V rámci pripravovanej výstavy štartuje aj selfie súťaž pre verejnosť o smartfóny Huawei a prezentáciu vlastných fotografií v Saatchi Gallery

Bratislava, 31. januára 2017: Spoločnosť Huawei, tretí najväčší výrobca smartfónov, v spolupráci s galériou súčasného umenia v Londýne Saatchi Gallery, oznámila uvedenie výstavy „From Selfie to Self-Expression“ (Od selfie k sebavyjadreniu). Ide o prvú exhibíciu mapujúcu históriu selfies, a to od čias „veľkých majstrov“ až po súčasnosť. Výstava potrvá od 31. 3. do 30. 5. 2017. Súčasťou projektu je fotografická súťaž pre širokú verejnosť #SaatchiSelfie. Najlepší vyhrajú najnovší smartfón Huawei a ich diela budú súčasťou výstavy Saatchi Gallery.

Medzi umeleckými dielami návštevníci nájdu skvosty z rúk umelcov, ako Kutluğ Ataman, Christopher Baker, Juno Calypso, Tracey Emin, Van Gogh, Moha Modisakeng, Rembrandt, Cindy Sherman, Gavin Turk alebo Velazquez. Návštevníci tak budú mať možnosť vedľa seba vidieť diela mnohých vplyvných a významných umelcov spolu s ikonickými selfie zábermi súčasnej digitálnej éry.

„From Selfie to Self-Expression“ má okrem iného poukázať na rastúcu úlohu smartfónu čoby umeleckého prostriedku pre sebavyjadrenie. Súčasťou výstavy bude tiež prezentácia umeleckých diel desiatich mladých talentovaných britských fotografov. Tí vytvoria prostredníctvom smartfónu Huawei, niekoľko kreatívnych selfie konceptov.

Partnerstvo Huawei a Saatchi Gallery si kladie za cieľ podporiť kreatívne vyjadrenie kohokoľvek a kdekoľvek na svete. Kooperácia so Saatchi Gallery je súčasťou snahy spoločnosti Huawei o ďalší posun v mobilnej fotografií a nadväzuje na spoluprácu Huawei s fotografickou spoločnosťou Leica, ktorá sa podieľa na vývoji duálnych fotoaparátov najnovších top modelov Huawei.

Súťaž #SaatchiSelfie – pre víťazov top smartfóny a výstava ich fotiek v galérii

V rámci pripravovanej výstavy spoločnosť Huawei a Saatchi Gallery tiež ponúknu jedinečnú šancu všetkým umelcom, fotografom a nadšencom z celého sveta, prezentovať svoje vlastné kreatívne selfies práve Saatchi Gallery v Londýne, a to prostredníctvom súťaže #SaatchiSelfie. Zúčastniť sa a vyhrať tak majú šancu aj fotografickí nadšenci zo Slovenska.

Súťažné selfie snímky bude hodnotiť odborná porota zložená z renomovaných umelcov. Okrem prezentácie najlepších snímok v Saatchi Gallery v rámci výstavy, získa desať najlepších autorov selfies najnovší smartfón Huawei a celkový víťaz ešte naviac dostane zatiaľ neuverejnený špeciálny fotografický zážitok. Celkový víťaz súťaže #SaatchiSelfie bude oznámený na vernisáži „From Selfie to Self-Expression“ 30. marca 2017 v Londýne.

Súťaže je možné sa zúčastniť od 23. januára 2017. Všetky detaily nájdete na http://www.saatchigallery.com/selfie, kam môžete nahrať maximálne šesť súťažných snímok.

Nigel Hurst, CEO Saatchi Gallery:

„V mnohých ohľadoch selfie stelesňuje prechod k súčasnej kultúre digitalizovanej a technologicky pokročilej éry, kedy technológia mobilných telefónov dobieha kompaktné fotoaparáty. Sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Huawei na „From Selfie to Self-Expression“. Výstava predstaví vzhľad do histórie a tvorivého potenciálu selfie, zatiaľ čo samotná súťaž #SaatchiSelfie poskytne pre zapojených platformu pre ich sebavyjadrenie.“

Glory Zhang, CMO Huawei Consumer Business Goup:

„V súčasnosti sa posúvame z fázy, kedy sme skrze selfie dokumentovali naše spojenie so svetom, do fázy, kedy svoje osobnosti projektujeme do sveta skrze vlastnú kreativitu. Smartfóny sa stali nástrojom umeleckého vyjadrenia. Selfie generácia sa stáva seba-vyjadrujúcou generáciou, pretože každý z nás usiluje o nájdenie a následné zdieľanie svojej vnútornej tvorivosti prostredníctvom jedného umeleckého nástroja, ku ktorému máme všetci prístup: smartfónu.“

Dátumy začiatku a ukončenia Selfie súťaže

  • 23. januára – 19. marca 2017

Podmienky:

  • Účastníci majú možnosť nahrať maximálne 6 selfies
  • Účastník musí byť starší ako 16 rokov
  • Viac informácií a kompletné podmienky a pravidlá nájdete na saatchigallery.com/selfie

Výstava: „From Selfie to Self-Expression“:

  • 31. marca – 30. mája 2017
  • Gallery 1: História selfies od starých majstrov po súčasnosť
  • Gallery 2: Ikonické selfies od krásnych a vznešených, k šialeným, zlým až nebezpečným
  • Gallery 3: Interaktívne umelecké práce a súťažné diela #SaatchiSelfie
  • Gallery 4: sebavyjadrenie – mladí britskí fotografi tvoria umelecké diela prostredníctvom nového smartfónu Huawei s duálnym fotoaparátom

Tlačová správa