Spoločnosť Huawei v Barcelone (14.09.2023) predstavila nové produkty, vrátane očakávaných smart hodiniek WATCH GT 4 – najnovšieho prírastku do populárnej série GT, Hi-Res TWS (True Wireless) slúchadiel do uší FreeBuds Pro 3 a tiež ultraluxusného modelu hodiniek WATCH Ultimate Gold Edition, pozláteného 18-karátovým zlatom. Podujatie sa symbolicky konalo v Barcelone, kde Huawei takmer pred 10 rokmi uviedol na trh svoje úplne prvé zariadenie z kategórie wearables pod názvom Huawei TalkBand B1. Zároveň Huawei predstavil svoju novú víziu „Fashion Forward“, ktorá spája špičkové technológie a módny dizajn.

Fashion Forward: Keď sa spojí móda a technológie

Značka Huawei svojou stratégiou mení samotný význam nositeľných zariadení, a to kombináciou špičkových technológií a módneho dizajnu. Týmto spôsobom sa snaží svojim používateľom uľahčiť správu ich zdravia a športových výkonov, bez kompromisu v oblasti štýlu a dizajnu. Jadrom filozofie nositeľných zariadení Huawei je záväzok k štýlovému dizajnu a inovatívnym technológiám, ktorá je základom novej vízie Fashion Forward.

Pokiaľ ide o zdravie, Huawei neustále prináša inovácie, ktoré používateľom umožňujú mať väčšiu kontrolu nad svojim zdravím. A pokiaľ ide o šport, Huawei pomáha používateľom udržiavať si zdravý životný štýl a pohyb.

„Som hrdý na to, že aj po takmer 10 rokoch naďalej vytvárame nositeľné zariadenia, ktoré si získavajú priazeň spotrebiteľov na európskych trhoch a uvedením najnovšieho radu inteligentných produktov zo série WATCH a FreeBuds sme pripravení stať sa svetovou značkou číslo jeden,“povedal William Tian, prezident Huawei Consumer Business Group Europe.

Huawei Fashion Forward

Desaťročie v retrospektíve

Počas posledného desaťročia spoločnosť Huawei predstavila rozsiahle portfólio produktov s inovatívnymi technológiami, jedinečnou estetikou a prvotriednym remeselným spracovaním. Huawei sa zameriava na evolúciu dizajnového jazyka a spája nadčasový vzhľad a inovatívne funkcie do jedného smart zariadenia, ktoré je vhodné na každodenné nosenie.

Pri predstavení prvých okrúhlych smart hodiniek v roku 2015 Huawei položil základy svojho dizajnového jazyka. Pokiaľ ide o materiály hodiniek, prioritou je pohodlie. Počnúc nehrdzavejúcou oceľou a nanokryštalickou keramikou sa postupne prešlo k titánovému telu, ktorú predstavil v modeli série Watch 4. Navyše, v priebehu rokov boli uvedené na trh rôzne remienky a ciferníky, ktoré si používatelia veľmi obľúbili.

Pokiaľ ide o manažment zdravia, Huawei ponúka špičkové možnosti cieleného a nepretržitého monitorovania. Vďaka funkciám ako monitorovanie športového zdravia, skríning rizík a proaktívna prevencia chorôb, hodinky pomáhajú používateľom udržať si zdravý prístup k životnému štýlu.

Od počiatku svojej cesty sa Huawei vyznamenal ako priekopník v monitorovaní športovej činnosti. Vo svojich zariadeniach sa snažil vyriešiť najväčšie výzvy, ktoré nositeľné zariadenia majú – ako napríklad slabá výdrž batérie, presnosť merania a pohodlie pri nosení. Vďaka konzistentým inováciám však stanovil nové štandardy v odvetví a posunul používateľský zážitok na nový level.

Neustále zlepšovanie a inovovanie presnosti zariadenia poskytuje používateľom presné metriky srdcovej frekvencie, hladiny kyslíka v krvi a rizikových profilov. Pokiaľ ide o inovácie, práve aplikácia Zdravie (Huawei Health) sa radí medzi významných prispievateľov do zoznamu patentov Huawei. Môže sa totiž pochváliť viac ako 800 patentovými prihláškami. Huawei sa významne realizuje aj v oblasti výskumu a vývoja vo svojich 10 globálnych výskumných centrách a troch športových zdravotníckych laboratóriách. Koncom tohto roka plánuje otvorenie ďalšieho európskeho laboratória.

Huawei Fashion Forward

Nové produkty predstavené na podujatí Fashion Forward

Huawei upevňuje svoju pozíciu v oblasti nositeľných zariadení uvedením štýlového radu Huawei WATCH GT 4, Huawei WATCH Ultimate Gold Edition a slúchadiel Huawei FreeBuds Pro 3.

Séria Huawei WATCH GT 4 je najnovšou generáciou vlajkovej lode série WATCH GT. Novinka predstavuje vylepšené dizajnové prvky s výkonnými funkciami v oblasti zdravia a fitness, pričom v porovnaní s klasickým dizajnom série GT zavádza inovatívne dizajnové prvky a zároveň zachováva modernú geometrickú estetiku svojich predchodcov.

Huawei WATCH Ultimate Gold Edition stelesňuje vrchol technologických a dizajnových inovácií nositeľných zariadení Huawei. Smart hodinky sú pozlátené 18-karátovým zlatom na nanokryštálovom keramickom ráme, no okrem pekného dizajnu sa môžu pochváliť najmodernejšími funkciami ako je napr.  vodotesnosť na úrovni 100 metrov, expedičný režim a 2-týždňová výdrž batérie.

Slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3 spájajú estetický dizajn s prvotriednou zvukovou technológiou. Slúchadlá sú vybavené hladkým skleneným puzdrom vyrobeným z materiálu Nano Processed, spolu s ultra duálnym meničom pre čistejšie výšky a vylepšeným ekvalizérom Triple Adaptive EQ pre autentickú kvalitu zvuku.

Uvedenie týchto troch zariadení na trh stelesňuje víziu spoločnosti Huawei o vízii Fashion Forward, ktorá bude sprevádzať značku v blízkej budúcnosti.

Noví produktoví ambasádori Mo Farah a Pamela Reif

Pamela Reif
Pamela Reif

Pamela Reif, medzinárodne uznávaná ikona módy a fitness, a olympijský, svetový a európsky zlatý medailista Sir Mo Farah, vystúpili na konferencii ako novovymenovaní produktoví ambasádori Huawei pre nositeľné zariadenia.

Obaja si produkty Huawei obľúbili a využívajú ich pri svojich každodenných aktivitách. Do rúk sa im dostali aj novinky série Huawei WATCH GT 4 a Huawei WATCH Ultimate, ktoré im pomáhajú zvýšiť efektívnosť tréningu a lepšie pochopiť zdravotný stav.

„Je neuveriteľné, že Huawei aj ja sme začali na našich fitness cestách v rovnakom čase. Za posledných desať rokov som milovníčkou fitness, a technológie zohrali obrovskú rolu v tom, že pomohli ľuďom žiť zdravšie. Huawei je v popredí tejto inovácie, a robí to skutočne skvelým spôsobom. Na dizajnovom prístupe Huawei sa mi najviac páči to, že jej zariadenia vôbec nevyzerajú ako smart hodinky! Sú to naozaj krásne módne doplnky a zároveň prinášajú benefity pre šport a fitness,“ povedala na margo spolupráce fitness influencerka Pamela Reif.

Mo Farah
Mo Farah

„Už mnoho rokov som hrdý na to, že používam nositeľné zariadenia Huawei na presné sledovanie metrík mojej aktivity a zdravia. Údaje, ktoré sme s trénerským tímom dokázali získať z hodiniek, sa ukázali ako neoceniteľné, keďže som súťažil na najvyššej úrovni. Teraz, keď som si zavesil bežecké topánky na klinec – aspoň profesionálne – teším sa, že si život užijem o niečo viac. To je miesto, kde hodinky Huawei skutočne žiaria. Vyzerajú rovnako dobre, ako sú funkčné,” uviedol na predstavení Fashion Forward atlét a olympijský medailista Mo Farah.

ZDIEĽAŤ