notebook Huawei MateBook X Pro
notebook Huawei MateBook X Pro
Barcelona, 25. februára 2018 – Spoločnosť Huawei, tretí najväčší výrobca smartfónov na svete, predstavila v rámci veľtrhu MWC v Barcelone notebook Huawei MateBook X Pro a rad tabletov Huawei MediaPad M5. MateBook X Pro je prvý notebook na svete s Huawei FullView 3K displejom. Ide o jedno z najvýkonnejších zariadení na trhu medzi ľahkými notebookmi, ktoré je navyše vybavené Dolby Atmos audi systémom. MediaPad M5 má zas prvenstvo medzi tabletmi v 2,5D zakrivení displeja.

„Dnešní zákazníci chcú stále viac. Očakávajú technológie výkonné, ale aj prispôsobivé. Spoločnosť Huawei sa zaviazala plniť tieto očakávania, no navyše prichádza so zariadeniami, ktoré budú zážitkom a urobia z každodennej práce niečo nadštandardné a príjemné. Huawei MateBook X Pro a Huawei MediaPad M5 sa stavia do popredia novej generácie vysoko výkonných mobilných počítačových zariadení,“ uviedol Richard Yu, CEO, Huawei Consumer Business Group.

Huawei MateBook X Pro

Ide o prvý notebook na svete s FullView displejom. 3K obrazovka s uhlopriečkou 13,9 palca a desaťbodovou dotykovou vrstvou prináša rozlíšenie 3000 x 2000 pixelov a pomer strán 3:2. Štýlový kovový dizajn bol vypracovaný pomocou diamantového brúsenia a špeciálnej povrchovej úpravy – pieskovania. Ultra tenké telo má hrúbku iba 14,6 mm a váhu 1,33 kg.

Huawei MateBook X Pro je vybavený ôsmou generáciou procesoru Intel® Core™ i7/i5 a grafickou kartou NVIDIA® GeForce® MX150 s 2GB GDDR5. Ide tak o jeden z najvýkonnejších produktov na trhu medzi ľahkými notebookmi.

Čo sa týka zvuku, zariadenie disponuje systémom Dolby Atmos Sound System a na mieru vyrobenými reproduktormi. Vysokokapacitná 57,4Wh batéria a energeticky úsporné spracovanie notebooku zabezpečí až 12 hodín nepretržitého prehrávania videa, 14 hodín bežnej práce alebo 15 hodín surfovania po internete.

Aby bol MateBook X Pro čo najintuitívnejší, zapracoval do neho Huawei niekoľko inovatívnych technológií z vlastných špičkových smartfónov. Napríklad super rýchly snímač odtlačkov prstov integrovaný v tlačidle napájania, ktorý umožní prístup na plochu Windows za necelých osem sekúnd z vypnutého stavu či sedem sekúnd z hibernácie.

Kamera je decentne zapustená do klávesnice. Užívateľ ju musí pred používaním stlačením otvoriť, čo poskytuje úplne súkromie a bezpečnosť.

Viacúčelový adaptér podporuje rýchle nabíjanie prostredníctvom USB-C, takže jediným adaptérom je možné nabiť viacero zariadení. Huawei Share vďaka vysokorýchlostnému protokolu umožňuje presúvať fotografie a súbory medzi PC a smartfónom bez problémov spojených s USB kompatibilitou. Rýchlosť prenosu cez Wi-Fi dosahuje až 20 Mbps, čo je zhruba stokrát rýchlejšie než v prípade Bluetooth.

Huawei MateBook X Pro bude dostupný v dvoch farebných variantoch: šedej (Space Gray) a striebornej (Mystic Silver). Dostupnosť jednotlivých modelov a farebných verzií na slovenskom trhu zatiaľ nie je stanovená.

 Huawei MediaPad M5

Renomovaný čínsky výrobca predstavuje prvý tablet na svete s 2,5D zakriveným displejom. Ako 8,4-palcová tak aj 10,8- palcová verzia majú elegantné celokovové telo s dizajnom antény v tvare U. ktoré je ergonomické a esteticky zaujímavé. Vylepšená 2K obrazovka s technológiou ClariVu 5.0 zobrazuje aj najjemnejšie detaily, zatiaľ čo sa inteligentné algoritmy starajú o ostrosť a jasnosť videí.

Tablet prichádza s dvoma reproduktormi pri 8,4-palcovej verzii a so štyrmi v prípade verzie 10,8-palcovej. V oboch prípadoch sú vyladené rešpektovanou značkou Harman Kardon, kým Huawei Histen prispieva k dokonalosti 3D zvuku.. Súčasťou je aj podpora Hi-Res audia pri počúvaní cez slúchadlá.

Huawei MediaPad M5 je vybavený procesorom Kirin 960. Nadstavba užívateľského prostredia EMUI 8.0 zabezpečuje najlepší používateľský zážitok. Vysokokapacitnú batériu 5 100 mAh pri 8,4-palcovom type a 7 500 mAh v prípade 10,8-palcového tabletu dopĺňa technológia Huawei QuickCharge.

Huawei MediaPad M5
tablet Huawei MediaPad M5

Na 10,8-palcovej verzii bol Android optimalizovaný pre produktivitu s „Desktop View“ režimom. Ten vylepšuje možnosti navigácie pre aktivity, ktoré vyžadujú čo najvyššiu produktivitu. Ide napríklad o hlavný panel 9TaskBar0 a s ním spojený jednoduchý prístup k súborom pre zdieľanie alebo úpravu. Huawei MediaPad M5 tiež disponuje možnosťou pripojenia externej klávesnice pomocou tzv. „Pogo Pins“.
Pre 10,8- palcovú verziu tabletu je exkluzívne k dispozícii Huawei M-Pen, dotykové pero s citlivosťou 4096 úrovní, ktoré umožňuje zachytenie všetkých užívateľom pozorovateľných detailov. Pre lepšie ovládanie tabletu disponuje pero tlačidlami, ktoré umožňujú napríklad zachytiť snímku obrazovky, mazať obrázky a mnoho ďalších činností.
Huawei MediaPad M5 bude dostupný na Slovensku v šedej farbe (Space Gray). Na našom trhu môžete očakávať nový tablet vo formáte 8,4-palca v prvej polovici apríla 2018 v odporúčanej cene 339 Eur (WiFi verzia) alebo 389 Eur (LTE verzia). Väčšia verzia s 10,8-palcovým displejom bude v predaji koncom apríla 2018 v uvádzacej cene 449 Eur.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ