Huawei Mate 20Pro

Bratislava, 14. novembra 2018 – Výdrž batérie v smartfónoch sa stala v posledných rokoch mimoriadne diskutovanou témou nielen medzi odborníkmi na technológie. Častokrát zohráva zásadnú rolu pri výbere nového zariadenia. Užívatelia požadujú od svojich smartfónov, aby vydržali čo najdlhšie a ich producenti robia všetko preto, aby im toto prianie splnili. Ukážkou pokroku a inovácií v tomto smere je vlajková loď čínskeho výrobcu Huawei, model Mate 20 Pro.

Kapacita na pohľadanie

Hoci sa výrobcovia predháňajú v doplnkových technológiách, ktoré dokážu skrátiť dobu nabíjania či predĺžiť výdrž telefónu optimalizovaním jeho výkonu a funkcií, v konečnom dôsledku má hlavné slovo stále kapacita batérie. V tomto ohľade Huawei svojou vlajkovou loďou predčil všetky aktuálne top modely konkurentov – Mate 20 Pro sa pýši batériou s kapacitou 4200 mAh, ktorá bez problémov udrží prístroj v plnej prevádzke dlhšie ako jeden deň. A to bez ohľadu na to, akú záťaž mu doprajete.

smartfón Huawei Mate 20 Pro

Nie je číslo ako číslo

Samotné zvyšovanie kapacity však nestačí, inžinieri v Huawei preto siahli aj po inovatívnom spôsobe optimalizácie výkonu. O ešte lepšiu výdrž sa stará pokročilá umelá inteligencia, ktorá dokáže vhodne regulovať výkon smartfónu a prideľovať úlohy jednotlivým aplikáciám podľa toho, ako je to práve potrebné.

V útrobách zariadenia tiež operuje najnovší čipset Kirin 980, ktorý je nielen najvýkonnejším, ale aj energeticky najefektívnejším procesorom, aký kedy spoločnosť vyrobila. Je vytvorený pomocou jedinečnej trojvrstvovej 7 nm architektúry, vďaka čomu dosahuje vysoký výkon pri nízkej spotrebe batérie.

Huawei Mate 20 Pro

Nabíjanie, ktoré šetrí čas

Mate 20 Pro dáva slovnému spojeniu rýchle nabíjanie úplne nový rozmer. Prostredníctvom káblovej nabíjačky Super Charge s výkonom 40W, dodávanej spolu so smartfónom, dokáže doplniť až 70% kapacity batérie za 30 minút. Mate 20 Pro tiež ako prvý smartfón čínskeho výrobcu umožňuje tiež pohodlné bezdrôtové nabíjanie – v prípade použitia bezdrôtovej nabíjačky Huawei sa telefón nabije za 30 minút na približne jednu tretinu.

Novinkou je tiež reverzné bezdrôtové nabíjanie. Táto technológia, ktorá sa v smartfóne Huawei objavila vôbec po prvý krát, umožňuje naplno využiť vysokokapacitnú batériu vo vnútri telefónu a zdieľať tak energiu pre ďalšie smartfóny či mobilné príslušenstvo s podporou štandardu Qi, ako sú napríklad bezdrôtové slúchadlá.

Tlačová správa