Huawei P40Pro

HUAWEI predstavil svoju technickú novinku telefón P40 Pro. Zariadenie disponuje výbornými technickými parametrami, ktoré určite nenechajú ľahostajným nejedného nadšenca mobilných zariadení. Na povšimnutie dávame do pozornosti špičkový chipsen Kirin 990 5G, displej, batériu s kapacitou 4200mAh či fotoaparáty z dielne Leica. Presnejšie hlavný fotoaparát 50 Mpx SuperSensing, telefotografický fotoaparát s hodnotou 12 MPx, ďalej 40 MPx širokouhlý fotoaparát a nakoniec hĺbkový fotoaparát 3D Depth Sensing pre vytváranie bokeh efektov.
P40 Pro sa tiež môže pochváliť dvojicou predných fotoaparátov na zhotovovanie selfie fotografií. Ich parametre sú 32 MPx selfie fotoaparát a šošovka pre hĺbkové fotografie.

Obsah balenia

Video znázorňuje, čo všetko obsahuje balenie novinky P40 Pro z dielne HUAWEI.

Dizajn Huawei P40 Pro

Už ako ukazuje 3Dspin, telefón pôsobí uhladene a elegantne s minimálne vystupujúcimi fotoaparátmi na zadnej strane. Produkt je možné zadovážiť si vo farebných prevedeniach Black, Ice White a Silver Frost.

Úložný priestor – RAM, NanoMemory a SIM karta

HUAWEI P40 Pro disponuje procesorom Kirin 990 5G, ktorému sekunduje 8 GB pamäte. Pre užívateľa pre vlastné súbory a systémový softvér je k dispozícii 256 GB, ktorý je pomocou NM Card možné rozšíriť o ďalšie GB. Slot na SIM kartu a NM kartu je obojstranný. Z jednej strany sa vkladá SIM-ka a z druhej strany NM karta alebo druhá SIM karta.

Android a prostredie EMUI

Operačný systém zariadenia je Android 10.0 s nadstavbou užívateľského prostredia EMIU 10.1. Na nasledujúcich screenshotoch je vidieť rozloženie appiek na úvodnej obrazovke hneď pri prvom spustení smartfónu.

Áno, pozornému oku neunikla absencia aplikácií z dielne Google. Mnohé aplikácie, ktoré používam sa už nachádzali v obchode s aplikáciami, ktoré ponúka Huawei pod názvom AppGallery. Tie aplikácie, ktoré sa ešte v AppGallery nenachádzali, som nainštaloval do P40 Pro pomocou nástroja Phone Clone zo starého telefónu. Viac o tom, ako sa popasujem s absenciou Obchod Play, priblížim v pripravovanej recenzii. V screenshotoch, ktoré sú zobrazené nižšie je usporiadanie appiek, ktoré sú plne funkčné a zatiaľ som nezaznamenal žiadne zlyhanie.

Fotografie nasnímané telefónom HUAWEI P40 Pro

P40 Pro disponuje šošovkami od spoločnosti Leica, ktoré zachytávajú úžasné okamihy za rôznych svetelných podmienok. Na prvých fotografiách sú zachytené snehové vločky. Slnko, ktoré svieti priamo do objektívu a hrad v pozadí. Pre mnohých skvelá informácia. Dážď, sneh či voda telefónu neuškodia. P40 Pro disponuje stupňom ochrany krytia IP68.

Táto séria snímok znázorňuje využitie bokeh efektu, nasnímanie bielej farby a využitie zoomu pri snežení.

A do tretice fotografie vykresľujú detaily a farebnú sýtosť pri snímaní objektov.

Toto sú prvé letmé dojmy zo začiatku používania smartfónu HUAWEI P40 Pro. Ako dopadne v našej redakcii techvia.sk testovanie P40 Pro bez Google Appiek sa dozviete v pripravovanej recenzii. Pre upresnenie k publikovaným fotografiám, všetky boli nasnímané priamo z ruky bez použitia akýchkoľvek podporných zariadení a neboli nijakým spôsobom upravované.

Martin Morávek