HONOR Industrial Park
HONOR predstavil technológie, ktoré sú čoraz viac zamerané na potreby každého z nás.

[Bratislava 15. mája 2023] – Globálna technologická značka HONOR dnes odhalila detaily zo zákulisia vývoja top vlajkovej lode v odvetví mobilných telefónov, HONOR Magic5 Pro. Ten bol prvýkrát predstavený na svetovom kongrese mobilných technológii (MWC 2023) v Barcelone tento rok na jar. HONOR Magic5 Pro zaujal nielen nádherným symetrickým dizajnom, ale aj prémiovým displejom, profi foto výbavou a celkovou výkonnosťou. Pozrite sa s nami aj do zákulisia na detaily práce výskumného a vývojového centra, ktoré HONOR po prvýkrát odhalil pre širokú verejnosť.

„Máme veľkú radosť, že môžeme ukázať viac z technického vybavenia a celého postupu výroby a vývoja nových technológií, ktoré chceme viac zamerať na potreby každého z nás,“ uviedol George Zhao, CEO HONOR Device Co, Ltd. „Napĺňame tak náš záväzok posúvať nové technológie vpred prostredníctvom našich produktov ako je HONOR Magic5 Pro. Už teraz sa tešíme ďalšie technologické míľniky, ktoré už čoskoro prekonáme.“

HONOR odhalil tajomstvo revolučného systému fotoaparátov a technológie Falcon Capture

HONOR Magic5 Pro má upgradovanú celkovú softvérovú výbavu pre fotografovanie a natáčanie videí, teda to, čo značka súhrnne nazýva HONOR Image Engine. Po prvýkrát je pri mobilnom telefóne využitá úplne nová technológia milisekundového zachytenia snímky Falcon Capture. To znamená v tejto chvíli jedno z najrýchlejších spustení uzávierky fotoaparátu. Zároveň sa tiež posúva benchmark ostrosti takto

HONOR vo svojich laboratóriách, zameraných na testovanie kamier mobilných telefónov, vypracoval kvantitatívnu a kvalitatívnu analýzu pre vývoj vlastného AI algoritmu. Po vyriešení mnohých scenárov fotografovania v pohybe pri rôznych rýchlostiach, vzdialenosti aj svetelných podmienkach, HONOR Magic5 Pro posúva celý proces fotografovania na úplne novú úroveň. Pre predstavu, rýchlosť automatického zaostrenia sa zvýšila o 245% oproti predchádzajúcemu modelu.

HONOR Magic5 Pro prichádza s výbavou smart technológie AI Recognition a prelomovej vychytávky AI Motion Sensing. Automaticky tak zachytíte ten najlepší moment aj pri veľmi rýchlom pohybe. Pre vývoj takejto vychytávky, HONOR úzko spolupracoval s Qualcomm Technologies pre maximálne využitie Qualcomm® AI Engine. Vďaka tomu dokáže zvýšiť interval vyrovnávacej pamäte z 240 na 1500 milisekúnd. S tak veľkým intervalom medzi pamäťou a smart AI ekosystémom, trénovanom na viac ako 270 000 snímkach, vie HONOR Magic5 Pro ostro zachytiť ten najlepší moment pri akomkoľvek pohybe.

HONOR strávil na upgradovaní a prepracovaní výbavy pre fotografovanie a natáčanie videí HONOR Image Engine až 18 mesiacov. Tešiť sa tak môžeme na novú architektúru, zdrojový kód a algoritmus pre plné využitie mobilnej platformy Snapdragon®.

Dlhodobé inovácie pre zvýšenie ochrany očí

HONOR Magic5 Pro je vôbec prvý mobilný telefón, ktorý podporuje tzv. cirkadiánny režim displeja, nechýba ani oficiálny certifikát TÜV Rheinland Circadian Friendly. Nočný režim displeja sa prepína do režimu, ktorý reguluje modré svetlo, ale zároveň prechádza do veľmi prirodzených farieb. Podľa laboratórnych testov, takýto displej skutočne dokáže zvýšiť koncentráciu melatonínu o 20% počas 3 hodín, a dopomáha tak ku kvalitnejšiemu spánku.

HONOR Industrial Park
Testovanie cirkadiánneho nočného režimu displeja na HONOR Magic5 Pro a HONOR Magic Vs

HONOR sa po novom zameriava na technologické inovácie, ktoré môžu pomôcť každému z nás. Na vývoji technológie pre lepšiu ochranu očí pracuje už od roku 2016. Na základe dát pozbieraných od viac ako 10 000 užívateľov, HONOR vyvinul funkciu dynamického stmievania displeja. Tá bola úspešne otestovaná, únava očí klesla o 18% už po 45 minútach.

„Znížené vystavovanie sa modrému svetlu je pre spánok aj zdravie celkovo čím ďalej dôležitejšie, aj v závislosti od zvyšujúceho sa času stráveného pred obrazovkou každý deň,“ pripomína Dr. Glen Jeffery, profesor neurovedy na Inštitúte oftalmológie, Fakulty pre štúdium oblasti mozgu, University College v Londýne. „Prispôsobenie obrazovky pre redukciu zaťaženia očí je naozaj veľmi dôležité. Vývoj značky HONOR a ich cirkadiánny nočný displej a dynamické stmievanie je skvelý krok tou správnou cestou.“

Nové testovacie centrum pre najvyššiu kontrolu kvality produktov

HONOR investoval vyše 20 miliónov dolárov do kvality testovacieho vybavenia vo vlastnom špičkovom Globálnom Compliance a testovacom centre (GCTC). Vďaka sofistikovaným testovacím zariadeniam, dokáže realizovať interné testy na okamžité overenie cez 200 certifikovaných štandardov, vrátane európskeho štandardu (CE) Conformité Européenne. Značka HONOR vďaka tomu drží kvalitu produktov vyššiu, než sú bežné štandardy.

HONOR Industrial Park

Pekným príkladom je vlastná interná OTA anechoická komora, kde má HONOR dokonale kontrolované laboratórne prostredie na testovanie skúseností s mobilnou komunikáciou. Zatiaľ čo výkonnosť OTA a hodnoty SAR je obvykle ťažké vzájomne vyvážiť a ide o dva protichodné pojmy, GCTC vie svojim produktom poskytovať najlepší výkon OTA vo svojej triede a súčasne trvalo zachovať nižšie hodnoty SAR, čím užívateľom zaisťuje bezpečnosť. Navyše si HONOR stanovil hodnotu SAR pre sériovú výrobu o 35 % nižšiu oproti požiadavkám predpisov. Testy SAR vykonáva HONOR pri každej šarži svojich zariadení. Zároveň je jediným výrobcom tzv. OEM zariadení s certifikáciou SAR spoločnosti Qualcomm pre šikovný prenos a pochváliť sa môže aj prestížnou certifikáciou SAR od spoločnosti Vodafone.

Od začiatku vývoja až po sériovú výrobu dodržiavajú výrobky spoločnosti HONOR najprísnejšie svetové normy, aby svojim koncovým užívateľom poskytovali tú najvyššiu kvalitu. Preto si môžete byť istí, že HONOR Magic5 Pro je skutočne odolný a dôveryhodný model, ktorý vás nadchne po všetkých stránkach.

Farba, cena a dostupnosť

Špičkový smartphone HONOR Magic5 Pro si môžete zaobstarať v dvoch farebných prevedeniach, jemne zelenej Meadow Green a v elegantnej čiernej Black. K dispozícii je u vybraných predajcov za cenu 1 199€  s prémiovým tabletom HONOR Pad 8 ako darček zadarmo.

ZDIEĽAŤ