Značka smartfónov Honor na náš trh 1. augusta uviedla svoj úplne nový model Honor 6A. Telefón poteší kovovým chrbtom a osemjadrovým procesorom. Pýšiť sa môže najnovšou verziou operačného systému Android 7 Nougat, ktorý je pre zariadenie tejto triedy výnimočný. Výkon zabezpečuje 2GB operačná pamäť, ktorú dopĺňa 16GB interná pamäť. Odporúčaná cena najnovšieho modelu je nastavená na 169 €.

Elegantný kovový chrbát
Honor 6A má kvalitný kovový chrbát, ktorý podčiarkuje jeho praktickú stránku, ale nezabúda na elegantný design. Vďaka sofistikovaným detailom a jemnému pieskovanému povrchu sa perfektne drží aj ovláda jednou rukou. Tento najnovší model s 5palcovým displejom s HD rozlíšením 1280 x 720 px prichádza celkom v troch farebných prevedeniach. Zákazníci si môžu vybrať medzi zlatou, striebornou a sivou verziou.

Oslnivý displej a perfektne vykreslené fotky
Obraz 5″ displeja Honoru 6A zaujme čistotou a dokonalou ostrosťou detailov. Zároveň ale pohľad na neho nenamáha zrak. Režim starostlivosti o oči automaticky prispôsobuje jas displeja, znižuje emisie modrého žiarenia, a tak oči zbytočne neunavuje.
Zadná strana Honoru 6A je vybavená 13MPx fotoaparátom, ktorý vďaka autofokusu s technológiou fázovej detekcie zaostruje behom 0,5 sekundy. Jeho precízna 5dielna šošovka dokáže zachytiť okolitý svet naozaj presvedčivo. Predný fotoaparát je vybavený 5 MPx kamerou. Vyniká čistým obrazom v každej situácii, či už behom videohovoru alebo tvorenia selfie.

Nadpriemerný výkon vo svojej kategórii
Ako výnimočný smartfón v kategórii najlacnejších telefónov funguje na Androide 7.0 Nougat s nadstavbou používateľského rozhrania EMUI 5.1. Rozhranie umožňuje ľahko prepínať medzi rôznymi režimami zobrazenia „domácej“ obrazovky, a poskytne tak široké možnosti, ako vzhľad jednoducho prispôsobiť vlastným potrebám a požiadavkám. Nechýba ani plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Telefón naviac za výbornú cenu ovláda systém dual SIM.
Honor 6A je poháňaný osemjadrovým procesorom Snapdragon 430, ktorého podporuje 2GB RAM. Batéria s kapacitou 3020 mAh s novou technológiou šetrenia energie zaistí výdrž až na 270 hodín v GSM režime
a až na 12 hodín telefonovania. Batériu je možno  naplno dobiť za 4 hodiny. Interná pamäť telefónu má 16 GB. Pamäť možno rozšíriť pomocou micro SD karty až na 128 GB.

Lokálna dostupnosť
Na Slovensku bol predaj Honoru 6A zahájený 1. augusta, a to za cenu 169 €. Telefón je možné zakúpiť u predajcov Alza.sk, NAY, Datart, TPD, Mall.sk, hej.sk a od septembra tiež u operátora O2 SK.

Ďalšie informácie o telefóne nájdete na www.honor6A.sk.

Technické špecifikácie

OS Android 7.0 Nougat, EMUI 5.1
Displej 5palcový IPS displej, 1280 x 720 px (HD), 16 miliónov farieb
Chipset Snapdragon 430
Batéria 3020 mAh
Fotoaparát 13MPx zadná kamera
5MPx predná kamera
Pamäť RAM 2 GB
ROM 16 GB
Konektivita USB 2.0, Podpora OTG
Bluetooth 4.1
 Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz
Rozmery 143,7 x 70,95 x 8,2 mm
Hmotnosť 150 g
Ďalšie GPS/AGPS/Glonass
Senzor proximity
Akcelerometer
Dual SIM

 Tlačová správa

ZDIEĽAŤ