HUAWEI P30 Pro

Berlín, 6. septembra 2019 – Spoločnosť Huawei uviedla na veľtrhu IFA 2019 v Berlíne svoj špičkový smartfón P30 Pro v dvoch nových farebných prevedeniach. Predstavený bol aj domáci Wi-fi router Huawei WiFi Q2 Pro, ktorý prináša ešte vyššiu rýchlosť pripojenia a vylepšenú bezpečnosť.

Nové farby P30 Pro: Kombinácia funkčnosti a elegancie

HUAWEI P30 Pro (Misty Lavender)

Dve novo predstavené farebné kombinácie prinášajú elegantný dizajn inšpirovaný prírodou. Špeciálny efekt sa podarilo dosiahnuť pomocou brúsenia matného povrchu. Kým magická farba Mystic Blue pripomína oblohu odrážajúcu sa v mori, prevedenie Misty Lavender sa podobá na pláž pri západe slnka.

Zatiaľ čo horná časť je z vysoko lesklého materiálu, spodná časť, za ktorú smartfón bežne držíme, má matný povrch. Vďaka tomu nedochádza k zachytávaniu odtlačkov prstov na chrbte prístroja.

HUAWEI P30 Pro (Mystic Blue)

Skvelé selfie aj za tmy

Ďalšou novinkou je funkcia „super night selfie“, ktorá pomocou algoritmu portrétového snímania s vysokým rozlíšením obrazu rozjasňuje a skrášľuje tváre pri fotení v noci. Portréty tak vyzerajú prirodzenejšie a viac trojrozmerné. Súčasne znižuje jas svetelného zdroja v pozadí a zlepšuje detaily v tmavých častiach fotografie, bez toho aby dochádzalo k nadmernému zvýrazneniu pozadia. Výsledkom sú prirodzenejšie a kvalitnejšie selfie zábery v noci.

Umelá inteligencia robí tvorbu videa jednoduchú a zábavnú. Novo vylepšená aplikácia Huawei Vlog AI podporuje funkciu umožňuje vytvárať hudobné videá z fotografií a videí uložených v galérii pomocou jediného kliknutia. Akonáhle je video vygenerované automaticky, môžete ho ďalej prispôsobiť a pridať napríklad obľúbenú hudbu, filtre, efekty či dokonca ďalšie klipy.

Ešte inteligentnejšie EMUI 10

Používatelia smartfónov P30 Pro budú môcť ako prví upgradovať svoje telefóny na najnovšiu verziu nadstavby EMUI 10. Tá ponúka užívateľom prepracovanejší zážitok nielen z multimediálneho obsahu. Nová verzia prináša jednoduchší dizajn, zmenené ikonky, ale napríklad aj rozloženie písma pre prehľadný a elegantný vzhľad systému.

EMUI 10 ponúkne viac možností pre Always-on displej, nové štýly kalendára alebo vylepšený dizajn v aplikáciách. Prináša tiež „dark mode”, teda tmavý režim pre lepšiu čitateľnosť a pohodlie pri práci. Režim optimalizuje farebný kontrast medzi textom a tmavým pozadím, farbu textu aj systémových ikon. Podporovať bude tiež aplikácie tretích strán.

Q2 Pro: Wi-fi systém novej generácie

HUAWEI WiFi Q2 Pro

Spoločnosť Huawei uviedla na trh na veľtrhu IFA 2019 aj nový domáci Wi-Fi systém novej generácie. Huawei WiFi Q2 Pro je vybavený gigabitovým modemovým čipom PLC Gigahome 5630. Umožňuje tak rýchle prenosy dát a nízku latenciu, čím vytvára základ pre rozsiahle prijatie nových technológií – napríklad 200 Mbps širokopásmové pripojenie či širokopásmové pripojenie pomocou optických vlákien.

Huawei WiFi Q2 Pro môže byť po oblastí so slabým signálom pre plné pokrytie aj v priestrannom, viacpodlažnom dome. Kombinácia dvojpásmového automatického výberu, bezproblémového roamingu a automatickej optimalizácie kanálov má za cieľ poskytnúť používateľov Q2 Pro inteligentný zážitkom z pripojenia, ktoré pokrýva každý kútik akejkoľvek domácnosti.

Nové farebné prevedenia smartfónu P30 Pro ani Wi-fi router Q2 Pro žiaľ nebudú v predaji na Slovensku.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here