Huawei_P30 Pro

Najlepší fotomobil sveta si zmeral sily s profesionálnou zrkadlovkou. Huawei P30 Pro podstúpil náročný fototest, ktorý naplno preveril jeho schopnosti snímania a spracovania obrazu. Výsledok opäť otvára diskusiu, či dokážu smartfóny nahradiť tradičnú fototechniku.

Prémiový smartfón Huawei P30 Pro sa pýši fotoaparátom so štyrmi objektívmi, na ktorého vývoji výrobca spolupracoval s renomovanou spoločnosťou Leica. V súčasnosti kraľuje rebríčku DxOMark v kategórii fotomobilov so skóre 112 bodov. Medzi jeho hlavné prednosti, ktorými osloví fotografických nadšencov, patrí predovšetkým pokročilý nočný režim, ktorý umožňuje zhotoviť ostré fotky aj za zhoršených svetelných podmienok. Konkurenciu poráža aj 10-násobným zoomom bez straty kvality.

Priestor na náročný fototest poskytlo podujatie Just Neon Yoga by Huawei, ktoré sa konalo 11. mája v Šamoríne. Najväčšie joga podujatie na Slovensku je unikátne predovšetkým jedinečnou atmosférou – jeho návštevníci cvičia v tme, len pri jemnej žiare neónových odrazov od oblečenia či líčenia účastníkov. Prítmie s neónovým nasvietením sa stalo ideálnym prostredím na najnáročnejší test schopností modelu P30 Pro. “UV lampy sú asi najhorším svetlom pre fotografa, aké môže byť. Nachádza sa na okraji farebného spektra v modrých a fialových odtieňoch a doslova mätie aj zrkadlovku,” vyjadril sa ešte pred fototestom profesionálny fotograf Jakub Čajko.

Najlepší fotomobil nielen na papieri

Halu s takmer 500 cvičiacimi účastníkmi, špeciálnym osvetlením a žiarivými farbami nasnímali fotografi dvoma spôsobmi: jednotlivé zábery zachytili okrem P30 Pro aj tradičnou zrkadlovkou. Takto vznikol unikátny materiál ako stvorený na priame porovnávanie. Nechýbajú rôzne druhy záberov – od skupinových fotografií cvičiacich cez portréty návštevníkov až po pôsobivé farebné detaily.

Ako si Huawei P30 Pro poradil s náročnou výzvou? Fotografie zachytené P30 Pro a klasickým fotoaparátom si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Tlačová správa