HTC_5G-Hub
Novinka prinesie najrýchlejšie 5G pripojenie do domácností, kancelárií i na cesty.

Praha, 25. februára 2019 – Spoločnosť HTC predstavila nový HTC 5G Hub. Ten užívateľom umožní pripojenie k sieťam 5G, ktoré využijú k extrémne rýchlym prenosom súborov, plynulému streamingu 4K obsahu a v budúcnosti i virtuálnej reality. Zastane funkciu Wi-Fi routera a zákazníci si tak doma, v práci i na cestách budú môcť užívať dramaticky rýchlejšie pripojenie než s 4G LTE a to i na svojich doterajších zariadeniach. O bezproblémovú mobilitu sa postará 7660mAh akumulátor. HTC 5G Hub bude dostupný v ponukách mnohých svetových operátorov vrátane spoločností Sprint a Telstra. Pripojili sa už i európski  operátori Three UK, Deutsche Telekom, švajčiarsky Sunrise i Elisa operujúci  vo Fínsku.

Dáta, zábava a virtuálna realita v obývačke i na cestách

Okrem toho, že HTC 5G Hub zaistí prístup k extrémne kvalitnému pripojeniu až 20 zariadeniam, disponuje taktiež 5-palcovou HD obrazovkou. Tá umožní nielen jednoduchú správu zariadenia, ale i sledovanie videí a hranie hier. V spoločnosti televízora sa potom 5G Hub môže stať výkonným domácim centrom zábavy s podporou hier až do rozlíšenia 4K pri 60 snímkach za sekundu. Výrobca počíta i s využitím v oblasti virtuálnej reality. HTC 5G Hub totiž bude v budúcnosti slúžiť taktiež ako brána pre bezdrôtové streamovanie virtuálnej reality do headsetu HTC Vive Focus.

„Sme pyšní, že môžeme na trh uviesť prvý inteligentný 5G hub,“ povedala generálna riaditeľka HTC Cher Wang. „5G celkom zmení svet virtuálnej i rozšírenej reality a HTC 5G Hub nám umožní využiť ho čo najskôr. Obrovská šírka pásma, ktorú zariadeniam sprostredkuje, nás priblíži vízii Vive Reality – pohlcujúceho sveta bez hraníc, v ktorom budú najpodstatnejšie ľudské zážitky.“

Vysoký výkon i zabezpečenie

HTC 5G Hub môže slúžiť taktiež ako prenosná brána do podnikovej siete. V jeho jadre tepe procesor Qualcomm Snapdragon 855 s 60GHz Wi-Fi čipsetom, ktorý podporuje špecifikáciu 802.11 ad. Užívatelia tak môžu očakávať prenosové rýchlosti v radoch niekoľko gigabitov a latencie porovnateľné s káblovým pripojením. Hardvér je dokonca pripravený na blížiacu sa normu Wi-Fi 6, ktorá by mala priniesť nižšiu spotrebu a až o 50 % vyššiu rýchlosť než doterajší štandard 802.11ac.

Integrovaná podpora pre VPN umožní využiť  HTC 5G Hub ako bezpečnú bránu do podnikovej siete kdekoľvek na svete. Zariadenie však nájde svoje  využitie i v kancelárii, kde zastane úlohu routera a vďaka gigabitovému ethernet konektoru umožní i jednoduché škálovanie celej siete.

„Veľmi nás teší, že sme sa stali exkluzívnym distribútorom HTC 5G Hubu v USA,“ poznamenal technologický riaditeľ spoločnosti Sprint John Saw. „Toto zariadenie prinesie revolúciu v oblasti pripojení domácností, zvýši úroveň mobilných hier a ponúkne zaujímavé možnosti i podnikateľom. Máme radosť, že spolu s HTC môžeme zákazníkom s pomocou 5G uľahčiť prístup k práci, zábave i komunikácii.“

Tlačová správa