Creative Super X-Fi
Spoločnosť Creative popredný výrobca audio systémov priniesla na trh personalizované zariadenie, ktoré ohromuje zvukovým prejavom.
Videl som – Počul som – Zažil som

Aby sme si mohli vychutnať zvukový zážitok, je potrebné pred prvým spustením spárovať médium port s mobilným telefónom a nainštalovať aplikáciu SXFI App.

Aplikácia vás prevedie nastavením tak, aby sa médium port nastavil iba pre vás ako personalizované zariadenie. Všetky tieto úkony sa vykonávajú preto, aby z počúvania hudby bol čo najväčší efekt a hudobný zážitok.

Pri personalizovaní zariadenia sa pomocou aplikácie zosníma tvár a uši jednotlivca. Toto sa robí preto, lebo každý z nás má odlišnú fyziológiu tváre. Po zosnímaní údajov softvér ich vyhodnotí a nastaví parametre priamo pre vás, na dosiahnutie čo najdokonalejšieho zvuku pre vaše uši.

Holografický zvuk z dielne Creative

Creative_Super_X-Fi

Zvuk, ktorý vnímame sa klasicky šíri k nám priestorom alebo pomocou slúchadiel, je reprodukovaný priamo do našich uší z dvoch bodov pomocou ušníc slúchadiel. Creative tento zvuk pomenovalo klaustrofóbny zvuk. Pre nás užívateľov to znamená, že zvuk nemá priestorový prejav.

SXFI_AMP

Na spríjemnenie a skvalitnenie zvukového zážitku Creative pripravila technológiu Super X-Fi, ktorá vyzdvihuje zvukový efekt, zvýrazňuje hĺbku a detaily zvuku tak, aby sme mali možnosť si vychutnať hudobný zážitok, ktorý poznáme napr. z kina a ponorili sa do zvukového deja.

Podľa výrobcu výkon čipu UltraDSP, ktorý sa nachádza v personalizovanom zariadení SXFI AMP je 5-krát vyšší ako doterajšie výkonné čipy Creative Sound Blaster, pričom na prevádzku používa polovičnú energiu.

Pri prezentácii a demo nahrávkach, ktoré pripravil Creative sme mali možnosť osobne vidieť  a počuť samotné zariadenie. Čo sa týka zariadenia, jeho veľkosti a hmotnosti – nemáme žiadne výhrady. Príjemné, malé, ľahké, ľahko ovládateľné zariadenie, spárované a personalizované za krátky čas, všetko fungovalo na prvý pokus.

V nahrávkach sme si vyskúšali vypočuť skladby, hovorené slovo, koncertnú hudbu či filmový zvuk. Personalizované zariadenie sme si pripli pomocou konektorov medzi zdroj zvuku, v našom prípade notebook, a samotné slúchadlá. Zvukový efekt bol vynikajúci, vyzdvihol sa priestorový prejav a jasne boli zvýraznené zvukové detaily.

Creative_Super_X-Fi

Veľkou výhodou pri používaní zariadenia je, že si viete prepojiť či spojiť hocijaké slúchadlá, ktoré už momentálne používate.

Malou nevýhodou ako sme sa dozvedeli v Creative je, že personalizované zariadenie SXFI AMP je možné zakúpiť len na oficiálnych stránkach výrobcu.

Martin Morávek