HONOR 50 5G

16. novembra 2021 – HONOR na európskych trhoch nedávno uviedol úplne nový inteligentný telefón HONOR 50, ktorý prepája špičkovú technológiu a veľmi krásny dizajn inšpirovaný prírodou. V spolupráci s londýnskou dizajnovou ikonou WGSN, ktorá predpovedá trendy v oblasti dizajnu, módy a štýlu, tak HONOR usporiadal panelovú diskusiu. Cieľom bolo zamerať sa na aktuálny vývoj trendov nielen v oblasti technológií, ale tiež dizajnu, ktoré nás čakajú v roku 2022. Diskusia jednala tiež o neustále meniacom sa chovaní spotrebiteľov, ktoré podnecuje túžbu po odvážnejších technológiách s cieľom maximálne sa odlíšiť a vyčnievať z davu. Okrem ďalších odborníkov sa diskusie zúčastnil tiež hlavný dizajnér spoločnosti HONOR Yuan Ze, ktorý odhalil pohľad do zákulisia vývoja dizajnu HONOR.

HONOR

Ideme v ústrety budúcnosti

Počas panelovej diskusie WGSN odhalila výrazný posun v spotrebiteľskom chovaní smerom ku „každodennej extravagancii“. Spotrebiteľ má stále silnejšiu túžbu uniknúť obyčajnosti, maximálne sa odlíšiť od ostatných a prijať tzv. „expresívny štýl“, ktorý podporuje vlastnú individualitu a ponúka tak optimizmus do budúcnosti. „Expresívny dizajn rieši problém rovnorodosti, ponúka osobnejší prístup a reprezentuje našu identitu,“ hovorí WGSN.

Farebné prevedenie HONOR Code označuje nový smer dizajnu značky

Vzhľadom ku zvyšujúcej sa túžbe spotrebiteľov po sebavyjadrení WGSN predpokladá, že cestou, ako zdôrazniť svoju identitu prostredníctvom odvážneho štýlu je „monogramový“ dizajn. „Tento rok sme sa stali svedkami novej monogramovej éry, kedy značky používajú pre svoj dizajn písmená, aby posunuli módne príbehy na úplne novú úroveň. Cieľom je zapojiť zákazníkov, ktorí hľadajú nové spôsoby, ako vyjadriť svoj štýl,“ hovorí WGSN.

V rámci rastúceho dopytu po monogramovej móde ponúkol HONOR 50 tiež inovatívne farebné prevedenie „HONOR Code“ s logom značky HONOR na zadnej strane, čo spotrebiteľom umožňuje doplniť svoje oblečenie štýlovým dizajnom monogramov.

„Zaznamenali sme zvyšujúci sa záujem zákazníkov, ktorí hľadajú nové spôsoby, ako vyjadriť, kto sú prostredníctvom svojich inteligentných telefónov. Na základe toho, bolo naším cieľom odkloniť sa od tradičných farebných prevedení a ponúknuť také, ktoré spotrebiteľom ponúknu možnosť sebavyjadrenia. Dizajn HONOR Code preto kreatívne pracuje s rozložením písmen, aby vytvoril novú a celistvú obrazovú sekvenciu, ktorá sprostredkuje energický a živý vizuálny efekt. Tento pútavý dizajn je inšpirovaný najnovšími módnymi trendmi a v odvetví inteligentných telefónov je úplne jedinečný, pretože predstavuje krok od klasickej čiernej a tlmenejších tónov ponúkaných inými značkami,“ hovorí Yuan Ze, hlavný dizajnér spoločnosti HONOR.

Dizajn inšpirovaný digitálnym svetom

„Dizajn inteligentných telefónov je stále častejšie inšpirovaný digitálnym svetom, a to ako v rámci farebných prevedení, materiálu, tak povrchových úprav, pričom estetika je stále odvážnejšia a je navrhnutá tak, aby mala čo najväčší vplyv,“ hovorí WGSN.

„HONOR chcel pre celkom nový smartfón vytvoriť štýlový dizajn s cieľom odkloniť sa od tradičných farieb a reagovať na neustále meniace sa trendy, ktoré formujú dnešný svet. Príkladom je tiež krásne prevedenie Frost Crystal, ktoré sa trbliece ako pravý diamant a odráža svetelné lúče pri každom naklonení telefónu. HONOR tu využil inovatívnu dizajnovú výrobnú techniku vrátane zložitého spracovania s dvojitým filmom, dvojitou textúrou a dvojitým povlakom. Vďaka bohatým skúsenostiam HONOR v remeselnom spracovaní vyniká HONOR 50 nielen svojimi farbami, ale tiež povrchovými úpravami,“ uviedol Yuan Ze, hlavný dizajnér spoločnosti HONOR.

Význam remeselného umenia v technologickom odvetví

Podľa WGSN naberá „savoir-faire“ (remeselné spracovanie) v posledných mesiacoch na sile, pretože svetové módne domy pravidelnejšie vyzdvihujú svoje remeselné umenie a spotrebitelia o ňom tak získavajú čím ďalej viac informácií. „Spotrebitelia požadujú nielen ohromujúci vzhľad, ale tiež produkty navrhnuté s prvotriednym remeselným spracovaním, ktoré ovplyvňuje nielen dizajn, ale tiež funkčnosť telefónu. Proces návrhov pritom môže trvať i niekoľko mesiacov, pretože všetky naše smartfóny prechádzajú prísnym testovacím procesom, aby sme zaistili, že dodávame produkty najvyššej úrovne spĺňajúce náročné potreby dnešných spotrebiteľov,“ uviedol Yuan Ze, hlavný dizajnér spoločnosti HONOR.

HONOR pokračuje vo svojom odkaze prepojenia prémiovej estetiky a technológie a HONOR 50 preto vychádzal z inšpirácie luxusných značiek šperkov a prsteňov. Hlavný fotoaparát zákazníkovi poskytuje nadčasový dizajn s kovovým prstencom okolo okraja, čím dosahuje štýlovú estetiku i špičkovú funkčnosť. „Nebolo ľahké tento jedinečný dizajn dosiahnuť. Náš návrhársky a inžiniersky tím na celom procese pracoval viac ako päť mesiacov. Nielenže sme do prstencového dizajnu potrebovali umiestiť obrovský 108Mpx fotoaparát, ale tiež sme chceli vytvoriť prvotriedny vzhľad kombináciou kovu, skutočného skla a polymérových materiálov,“ uviedol Yuan Ze, hlavný dizajnér spoločnosti HONOR.

HONOR & WGSN

„Perfektný dizajn vyžaduje čas a jedná sa o dlhý proces od konceptu až po skúšobnú výrobu. I keď táto cesta trvala asi 12 mesiacov, sme hrdí na to, že sme vytvorili inteligentné zariadenie, ktoré kombinuje prvotriedne remeselné spracovanie s radou sofistikovaných farieb a povrchových úprav. Úplne nový smartfón HONOR 50 tak spotrebiteľom ponúkne veľa možností, ako sa odlíšiť od ostatných a vyniknúť bez ohľadu na neustále meniaci sa trend módy,“ uviedol Yuan Ze, hlavný dizajnér spoločnosti HONOR.

ZDIEĽAŤ