balenie inteligentného náramku Honor Band3
V dnešnej rýchlej uponáhľanej dobe v čase inteligentných smartfónov mnohí výrobcovia týchto telefónov pristúpili k výrobe doplnkových zariadení.

Presnejšie k nositeľným chytrým náramkom zobrazujúcim mnohé funkcie a komunikujúcim s telefónom užívateľa. Jedným z týchto zariadení je z dielne Honor pod označením BAND 3. Produkt je možné zakúpiť v troch farbách: čierna, námornícka modrá a oranžová. Nám do redakcie prišiel inteligentný náramok Honor Band 3 vo výraznej oranžovej farbe.

Dizajn a hardvér

Náramok sa skladá z remienka a samotného tela zariadenia. Remienok je vyrobený z odolného, pružného a na dotyk príjemného termoplastického polyuretánu. Displej na náramku je o veľkosti 0,91“ v prevedení čiernobiely PMOLED s rozlíšením 128x32px. Zariadenie disponuje 100mAh batériou, 256kB operačnou pamäťou, 1MB internou pamäťou a 16MB flash pamäťou. Inteligentný náramok Honor Band 3 komunikuje s operačným systémom Android od verzie 4.4 a operačným systémom iOS 8.0 a vyššie.

Samotný inteligentný náramok má čisté línie bez žiadnych výstupkov a ani telo displeja nemá po stranách žiadne hardvérové ovládacie tlačidlá. Prepínanie a ovládanie módov na náramku je zabezpečené pomocou jediného dotykového senzoru, umiestneného v spodnej časti displeja.

Keď sa pozrieme na spodnú stranu displeja samotného zariadenia nájdeme tam senzor na meranie srdcovej činnosti a konektory slúžiace na nabíjanie náramku.

Funkčnosť inteligentného náramku Honor Band 3

Náramok sa na ruku upevňuje prevlečením jedného konca remienku cez druhý a následne premačknutím plastovej spony cez dierku v remienku. Dier či otvorov pre sponu je po obvode remienka dostatok, to znamená, že zariadenie je nositeľné na menšej, ako aj väčšej ruke.

Zariadenie na ruke pevne drží, nekĺže sa a pri svojej hmotnosti iba 18 g ani neviete, že ho nosíte. Počas môjho nosenia sa remienok ani raz svojvoľne nerozopol, ani sa mi ho nepodarilo rozopnúť zachytením o oblečenie pri chôdzi či behu.

Nabíjanie je zabezpečené pomocou prídavného zariadenia pripomínajúceho kolísku. Do tohto externého dielu sa náramok zacvakne a pomocou microUSB kábla sa štandardnou nabíjačkou USB nabije. Doba nabíjania je 1,5 hodiny. USB kábel je súčasťou balenia.

Veľkým plusom Honor Band 3 je jeho dokonalá vodeodolnosť, keďže náramok je vodeodolný do 50m hlbky.

Výdrž na jedno nabitie podľa výrobcu je až 30 dní. Či je to tak, to sa mi nepodarilo zistiť, keďže testovacia doba bola kratšia ako 30 dní. Ale pravdou je , že počas 18 dní testovania som náramok  nabíjal iba raz a to na začiatku. Pri odovzdávaní náramku hodnota batérie ukazovala cca 30% do vybitia.

Funkcie nositeľného zariadenia

Inteligentný náramok Honor Band 3 má využitie pri meraní počtu prejdených krokov, ubehnutej vzdialenosti, preplávaných míľach alebo meraní srdečného tepu.

Meranie počtu krokov

Zariadenie Honor Band 3 spoľahlivo svojmu užívateľovi ukáže počet prejdených krokov počas dňa. Spustenie počítania si musíte spustiť senzorovým dotykovým tlačidlom. Ak sa chcete dozvedieť koľko ste pri určitom počte krokov spálili kalórií, tak samotný náramok vám to nepovie.  K tomu je nevyhnutné  stiahnuť  si aplikáciu Huawei Watch do svojho telefónu, kde si nastavíte základné údaje hmotnosť, výška a vek. Na základe týchto údajov si následne pozriete počet prejdených krokov a koľko kalórií sa vám podarilo spáliť.

Ubehnutá vzdialenosť

Počet ubehnutých kilometrov náramok zvláda až na pár detailov. Ak zariadenie nemáte spárované so svojím smartfónom, tak výslednú vzdialenosť Honor Band 3 vypočíta z počtu ubehnutých krokov, čo asi nemusí byť úplne presný údaj. V prípade pripojeného zariadenia k telefónu náramok využije GPS, ktoré je v telefóne a výsledná ubehnutá vzdialenosť je spočítaná na základe údajov z GPS. Pomocou aplikácie v telefóne sa dozviete aj údaj o spálených kalóriách pri behu.

Aktivita plávanie

Pri aktivite plávanie je možné využiť vodeodolnosť náramku až do hĺbky 50 m. Honor Band 3 vám zmeria čas, ktorý ste venovali plávaniu a na smartfóne sa zobrazí údaj o spálených kalóriách. Zariadenie však nedokáže zaznamenať preplávanú vzdialenosť alebo počet preplávaných dĺžok v bazéne.

Tep, srdcová aktivita

Honor Band 3 pri športovej aktivite alebo len tak v kľude dokáže zmerať tep. Pomocou aplikácie Huawei Wear, ktorú si stiahnete do telefónu si môžete aktivovať meranie vykonávané počas celého dňa alebo len jednorazové meranie podľa potreby.

Kvalitu a dĺžku spánku Honor Band 3 zvládne a pre informačné hodnoty a štatistické informácie je nutné si do smartfónu nainštalovať appku Huawei Health. V tejto aplikácii si je potom možné pozrieť podrobnejšie štatistiky aj z predošlého obdobia, kedy ste boli v daný deň najaktívnejší, kedy ste dokázali spáliť najviac kalórií.

Zhodnotenie

Náramok Honor Band 3 je spoľahlivé, jednoducho ovládateľné zariadenie. Príjemne sa na ruke nosí, neprekáža, s jeho minimálnou hmotnosťou ani neviete, že ho vlastne máte. Vyzdvihol by som jeho vodeodolnosť a výdrž batérie. Inteligentný náramok je možné zakúpiť v sume okolo 69 € alebo ho dostať ako darček pri kúpe smartfónu Honor9.

text & foto Martin Morávek