HTC_EXODUS

Svetovo prvý blockchainový smartfón útočí na korporátne obchodné modely založené na reklame. Výrobca predstavil partnerstvo s prehliadačom Opera, ktorý v spojení s HTC EXODUS 1 ponúkne nadštandardné zabezpečenie.

Praha, 26. februára 2019 – Spoločnosť HTC dnes informovala, že užívatelia smartfónu HTC EXODUS 1 môžu už dnes aktualizovať svoje zariadenie a získať prístup k decentralizovanému webu. Prvý blockchainový telefón ho umožní s pomocou prehliadača Opera. Ide o ďalší krok na ceste k ochrane súkromia a bezpečnosti užívateľských dát. Výrobca navyše predstavil ďalšie decentralizované aplikácie, s ktorými blockchainový telefón dokáže pracovať a oznámil rozšírenie distribúcie.

HTC_EXODUS

„EXODUS cieli na budúcnosť dát a ich ochrany. Predstavuje snahu o celkom novú architektúru internetu, ktorá rešpektuje súkromie užívateľa a kladie dôraz na ochranu jeho dát. Dôležité je i navrátenie kontroly nad digitálnym obsahom tým, ktorí ho vytvárajú,“ povedal riaditeľ decentralizácie v HTC Phil Chen.

Web 3.0 v znamení bezpečia a súkromia

Decentralizovaný web umožní priamy prístup k informáciám a službám bez veľkých korporácií v úlohe  prostredníka, ktorý ťaží zo zverených dát. Decentralizácia ľuďom vráti moc spravovať svoje dáta nezávisle a získať z vytvoreného obsahu maximum. Tento prístup umožní autorom priamu distribúciu ich obsahu, bez toho, aby museli veľkú časť zisku odvádzať spoločnostiam, ktoré ich ukladajú a využívajú.

HTC_EXODUS

Hnutie za Web 3.0 podporuje i vývojársky tím HTC EXODUS. Ten uvoľnil Management API ku kľúčom peňaženky Zion s vybranými partnermi, ktorých cieľom je ochrana užívateľských dát. Prvým z partnerov, ktorý API využíva, je spoločnosť Opera. Tá dáva užívateľom možnosť zabezpečiť pomocou HTC EXODUS 1 digitálny majetok. Prepojenie s peňaženkou Zion umožňuje spravovať digitálne cennosti, prevádzať transakcie a taktiež sa prihlasovať na rôzne služby. Kľúče pritom zostávajú bezpečne uložené v zariadení.

„Sme na úsvite doby, kedy decentralizované služby zaútočia na momentálny status quo. Rovnako ako HTC sme sa i my rozhodli byť medzi prvými, ktorí umožnia túto transformáciu,“ doplnil riaditeľ krypto oddelenia spoločnosti Opera Charles Hamel. „Sme preto hrdí, že môžeme byť partnermi projektu EXODUS a podieľať sa na definovaní nového štandardu v oblasti bezpečnosti a kryptomien.“

Významným príkladom spojenia prehliadača Opera a peňaženky Zion je možnosť prevádzať mikroplatby za obsah webových stránok. Prostriedky tak obdrží priamo autor, ktorý sa môže oslobodiť od štandardného obchodného modelu veľkých mediálnych domov, usilujúcich o maximálny počet kliknutí na reklamu.

HTC EXODUS 1 pre všetkých

HTC_EXODUSPrvý blockchainový telefón na svete si vyslúžil vrelé prijatie krypto komunity. Jeho kvality ocenil i zakladateľ meny Ethereum Vitalik Buterin. Výrobca sa preto rozhodol rozšíriť jeho dostupnosť i pre užívateľov, ktorí kryptomeny nevlastnia. Tým prinesie HTC EXODUS 1 predovšetkým bezpečie a možnosť preskúmať nový internet i to, čo ponúka. Od marca preto bude telefón možné zakúpiť pomocou bežných mien. V USA bola cena stanovená na 699 USD. Fanúšikovia kryptomien môžu smartfón naďalej  získať za BTC, ETH, LTC a teraz taktiež za Binance token BNB.

Nové decentralizované aplikácie

Spoločnosť oznámila i podporu platformy Decentraland a hry Etheremon, ktoré využívajú tokeny ERC-721. Tie môžu užívatelia po novom ukladať vo svojej peňaženke Zion. Ďalšími partnermi, ktorí obohacujú ponuku decentralizovaných aplikácií pre EXODUS 1 sú i nasledujúce projekty:

  • Blockfolio: Najpopulárnejšia aplikácia na sledovanie vývoja kryptomenového portfólia.
  • Numbers: Riešenie umelej inteligencie pre zariadenia, ktoré s užívateľským súhlasom zbierajú dáta o spánku, pohybe, ale i šoférskom chovaní. Tá dokáže vytriediť a pripraviť na odoslanie tretím stranám za účelom získania personalizovaných služieb.
  • Nodle: Poskytovateľ pripojenia pre internet vecí, ktorý v nadchádzajúcich mesiacoch bude využívať SDK peňaženky Zion.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here