ohľadom na cenu, použiteľnosť a schopnosti zostať aktuálnym naprieč časom.  Použitie 5G riešení spoločnosti Qualcomm nielen že ponúka 40 odlišných RF komponentov v jedinom module, ale taktiež ponúkne najvyšší počet podporovaných rádiových pásiem od 600 MHz po 3,8 GHz – čo znamená, že sa naozaj jedná o celosvetovo použiteľné zariadenie, ktoré bude aktuálne naprieč časom.“

„Spoločne so spoločnosťou Google sa nám podarilo uviesť na trh pôsobivé a prístupné zariadenie s operačným systémom Android (Go edition) Nokia 1.3 čo je prvý inteligentný telefón, ktorý ponúkne Camera Go a Android 10 (Go edition). Ďalším predstaveným zariadením je Nokia 5.3, ktoré ponúkne procesor Qualcomm Snapdragon 665 a štyri hlavné fotoaparáty. Nemôžem opomenúť taktiež nového člena rodiny klasických telefónov. Vďaka Nokia 5310 si fanúšikovia môžu užiť svoje obľúbené skladby.“

 

VIAC O PRODUKTOVÝCH NOVINKÁCH

Nokia 8.3 5G

Nokia 8.3 5G

Prvý skutočne globálny 5G inteligentný telefón Nokia je navrhnutý tak, aby podporoval klasické aj nadštandardné riešenia, ktoré využívajú operátori na celom svete. Jedná sa o prvý inteligentný telefón, ktorý používa 5G RF Front End modul spoločnosti Qualcomm, v ktorom je zhromaždených viac ako 40 rôznych RF komponentov. Nokia 8.3 5G je tak zariadením, ktoré bude aktuálne naprieč časom a bude pripravené taktiež na ďalší rozvoj v oblasti 5G.

Nokia 8.3 5G taktiež ponúkne skvelý PureView fotoaparát so štyrmi snímačmi a optikou ZEISS, vďaka ktorému bude ľahké zachytiť akúkoľvek situáciu. Novinkou je funkcia ZEISS Cinema, ktorá umožní zachytiť a editovať pôsobivé videá v zhoršených svetelných podmienkach. Tie budú doplnené  zvukom OZO Audio. Nokia 8.3 5G je ideálnym zariadením pre všetkých, ktorí chcú tvoriť bez limitov. Pre tých, ktorí chcú byť pripravení na budúcnosť v podobe rýchleho streamovania a hrania hier na cestách vďaka 5G konektivite. Farebné prevedenie Polar Night čerpá z fínskych koreňov a je inšpirované arktickou oblohou.

Cristiano Amon, President v spoločnosti Qualcomm povedal:

„Sme nadšení, že môžeme podporiť spoločnosť HMD Global v uvedení ich nového 5G telefónu, ktorý je jedno z prvých komerčne oznámených zariadení, ktoré bude založené na modulárnej platforme Qualcomm Snapdragon 765G. Túto platformu sme navrhli, aby sme mohli priniesť 5G všetkým zákazníkom a pripraviť ich tak na budúci trh. Jedná sa o vysoko integrované riešenie, ktoré stavia na základoch svetovo prvej oznámenej mobilnej platforme s integrovaným 5G riešením v spojení s pokročilým RF modulom, ktoré má za cieľ vytvoriť naozaj celosvetové 5G riešenie.

5G zariadenia Nokia budú ponúkať skvelú kombináciu elegantného designu a výbornej výdrže batérie. Ak ide o budúcnosť, potom sú možnosti 5G celkom neobmedzené. Sme nadšení z toho, že spoločnosti Qualcomm a HMD dosiahnu spoločne éry 5G.“

Nokia 5.3

Nokia 5.3

Nokia 5.3 ponúkne rad pôsobivých funkcií za pôsobivú cenu. Medzi hlavné lákadlá patrí skvelý fotoaparát so štyrmi snímačmi, procesor Qualcomm Snapdragon 665 a dvojdennú výdrž na jedno nabitie. AI pomôže dosiahnuť skvelých snímok pri fotení v zhoršených svetelných podmienkach vďaka nočnému režimu. Širokouhlý snímač sa postará o snímky s väčším záberom a makro snímač potom zaistí detailné snímky fotené zblízka. Veľký 6,55“ displej umožní pohodlné sledovanie obsahu a hranie hier celý deň. Nokia 5.3 je odolné a skvelo vyzerajúce zariadenie, ktoré ponúkne výhody najnovšieho operačného systému Android 10 a rýchly prístup ku Google Asistentovi vďaka dedikovanému tlačidlu.

Nokia 1.3

Nokia 1.3

Nokia 1.3 ponúka moderné technológie a celkom nový Android 10 (Go edition) za skvelú cenu. Ponúkne taktiež novú aplikáciu Camera Go, AI pre lepšie snímky v zhoršených svetelných podmienkach, Gallery Go a ostrý HD+ edge-to-edge displej, ktorý ponúkne skvelé pozorovacie schopnosti ako v temnej miestnosti, tak na ostrom slnku. Vďaka Android 10 (Go edition) Nokia 1.3 poskytne svojím používateľom ešte väčšiu plynulosť, bezpečnosť a milióny aplikácií na každodenné použitie. Naviac bude stále aktuálny a lepší a lepší vďaka budúcej aktualizácii na Android 11 (Go edition).

Nokia 5310

Nokia 5310

Nokia 5310, rovnako ako predchodca Nokia 5310 Xpress Music, ponúkne MP3 prehrávač, FM rádio a dva výkonné reproduktory na prednej strane, ktoré zaistia komfortné počúvanie obľúbených skladieb. Nokia 5310 ponúka klasický design s modernými elegantnými prvkami a batériu s veľkou výdržou.

HMD Connect Global Data ROAMING – najrýchlejšie dátové pripojenie odkiaľkoľvek

Spoločnosť HMD Global vstupuje do novej kategórie služieb zavedením služby HMD Connect Global Data Roaming Service, ktorá umožní ľudom na celom svete čerpať zo svojej dátovej SIM karty a mať plnú kontrolu nad pripojením vo chvíľach, kedy sú na cestách.  HMD Connect Global Data Roaming umožní jednoduchšie pripojenie k potrebným službám a spoplatnené je len to, čo je vyžadované. Aplikácia HMD Connect ponúkne prehľadnú kontrolu nad dátovým plánom, možnosť okamžitého navýšenia limitu a ľahké prispôsobenie potrebám používateľa. HMD Connect Global Data Roaming taktiež automaticky zaisťuje bezpečné pripojenie. Služba HMD Connect bude dostupná v režime beta testovania na stránkach HMDConnect.com.

HMD Connect Global Data Roaming Service je v súčasnosti dostupná vo viac ako 120 krajinách a HMD Global bude spoločne s partnerom Greenwave System a lokálnymi operátormi rozširovať pokrytie v ešte viacerých sieťach a krajinách.

TELEFÓNY NOKIA V NAJNOVŠEJ BONDOVKE

Vďaka spolupráci so snímkou Nie je čas zomrieť budú telefóny Nokia oficiálnymi telefónmi v 25. bondovke. Súčasťou spolupráce je taktiež globálna kampaň s názvom „Jediná výbava, ktorú naozaj budete potrebovať“, ktorej tvárou je agentka Nomi, ktorú stvárni Lashana Lynch. Kampaň bude prebiehať v 80 krajinách v kinách, médiách, na sociálnych sieťach a taktiež u predajcov.

Lashana Lynch sa taktiež pochválila so svojimi skúsenosťami s telefónmi Nokia:

„Môj prvý telefón vôbec bol Nokia 3210. Mala som asi desať rokov a keď tak nad tým premýšľam, bol to pre mňa smartfón deväťdesiatych rokov. Možnosť meniť kryty a hrať Hada bola absolútne super! Takže potom, čo som
videla, akú cestu inteligentné telefóny Nokia prešli, musím povedať, že je vzrušujúce hrať Nomi, ktorá odhalí nový model tejto ikonickej značky.“

Vďaka osvedčeným postupom a záväzku dodávať čistý, bezpečný a vždy aktuálny systém Android sú telefóny Nokia stále lepšie a lepšie a sú tak jedinou výbavou, ktorú používateľ naozaj potrebuje. Či už ide o utajeného agenta alebo fanúšika značky Nokia. Preto bol v rámci spolupráce so snímkou Nie je čas zomrieť vyrobený špeciálny 007 kryt z kevlaru pre modely Nokia 6.2 a Nokia 7.2. Kevlar je materiál, ktorý je päťkrát silnejší ako oceľ a je využívaný v nepriestrelných vestách.

Tlačová správa