HTC Vive Focus Plus

Funkcia multi-mode sprístupní obsah z PC VR, herných konzol i smartfónov. Zákazníci získajú za cenu 829 € samostatnú virtuálnu realitu s vylepšenou konektivitou, novými šošovkami i nadštandardným servisom pre podnikateľov.

Praha, 26. marca 2019 – Spoločnosť HTC dnes v rámci konferencie VEC2019 (Viveport Ecosystem Conference) odhalila dátum uvedenia nového nezávislého headsetu pre virtuálnu realitu HTC Vive Focus Plus. Novinka bude dostupná od 15. apríla na stránkach vive.com za cenu 829 €. Zákazníci spolu s headsetom obdržia tiež členstvo v programe Advantage, ktoré obsahuje i dvojročnú záruku pre komerčné použitie. Užívatelia sa môžu tešiť nielen na VR s pohybovými ovládačmi bez potreby výkonného PC, ale tiež na sprístupnenie obsahu z herných konzol, smartfónov i klasických 2D streamerov. Headset zároveň umožní prepojenie s PC a výrobca do budúcnosti počíta so streamingom virtuálnej reality z cloudu, ktorý nedávno po prvýkrát prezentoval na veľtrhu MWC 2019.

HTC Vive Focus Plus

„Nové vylepšenia headsetu Vive Focus Plus predstavujú obrovský skok pre celé odvetvie. Okrem špičkového obrazu prinášajú i neobmedzené možnosti interakcie a prepojenia s ďalšími zariadeniami,“ doplnil prezident HTC pre čínsky trh Alvin Wang Graylin. „Sme nadšení z množstva partnerov a vývojárov, tvoriacich skvelé zážitky z najrôznejších odvetví, ktoré ukazujú, ako VR a AR vstupuje do všetkých oblastí našich životov.“

Funkcia multi-mode rúca hranice medzi platformami

Výrobca si pre HTC Vive Focus Plus pripravil veľké prekvapenie. Hoci headset pracuje na platforme Vive Wave, ktorá je prepojená s obchodom Viveport s viac než 250 podporovanými aplikáciami, disponuje tiež funkciou multi-mode. Tá umožňuje prepojiť headset s PC, notebookom, inteligentným telefónom a mnohými ďalšími zariadeniami vrátane herných konzol a video streamerov. Najzaujímavejší je však prísľub streamovania virtuálnej reality z cloudových služieb. Užívateľ tak nebude odkázaný na softvér určený pre platformu Vive Wave, ale bude mať možnosť poznávať najrôznejšie virtuálne zážitky z celého sveta. V programe predplatného Viveport Infinity navyše získa prístup k viac než 70 prémiovým titulom.

Jemný obraz a spoľahlivé ovládače

Vive Focus Plus prichádza s prepracovanými Fresnelovými šošovkami, ktoré ponúkajú ostrejší obraz a redukujú screen door efekt. Navyše sa pýšia úplne novými 6DoF ovládačmi, ktoré ku snímaniu pozície využívajú nielen kamery, ale tiež ultrazvukové technológie. Vďaka tomu sa sledovanie pohybu ovládačov nestráca ani mimo zorného poľa kamier headsetu. To ocenia nielen hráči, na ktorých sa nepriatelia valia z viacerých smerov zároveň, ale i profesionáli, pre ktorých je presný pohyb ovládačov dôležitý.

HTC Vive Focus Plus

To najzaujímavejšie z konferencie Vive Ecosystem Conference 2019

Na VEC2019 je návštevníkom k dispozícii 15 rôznych aplikácií headsetu HTC Vive Focus Plus, ktoré plne využívajú možnosti 6DoF sledovania pohybu. Medzi nimi vyniká multiplayer hra Paintball VR, ktorá ukazuje možnosti spojenia headsetov s haptickými vestami. Do zápasu sa môže ponoriť hneď niekoľko hráčov, ktorí každý výstrel pocítia doslova na vlastnej koži. Za zmienku stojí i systém spoločnosti ModalVR, umožňujúci sledovanie pohybu až 40 headsetov na poli väčšom než 80 000 m2, čím sa otvára cesta ku vzniku VR parkov. Na vyskúšanie láka i prvý úplne interaktívny mixed reality program zo štúdia New Tech Walkers. V ňom si užívatelia zacvičia prostredníctvom úderov do virtuálnych objektov, ktoré sa vďaka využitiu kamier nového headsetu vznášajú na pozadí reálneho okolia.

Okrem HTC Vive Focus Plus sa návštevníci môžu tešiť tiež na HTC 5G Hub, ktorý vzbudil záujem už na veľtrhu MWC 2019. Tam odhalil možnosti streamovania 360° videa a virtuálnej reality z cloudu. Technológiu využíva i nová kamera Insta360 EVO, ktorá ponúka odosielanie videa priamo do headsetov s platformou Vive Wave, a to pomocou Wi-Fi a v budúcnosti i 5G sietí. Jej užívatelia tak môžu zdieľať nielen 360° zábery, ale taktiež 180° snímky v 3D a podeliť sa o svoje zážitky úplne novým spôsobom.

Spoločnosť tiež v rámci konferencie posilnila spojenie virtuálnej reality a zábavného priemyslu, keď prisľúbila, že spoločne s Beijing Culture Co. Ltd. vytvorí VR obsah, založený na čínskom kasovom trháku The Wandering Earth.

Špecifikácie HTC Vive Focus Plus

Displej: 3K AMOLED (2880×1600)
Procesor: Qualcomm Snapdragon™835
Audio: Vstavané reproduktory
Sledovanie pohybu: Inside-Out
Obnovovacia frekvencia: 75 Hz
FOV: 110°
Batéria: 4000 mAh
Ovládače: 6DoF
Konektivita: Wi-Fi® 802.11 a/b/g/n/ac
Pamäť (RAM/ROM): 4/32 GB
Konektor: USB Type-C
Nabíjanie: QC3.0

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here