neurable VR okuliare

Vive X investuje do ďalších 26 spoločností, ktoré sa venujú vývoju virtuálnej a rozšírenej reality, vďaka čomu sa stáva najväčším VR/AR investorom na svete

Spoločnosť HTC zverejnila zoznam ďalších spoločností, ktoré získajú podporu globálneho lídra v oblasti virtuálnej reality HTC Vive. Program Vive X tentokrát prijal 26 spoločností z celého sveta, ktoré sa venujú vývoju hardvérových a softvérových riešení pre virutálnu a rozšírenú realitu. Poskytuje im nie len finančnú pomoc, ale aj skúsenosti a kontakty na ďalšie dôležité mena v tejto oblasti. Fanúšikovia virutálnej reality i spoločnosti, ktorí ich využívajú ku svojmu podnikaniu, sa tak môžu tešiť na ešte rýchlejší rozvoj celosvetového VR/AR ekosystému.

„Hlavným cieľom programu Vive X je spojenie so spoločnosťami, ktoré dokážu riešiť problémy virtuálnej a rozšírenej reality a vylepšiť tak užívateľský zážitok. S radosťou sme preto prijali nové spoločnosti, plné talentovaných ľudí, ktorí sa venujú ako základným technológiám, tak aj tým najdôležitejším obliastam ako je obchod, zdravotníctvo, zábava a vzdelávanie.“ Povedal Marc Metis, viceprezident HTC Vive. „Pokračujeme preto v investíciách do virtuálnej aj rozšírenej reality a veľmi sa tešíme na nové talenty a aj technológie, ktoré budú rormovať budúcnosť.“

Program Vive X vznikol v júli 2016 a od tej doby podporil už viac než 80 spoločností z najrôznejších odvetví trhu s virtuálnou realitou. Stal sa tak zároveň najväčším investorom v oblasti virtuálnej a rozšírenej reality. Mnoho z týchto spoločností sa s jeho pomocou stalo neprehliadnuteľnými lídrami VR trhu a významná časť dosiahla aj komerčné partnerstvo s HTC Vive, čo významne napomohlo ich rozvoju.

Pre viac informácií či vyplnenie žiadosti o zaradenie do programu Vive X navštívte www.vive.com.

Najzaujímavejšie projekty:

  • Neurable je spoločnosť, ktorá vyvíja rozhranie medzi ľudským mozgom a počítačom, ktoré je výsledkom implementácie najnovších poznatkov z oblasti neurovedy a strojového učenia a umožňuje ovládanie virtuálnej reality samotnou myšlienkou.
  • Nanome sa venuje softvéru pre vedecké využitie, ktoré umožňuje kooperáciu vo virtuálnej realite, manipuláciu s objektmi na molekulárnej úrovni a aj riešenia zložitých matematických problémov v priestorovej simulácii.
  • CALA ponúka softvér pre módnych návrhárov. Nielen, že im umožní premeniť ich nápady na hotové módne kúsky od prvého náčrtu až po produkčné strihy, ale naviac umožňuje ich zákazníkom nasnímať postavú pomocou AR technológie a smartfónu. Tí potom jednoducho odošlú namerané dáta a môžu očakávať šaty na mieru.
  • Configreality hlboko rozumie ľudskému vnímaniu priestoru a vytvorilo algoritmus, ktorý dokáže užívateľov virtuálnej reality v uzavretej miestnosti presvedčiť, že sa prechádzajú v neobmedzene veľkých priestoroch.

Tlačová správa