HUAWEI WATCH GT4 46 mm - Nehrdzavejúca oceľ
HUAWEI WATCH GT4 46 mm - Nehrdzavejúca oceľ

Spoločnosť Huawei v Barcelone predstavila štvrtú generáciu smart hodiniek radu WATCH GT. Tie sú súčasťou novej stratégie spoločnosti Huawei „Fashion Forward“, ktorá posúva integráciu technológií a módy na vyššiu úroveň. Hodinky WATCH GT 4 sú stelesnením tohto prístupu a prinášajú špičkové technológie bez toho, aby robili kompromisy v oblasti dizajnu.

Už od svojich začiatkov zostali hodinky série Huawei WATCH GT verné duchu svojho označenia „Grand Tourer“ a neustále prinášajú spoľahlivé vlajkové lode hodiniek s výkonnými funkciami. Najnovšie WATCH GT 4 prinášajú inovatívny dizajn a ešte lepšie športové a zdravotné funkcie.

HUAWEI WATCH GT4 41 mm - Nehrdzavejúca oceľ

Spojenie tradičného remesla s moderným dizajnom

Huawei WATCH GT 4 robia odvážny krok v oblasti módy a oproti klasickým dizajnom série GT zavádzajú inovatívne dizajnové prvky, a zároveň zachovávajú modernú geometrickú estetiku svojich predchodcov. Hodinky tradične prichádzajú v dvoch dizajnových variáciách – Huawei WATCH GT 4 46 mm v nápadným a robustným osemhranným dizajnom a Huawei WATCH GT 4 41 mm v elegantnom prevedení. Obe verzie smart hodiniek v duchu novej stratégie Fashion Forward poslúžia aj ako pôsobivý módny doplnok.

Huawei WATCH GT 4 sú dostatočne univerzálne na to, aby sa hodili k rôznym štýlom, osobnostiam a príležitostiam. Hodinky sú k dispozícii celkovo v 7 rôznych farebných prevedeniach. Prívrženci väčšej verzie si môžu na svojich 46 mm hodinkách vybrať oceľový náramok, alebo môžu dať prednosť hnedému koženému remienku. Na výber majú aj exotický model Rainforest v zelenej, a klasický čierny gumený remienok. Pokiaľ ide o menšiu verziu, primárne určenú na ženské zápästie, 41 mm hodinky ponúkajú dvojfarebný náramok, pripomínajúci klávesy na klavíri, ale aj elegantný milánsky náramok, či klasický biely kožený remienok. Obe kategórie zákazníkov si môžu vybrať z 25 000 ciferníkov dostupných v galérii, alebo si dokonca prispôsobiť ciferník podľa seba, podľa ich aktuálneho životnému štýlu a vkusu.

HUAWEI WATCH GT4 46 mm - Čierna

Tri zdravotné funkcie pre aktívnu správu zdravia

Huawei WATCH GT 4 robia zo smart technológií neoddeliteľnú súčasť zdravého života, a to pomocou smart funkcií, ako je sledovanie menštruačného cyklu 3.0 či sledovanie dýchania v spánku, poháňané vylepšenou technológiou TruSeen™ 5.5+.

Hodinky sa tiež opierajú o viac ako osem rokov vývoja a prinášajú vylepšenia v oblasti technológie monitorovania srdca TruSeen™ 5.5+, ktorá zahŕňa viackanálový algoritmus na zlepšenie signálu, založený na metóde hĺbkového učenia. Výsledkom je, že používatelia dostanú o 30 %[1] presnejšie monitorovanie zdravia srdca aj pri dynamických aktivitách (napr. beh, skákanie cez švihadlo) alebo v prostredí s nízkou teplotou.

Hodinky prinášajú tiež vylepšený TruSleep™ 3.0, ktorý používateľom poskytuje lepší prehľad o ich spánkových cykloch. To zahŕňa funkciu Sleep Breathing Awareness, ktorá skenuje nepravidelnosti dýchania počas spánku, čo poskytuje dodatočný prehľad o stave dýchania.

Hodinky tiež prinášajú vylepšenú správu menštruačného cyklu 3.0[2], ktorá inteligentne analyzuje a rozpoznáva fyziologické ukazovatele, ako je srdcová frekvencia počas spánku, telesná teplota, rýchlosť dýchania a ďalšie. Táto technológia dosahuje o 15 % väčšiu presnosť predpovede prvého dňa menštruácie ako bežné smart hodinky. To ocenia najmä ženy, ktoré bojujú s menej pravidelnými cyklami, vďaka čomu si ich budú vedieť lepšie sledovať.

HUAWEI WATCH GT4 46 mm - Zelená

Prekonajte samých seba vďaka novým fitness funkciám

Huawei WATCH GT 4 tiež transformujú fitness zážitok z hodiniek tým, že predstavujú vylepšené krúžky aktivity, úplne novú aplikáciu Stay Fit a sledovanie GNSS vďaka vylepšej technológii TruSeen™ 5.5+.

Používateľov bude motivovať aj vylepšené krúžky aktivity, ktorý na jednom mieste poskytne denné štatistiky vrátane spálených kalórií, trvania tréningu a aktivívnej energie. S cieľom motivovať používateľov, aby dokončili všetky tri krúžky za deň, prichádzajú hodinky s rôznymi oceneniami a medailami, ktoré používateľov motivujú na dosiahnutie ich stanovených fitness cieľov a taktiež povzbudzujú pri prekonávaní rekordov. Okrem motivácie budú mať používatelia prístup k viac ako 100 športovým režimom, ktoré teraz zahŕňajú športy ako napr. padel a dokonca aj e-športy, vďaka čomu bude fyzická aktivita jednoduchšia ako kedykoľvek predtým.

Huawei WATCH GT 4 sú prvé smart hodinky Huawei, ktoré podporujú aplikáciu Stay Fit, platformu na sledovanie príjmu kalórií. Stay Fit využívajú údaje o zdravotnom stave v reálnom čase, aby pomohli používateľom spravovať svoj kalorický príjem. To ocenia najmä používatelia, ktorí si potrebujú strážiť svoju telesnú hmotnosť, alebo jednoducho chcú mať vyvážený životný štýl. O to všetko sa postará aplikácia Stay fit, ktorá im poskytne komplexné odporúčania prispôsobené potrebám ich tela.

Pokiaľ ide o pohyb, novinka prináša hneď niekoľko technologických vylepšení, ako napríklad nový dvojpásmový päťsystémový a vysoko presný GNSS (Global Navigation Satellite System), ktorý zlepšuje presnosť určovania polohy o 30 %[3], aj keď bežíte v štrukturálne hustých lokalitách, ako sú napríklad stĺpy na moste. Tie by totiž mohli brániť príjmu signálu. Hodinky WATCH GT 4 budú aj v takom prípade zaznamenávať beh bez prerušenia signálu.

HUAWEI WATCH GT4 41 mm - Zlatá

Smart spoločník priamo na zápästí

Nové smart hodinky predovšetkým strážia pohodlie a životný štýl používateľa prostredníctvom pridaných funkcií, ako napríklad rýchle správy a odpovede, ako aj povolené aplikácie tretích strán. Ako je už u Huawei zvykom, hodinky WATCH GT 4 používateľom poskytnú dlhú výdrž batérie až 2 týždne, čím prevyšujú kapacitu batérie mnohých konkurenčných smart hodiniek.

Dobrou správou je, že Huawei WATCH GT 4 sú kompatibilné so zariadeniami iOS a Android. Zároveň si používatelia môžu byť istí, že je ich súkromie a údaje vždy chránené.

Cena a dostupnosť

Huawei WATCH GT 4 sú na Slovensku v predpredaji od 14. septembra u vybraných maloobchodných partnerov. Pri predobjednávke do 24. septembra získate ako bonus bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2 v hodnote 49 eur.

Ceny sa líšia podľa jednotlivých verzií remienka a štartujú na sume 249 eur. Podrobnosti nájdete v tabuľke nižšie.

Veľkosť Farba/materiál Odporúčaná maloobchodná cena
HUAWEI WATCH GT4 46 mm Čierna 249 €
HUAWEI WATCH GT4 46 mm Hnedá koža 269 €
HUAWEI WATCH GT4 46 mm Nehrdzavejúca oceľ 349 €
HUAWEI WATCH GT4 46 mm Zelená 269 €
HUAWEI WATCH GT4 41 mm Biela koža 249 €
HUAWEI WATCH GT4 41 mm Zlatá 299 €
HUAWEI WATCH GT4 41 mm Nehrdzavejúca oceľ 399 €

[1]  Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei a sú porovnaním s Huawei WATCH GT 3.
[2] Tento produkt nie je zdravotnícka pomôcka; Zodpovedajúce monitorovacie údaje a výsledky sú preto len orientačné a nemali by sa používať ako základ pre lekársku diagnózu alebo liečbu.
[3]Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei a sú porovnaním s Huawei WATCH GT 3.

ZDIEĽAŤ