Huawei MatePad 11,5 S

Spoločnosť Huawei nedávno v Dubaji predstavila niekoľko nových inovatívnych produktov, medzi nimi aj novú generáciu obľúbeného tabletu z radu MatePad. Nová, 11,5-palcová obrazovka modelu Huawei MatePad 11,5” S prichádza s displejom novej generácie, tzv. PaperMatte, ktorý imituje klasický papier. Vďaka tomu je práca s tabletom inovatívnym zážitkom, ktorý spája technológiu s pocitom písania a kreslenia na klasickom papieri.

Nová generácia displeja PaperMatte

Tablet Huawei MatePad 11,5” S poteší a prekvapí hneď niekoľkými špecifikáciami, ktoré z neho robia ideálny nástroj na vyjadrenie vašej kreativity. Obrazovka tabletu Huawei Mate 11,5”S má ideálny pomer strán 3:2, inšpirovaný zlatým rezom, vďaka čomu má displej dokonalé proporcie na vykonávanie akejkoľvek produktívnej aktivity. Navyše, vďaka rýchlej obnovovacej frekvencii až 144 Hz[1] a rozlíšeniu až 2.8K[2], sa môžete spoľahnúť na ničím nerušený zážitok pri práci s displejom. Hoci sú technické špecifikácie tohto tabletu pôsobivé, skutočným lákadlom je novinka v podobe úplne nového, inovatívneho displeja PaperMatte.

Nová generácia displeja PaperMatte organicky kombinuje nanometrovú antireflexnú technológiu s magnetrónovým optickým povlakom. K tejto báze inžinieri Huawei pridali viacvrstvovú difúznu technológiu a implementujú ďalšie patentované optimalizácie. Tieto technológie umožňujú znížiť odrazivosť povrchu pod 2 % a eliminovať 99 % rušivých vplyvov svetla[3]. Výsledkom je pohlcujúci vizuálny zážitok s vysokým rozlíšením a živým zobrazením farieb. Vďaka tomu si používatelia môžu vychutnať pohodlné a sústredené používanie v akomkoľvek prostredí. S tabletom sa vďaka displeju PaperMatte dá pracovať v jasne osvetlených interiéroch, a dokonca aj vonku na slnku. Bez ohľadu na to, kde sa používatelia nachádzajú, môžu čítať alebo sledovať videá bez toho, aby im zážitok kazili odlesky rušivého svetla.

Pre lepšiu reprodukciu zážitku z čítania ako na papieri ponúka Huawei MatePad 11,5”S režim Colour mode, v ktorom patentovaný algoritmus upravuje pomer medzi jasom obrazovky, odtieňom a teplotou farieb, čím poskytuje nielen estetickejší zážitok, ale aj väčšie pohodlie pre oči. Používateľ si tento režim jednoducho zapne, a môže si naplno vychutnať jemné odtiene atramentu, podobne ako na klasickom papieri, či už číta komiks alebo noviny.

Navyše, oproti väčšine tabletov ponúka displej PaperMatte novej generácie vyššiu úroveň pohodlia očí. O šetrnosti tabletu k očiam svedčí celý rad certifikátov, okrem iného certifikát SGS Low Visual Fatigue 2.0 Premium Performance a certifikát TÜV Rheinland Reflection-Free. Tablet Huawei MatePad 11,5”S je určený predovšetkým mladým profesionálom, ktorí si potrpia na najmodernejšie technológie.

Huawei MatePad 11,5 S

Patentovaný softvér poskytuje bezkonkurenčný zážitok

Vďaka výraznej textúre vytvorenej nanoštruktúrami vyrytými do povrchu obrazovky sa pri písaní pomocou stylusu (napríklad Huawei M-Pencil (3. generácie)[4]), vytvára mierny odpor pripomínajúci jemné trenie ceruzky o papier. Tento príjemný, realistický pocit mnohým používateľom napomáha dostať sa do kreatívnej atmosféry ako pri práci na papieri.

Pokiaľ ide o softvér, tablet ponúka aj aplikáciu Huawei Notes, ktorá sa teraz môže pochváliť niekoľkými novými praktickými funkciami. Napríklad funkcia Note Replay slúži používateľom ako nástroj na zvýšenie efektivity zapisovania a vyhľadávania poznámok. Počas mítingu si používateľ môže jednoducho zapísať hlavné body, a keď sa neskôr k svojim poznámkam vráti, ťuknutím na poznámku si môže prehrať zvuk z príslušnej časti porady. Tento formát umožňuje používateľom komplexnejšie a efektívnejšie prehliadať obsah svojich poznámok. Aplikácia Huawei Notes ponúka aj nové rýchle gestá, ktoré používateľom umožňujú zaznamenávať inšpirácie v okamihu, keď ich napadnú. Počas zapisovania poznámok môže používateľ vybrať text pomocou lasa a zmeniť jeho farbu, vďaka čomu môže efektívnejšie organizovať svoju prácu a študovať poznámky.

Tablet Huawei MatePad 11,5”S je vybavený aj úplne novou aplikáciou na maľovanie GoPaint od spoločnosti Huawei. Na jej vývoji spolupracovali odborníci zo špičkových akadémií výtvarných umení a výskumné a vývojové tímy laboratórií Huawei 2012 z ôsmich oblastí vrátane materiálov, fyzikálnej optiky a vykresľovania obrazu, aby ponúkli používateľom na celom svete profesionálny nástroj na digitálne maľovanie s množstvom funkcií. Vďaka vykresľovaniu na profesionálnej úrovni, rýchlemu komponovaniu a efektívnemu využívaniu úložiska je GoPaint ideálnym nástrojom pre profesionálnych tvorcov, a to vďaka technológii Huawei FangTian Painting Engine. Prostredníctvom inovácií v oblasti softvéru, hardvéru, systém FangTian Painting Engine výrazne odľahčuje zaťaženie GoPaint na systémové zdroje, a tým znižuje nároky aplikácie na systémovú pamäť a znižuje latenciu. Vďaka tomu umožňuje používateľom tvoriť, bez toho aby boli limitovaní technickými obmedzeniami.

tablet Huawei MatePad 11,5 S

Ideálny pre mladých profesionálov

Modelový rad MatePad sa od momentu, keď spoločnosť Huawei predstavila koncept Super Device, zmenil na nástroj na prácu a štúdium, ktorý poskytuje používateľom nové možnosti ako tvoriť. Huawei MatePad 11,5”S stavia na tejto funkčnosti s využitím nových funkcií, ako Multi-Window, Show Comments a SuperHub, ktoré zlepšujú zážitok z používania tabletu MatePad, a to či už s telefónom, veľkou obrazovkou alebo počítačom. Vďaka Super Device je Huawei MatePad 11,5”S navyše schopný splniť pracovné aj študijné povinnosti, písanie poznámok a zábavu, a to od základných funkcií systému cez softvérovú podporu až po spoluprácu s inými zariadeniami, ako sú telefóny a počítače. Vďaka tomu získajú mladí profesionáli všetko, čo si od svojho tabletu môžu priať.

Ďalšou výhodou nového tabletu MatePad 11,5”S je, že vďaka technológii dvojčlánkovej batérie dokáže fungovať aj počas dlhého tvorivého procesu. Spomínaná technológia paralelne spája dva články s rôznou kapacitou a veľkosťou. A keďže je batéria s kapacitou 8800 mAh v každom jednotlivom zariadení MatePad kalibrovaná samostatne, jej využitie energie sa dá regulovať. Výsledkom je zvýšenie kapacity batérie o 16 %, čo znamená, že tablet vydrží dlhšiu dobu, aj pri intenzívnej práci.

Nový Huawei MatePad 11,5”S s revolučným displejom PaperMatte Display novej generácie prináša výnimočný obraz, pohodlie pre oči a inovatívny zážitok z písania a kreslenia ako na papieri. Vďaka Huawei MatePad 11,5″S sa kreatívna práca s tabletom posúva na novú úroveň, a je podobná tej na papieri, čím predstavuje novú generáciu tabletov ideálnych pre kreatívne potreby používateľov.

Cena a dostupnosť

Nový tablet Huawei MatePad 11,5″ S s displejom PaperMatte je na Slovensku v predaji na Alza.sk a u vybraných maloobchodných partnerov za odporúčanú cenu 449 eur.

[1] Maximálna obnovovacia frekvencia obrazovky je až 144 Hz. Obnovovacia frekvencia obrazovky sa môže líšiť v závislosti od konkrétnej aplikácie alebo hry.
[2] Rozlíšenie 2,8K je 2800 × 1840.
[3] Len sklo tabletu Huawei MatePad 11,5”S (PaperMatte Edition) využíva technológiu nitovania v nanorozmeroch. Údaje pochádzajú z laboratórnych testov spoločnosti Huawei vykonaných v simulovanom vonkajšom prostredí bez rušivých vplyvov. Keďže okolité osvetlenie sa môže značne líšiť, skutočný podiel zníženého rušivého svetla sa bude líšiť v závislosti od prostredia.
[4] Ceruzku Huawei M-Pencil (3. generácie) je potrebné zakúpiť samostatne.

ZDIEĽAŤ