logo Huawei

Bratislava, 1. marec 2022 – Spoločnosť Huawei predstavila v úvode tohto ročníka veľtrhu bezdrôtových technológií Mobile World Congress (MWC) v španielskej Barcelone rozšírenú verziu modelu GUIDE. Ten má slúžiť ako sprievodca evolúciou súčasnej éry digitalizácie. Model GUIDE bol prezentovaný spoločnosťou prvýkrát tento rok a je skratkou pre päť charakteristík, ktorými sa má vyznačovať cieľová sieť operátorov: celoplošné poskytovanie gigabitového pripojenia, ultra-automatizácie, inteligentného multi-cloudového pripojenia, umožnenia diferencovanej skúsenosti a ekologickosti. Model má pomôcť urýchliť integráciu zelených technológií a inteligentných riešení v rámci celého sektora konektivity a zároveň poháňať proces vytvárania hodnoty v podnikaní a spolu s ním ruka v ruke vytvárať technologické hodnoty.

Pokrok v digitalizácií sa pre mnohých spája s ultra rýchlym stabilným pripojením kdekoľvek na svete, či s nástupom autonómnych vozidiel. Obrovský rozmach mimo zrakov verejnosti však zažíva priemyselné odvetvie, ktoré vďaka rozvíjajúcej sa digitalizácii zefektívňuje výrobné procesy a skvalitňuje služby. Spoločnosť Huawei v rámci minuloročného summitu Huawei Connect 2021 predpovedala, že do roku 2030 bude na svete 1,6 miliardy predplatiteľov služieb širokopásmových optických sietí, v rámci ktorých sa bude generovať viac než 200 miliárd pripojení. Všetky tieto pripojenia budú samozrejme inteligentné. Plánované rozšírenie sieťového pripojenia do vesmíru či do priestoru svetových oceánov má umožniť spoločnosti vstúpiť do plne pripojenej digitálnej éry, pričom model GUIDE má slúžiť ako usmernenie na ceste k tomuto rozvoju.

GUIDE

„Digitálnemu svetu by sme mali ísť oproti aktívnejšie,“ vyhlásil počas otvorenia veľtrhu MWC Pcheng Sung, prezident divízie marketingu a predaja riešení spoločnosti Carrer BG zo skupiny Huawei. „Ak sa na dnešok pozrieme z perspektívy nasledujúcej dekády, čo môžeme urobiť teraz hneď, aby sme rozvinuli naše siete a chopili sa príležitostí, ktoré digitalizácia ponúka?“

Odpoveďou na túto otázku je GUIDE, ktorý je založený na trojvrstvovom pláne rozvoja podnikania. V prvom rade načrtáva obraz budúcnosti a prináša návrh zdieľanej podnikateľskej vízie digitálneho sveta, v rámci ktorého je integrovaný vývoj služieb, prevádzková efektivita, obchodná hodnota a spoločenský prínos. V druhom rade sa GUIDE zaoberá prepojením technológií s podnikaním na základe neustáleho vývoja inovácií, ktoré pomáhajú riešiť nové podnikateľské výzvy. V rámci MWC Huawei zoznámi verejnosť s riešením 5G MetaAAU, FTTR a OXC, ktoré sú príkladom práve týchto snáh.

Model GUIDE ďalej špecifikuje míľniky v rôznych fázach rozvoja siete, ktoré majú pomôcť operátorom nájsť najvhodnejšiu cestu na implementáciu sieťových riešení v rámci vlastného trhu. Slúži zároveň ako návod k nastaveniu udržateľných obchodných plánov. „Akonáhle sa vlak digitalizácie rozbehne, už ho nič nezastaví,“ uviedol Pcheng na záver a vyzval operátorov a partnerov v priemysle k vzájomnej spolupráci.

ZDIEĽAŤ