Smartfón Honor 7lite je ďalší v poradí, ktorý som mala možnosť vyskúšať. Na testovanie som mala zhruba dva týždne a za tento čas sme sa stihli veru skamarátiť.

Ide o sympatický telefón, ktorý však na prvý pohľad nerozoznáme od iných typov smartfónov značky Honor. Jednotlivé modely sa na seba dosť podobajú, čo mi však vôbec neprekážalo. Tento typ má elegantný dizajn. Na prvý pohľad sa zdá, že ide o celokovový telefón, kovový je však iba zadný kryt,  bočný rám je z plastu. Rozmery sú 147,1 x 73,8 x 8,3 mm s hmotnosťou 156 gramov.

Na pravej strane sa nachádza ovládanie hlasitosti, nižšie pod ním je tlačidlo zapnutia/vypnutia. Na ľavej strane je  hybridný slot buď pre dve SIM karty, alebo pre jednu SIM a jednu microSD kartu. Aj v tomto prípade je toto riešenie pre mňa nevyhovujúce, človek musí urobiť kompromis, ktorú možnosť si vybrať. Micro USB vstup je zo spodnej strany, ako aj mriežka reproduktora.  3,5 mm audio jack nájdeme v hornej časti telefónu. Aj tento smartfón má integrovanú batériu.

Na zadnej strane nájdeme šošovku 13 megapixelového fotoaparátu, vedľa ktorej je LED blesk a pod ním je čítačka odtlačkov prstov.

Predná strana je líniovo čistá, displej má uhlopriečku 5,2 palca. V hornej časti sa nachádza sluchátko a predný snímač 8 megapixelového fotoaparátu. Vedľa neho je notifikačná LED dióda, ktorá je však dosť nevýrazná, najmä cez deň je málo viditeľná. V noci naopak informuje spoľahlivo. V spodnej časti je širší rámik, ktorý je nevyužitý, chýbajú tu navigačné tlačidlá. Výrobca do tohto rámika umiestnil iba nápis Honor.
honor_7_lite-23V telefóne je použitá neodnímateľná 3000 mAh batéria, ktorá mi počas testovania vydržala v priemere 1,5 – 2 dni. Telefón som vcelku dosť využívala, najmä v prvé dni testovania, na pozadí boli stále zapnuté dáta a napriek tomu som nemala pocit rýchleho vybíjania, všetko v rámci štandardných nabíjacích intervalov.
Smartfón je veľmi príjemný, napriek svojim rozmerom sa v ruke drží veľmi dobre, aj keď nemá žiaden ochranný kryt. Je to spôsobené zaoblenými hranami. Telefón pôsobí pevným, odolným dojmom, nič sa nehýbe, nič nevŕzga. Zlaté prevedenie dokonca netrpelo ani žiadnymi „capkami“ od rúk. Jedinú nevýhodu som našla v tom, že sa mi omylom podarilo párkrát telefón vypnúť, nakoľko tlačidlo zapnutia sa nachádza na pravej strane, práve na mieste, kde ho automaticky uchopíme prstami.
V telefóne je použitý operačný systém  Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI 4.1

Honor 7 lite je vybavený snímačom odtlačkov prsta, ktorý je zaujímavým pomocníkom. Využívala som ho na odomknutie obrazovky. Snímač fungoval rýchlo a spoľahlivo. Je možné ho využívať aj na prijatie prichádzajúceho hovoru, vypnutie budíka alebo na prezeranie fotografií na displeji.

Fotenie fotoaparátom s rozlíšením 13 megapixelov bolo spoľahlivé. Fotky sú ostré, pekné, bez zbytočného prifarbovania, na výber sú rôzne režimy fotografovania, stačí si vybrať. Medzi najzaujímavejšie patrí režim HDR, snímanie podľa úsmevu či manuálny režim. Výsledné fotky sú naozaj vydarené.

Užívateľské prostredie telefónu je prehľadné. K dispozícii sú rôzne motívy, platené aj bezplatné, ktoré si možno stiahnuť v aplikácii Motívy a upraviť si prostredie podľa seba. Na čo som si chvíľu zvykala, bolo ukladanie aplikácií priamo na bočnú plochu. Toto riešenie sa mi príliš nepozdávalo, dá sa však na to zvyknúť a aplikácie sa dajú ukladať do priečinkov.

Honor 7 lite má v sebe predinštalované rôzne aplikácie, na môj vkus aj dosť nepotrebných, ale vždy máme možnosť odinštalovať aplikácie tretích strán. Horšie je to s aplikáciami od Huawei.

Zaujímavou aplikáciou je Fitness aplikácia. Je spustená hneď od zapnutia telefónu a už na úvodnej obrazovke zobrazuje počet prejdených krokov. Po jej otvorení si môžeme navoliť rôzne parametre, ktoré nám má sledovať, či už ide o nastavenie si cvičenia, počítadla prejdených krokov, alebo počítadla spálených kalórií. Taktiež ponúka rôzne štatistiky. Ja som v tejto aplikácii „ulietavala“ na počítadle krokov, výsledok bolo „hrozné“zistenie, ako málo v dnešnej dobe chodíme pešo.

Z času na čas nás upozorní aplikácia Správca telefónu na aplikácie, ktoré bežia na pozadí a spotrebúvajú energiu a ponúkne nám ich vypnutie.
Medzi ďalšie predinštalované aplikácie patrí Baterka, Zrkadlo, Kompas, Poznámky, či Predpoveď počasia.

Celkové zhodnotenie tohto smartfónu je z môjho pohľadu veľmi dobré. Telefón pôsobí elegantne a aj trošku luxusne, najmä jeho zlaté prevedenie, ktoré som mala k dispozícii. Dobre sa drží v ruke a má príjemné užívateľské rozhranie. Určite je dobrou voľbou, najmä čo sa týka pomeru ceny, kvality a výkonu. Tento telefón rozhodne nesklame.

Fotografie pri rôznych svetelných podmienkach:

text & foto Gabriela Nováková

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here