Jedinečná synergia medzi výskumnými a výrobnými kapacitami

Globálna technologická značka HONOR odhalila vlastnú technológiu, ktorá stojí za výrobou smartfónu HONOR Magic4 Pro. Tento telefón sa vyrába exkluzívne vo výrobnom areáli HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park. Nová vlajková loď dokazuje vynikajúcu precíznosť v každom kroku výroby, čím sa napĺňa záväzok značky pokračovať v poskytovaní špičkových inovácií a zároveň dokazuje kapacitu a schopnosť vyrábať vysokokvalitné prémiové výrobky v celom sortimente. Nový HONOR Magic4 Pro prichádza v týchto dňoch na svetové trhy.

„Otvorenie inteligentného výrobného priemyselného parku HONOR v minulom roku bolo významným míľnikom nášho úspechu pri integrácii výskumných a vývojových kapacít do výrobných procesov. Konsolidácia nám umožňuje lepšie využívať naše odborné znalosti v oboch oblastiach,“ povedal George Zhao, CEO HONOR Device Co, Ltd. „Okrem posilnenia našich výrobných kapacít sa v inteligentnom výrobnom závode nachádza prvotriedne výrobné, testovacie a kontrolné vybavenie, ktoré je zárukou toho, že naše prémiové produkty splnia vysoké očakávania našich zákazníkov.“

Bezproblémová integrácia medzi výskumom, vývojom a výrobou

Inteligentný výrobný priemyselný park HONOR, ktorý je v prevádzke od septembra 2021, je prvou továrňou značky financovanou z vlastných zdrojov. Park je vybavený špičkovými výrobnými a testovacími zariadeniami, ktoré podporujú všetky aspekty výroby smartfónov a sú neoddeliteľnou súčasťou záruky kvality prémiových produktov značky. Vzhľadom na to, že 20 % zamestnancov Parku tvoria pracovníci výskumu a vývoja, zapája HONOR svoje zdroje výskumu a vývoja do hlavných kapacít parku, čím maximalizuje vzájomnú synergiu a umožňuje výrobným technológiám držať krok s inováciami.

automatizovaný priemyselný park HONOR

Inovatívna výrobná linka telefónu HONOR Magic4 Pro

HONOR Magic4 Pro, ktorý sa na vybraných svetových trhoch objaví už v týchto dňoch, je vybavený jedinečným režimom AI Privacy Call, ktorý zásadne minimalizuje únik zvuku počas telefonických hovorov. Pomocou počítačovej fotografie Ultra-Fusion sa naplno využíva potenciál viacerých objektívov a štvorstranne zakriveného LTPO displeja. Každá z týchto funkcií predstavuje súbor jedinečných výrobných výziev, ktoré sa dajú vyriešiť len vďaka súčinnosti výskumných a výrobných tímov spoločnosti HONOR.

S každou generáciou smartfónov výrobcovia neustále posúvajú prijímač smerom k hornému rámčeku v snahe dosiahnuť väčšiu plochu displeja. Čím bližšie k okraju je prijímač umiestnený, tým výraznejší je únik zvuku počas telefonovania, čo má za následok stratu súkromia.

Aby bol používateľský zážitok skutočne čo najpríjemnejší, výskumný a vývojový tím spoločnosti HONOR identifikoval viac ako 100 technologických výziev na vytvorenie špeciálneho režimu súkromného hovoru s podporou umelej inteligencie – AI Privacy Call, ktorý rieši tento zásadný problém.

Táto inovatívna technológia využíva vôbec prvú inteligentnú duálnu jednotku vydávajúcu zvuk v mobilnom priemysle, ktorá obsahuje piezoelektrickú keramiku integrovanú priamo do displeja ako vodivý komponent.  Vzhľadom na prirodzenú štruktúru skla si proces montáže vyžaduje mimoriadnu presnosť. Aj malé výrobné odchýlky môžu panel trvalo poškodiť. Vďaka spolupráci výskumného a výrobného tímu sa podarilo dosiahnuť úspešné, funkčné riešenie v priebehu 3 mesiacov. Výsledkom bolo vytvorenie automatizovaného, vysoko presného montážneho zariadenia, ktoré využíva počítačové videnie a optimalizované algoritmy na dosiahnutie presnosti 0,01 mm a 99,99 % výťažnosti.

HONOR

Fotoaparát HONOR Magic4 Pro je vybavený výkonnou zostavou troch fotoaparátov, ktorá podporuje výpočtové fotografovanie Ultra-Fusion. Komplexnosť riešenia v novom vlajkovom smartfóne si vyžiadala dvojnásobné vybavenie na kalibráciu fotoaparátu v porovnaní s tým, aké bolo potrebné u jeho predchodcu. Systém troch objektívov, ktorý ťaží z vylepšených kalibračných a testovacích postupov, poskytuje v kombinácii s algoritmami umelej inteligencie detailnejšie snímky s autentickejšími farbami v celom podporovanom rozsahu ohnísk.

Pokročilé montážne postupy sú použité aj u zo štyroch strán zakriveného LTPO displeja telefónu HONOR Magic4 Pro. Vďaka špičkovej zostave šesťosových robotických ramien, vysoko presných kamier a algoritmov počítačového videnia vyvinutých spoločnosťou HONOR, pracuje montážne zariadenie s presnosťou v rozsahu ±0,075 mm a produkuje výrobky s výrobnou toleranciou iba 0,1 mm.

Výrobný park je tiež vybavený špičkovými laboratóriami, vrátane laboratória spoľahlivosti, regulačného laboratória a laboratória pre ochranu životného prostredia, v ktorých spoločnosť HONOR vykonáva viac ako 200 testov spoľahlivosti zariadenia HONOR Magic4 Pro, aby zabezpečila jeho špičkovú kvalitu. HONOR Magic4 Pro sa napríklad testuje na hodnotu špecifickej miery absorpcie (SAR) – ktorá meria vyžarovanie smartfónu – je o 56 % nižšia ako limit najprísnejšej priemyselnej normy.

Tri piliere dokonalosti výroby

Automatizácia, digitalizácia a inteligentné technológie sú základnými kameňmi, na ktorých stoja hlavné výrobné kapacity Parku. Park prevádzkuje 75% svojich výrobných liniek automatizovane, čo minimalizuje riziko ľudskej chyby. Okrem toho je viac ako 40 percent automatizovaných výrobných zariadení vyvinutých vlastnými silami, čo je ďalším dôkazom úzkej integrácie výskumu a vývoja na jednej a výrobných kapacít Parku na strane druhej.

laboratórium HONOR

Všetky kľúčové zariadenia vo výrobnom závode podporujú digitálne riadiace systémy,
čo spoločnosti HONOR umožňuje lepšie riadiť celú výrobnú linku a dosiahnuť vyššiu efektivitu i kvalitu výrobkov.

HONOR Magic4 Pro sa vyrába výhradne v Parku a predstavuje to najlepšie z výrobných schopností a kapacít spoločnosti HONOR. Zákazníci po celom svete si ho už čoskoro budú môcť vyskúšať na vlastnej koži.

ZDIEĽAŤ