Veľký displej, 108-megapixelové fotoaparáty a rýchle nabíjanie za 380 eur

Bratislava, 21. novembra 2022 – Nový prírastok do rodiny smartfónov Huawei nova vstupuje na slovenský trh. Novinka s názvom nova 10 SE prináša ikonický Star Orbit Ring, ktorý preslávili modely nova 10 a 10 Pro, no tentokrát s novými dizajnovými prvkami. Fanúšikov poteší aj fotoaparátmi – 108-megapixelový optický systém telefónu prináša ešte pokročilejšie nástroje pre zachytenie dôležitých životných momentov. To všetko za cenu, ktorá nezruinuje rodinný rozpočet.

Huawei nova 10 SE je vybavený 6,67-palcovým OLED Huawei Full-View displejom, ktorý sa vyznačuje obnovovacou frekvenciou 90 Hz a vzorkovacou frekvenciou dotyku až 270 Hz[1], vďaka čomu reprodukuje jasný a detailný obsah. Smartfón tiež podporuje špičkové 66W Huawei SuperCharge[2] a batériu s dlhou výdržou 4 500 mAh[3]. Systém EMUI 12 zaručuje inteligentné, bezpečné a interaktívne používateľské zážitky.

HUAWEI NOVA 10SE

Star Orbit Ring v štýlovom prevedení

Silnou stránkou novinky je jednoznačne dizajn: Star Orbit Ring sa pod svetlom krásne trblieta a vytvára diamantový lesk. Ďalším výnimočným dizajnovým prvkom telefónu je farba zadného krytu v prevedení Starry Silver, ktorá sa vyznačuje špeciálnou technológiou spracovania a matným povrchom podobným krištáľu, ktorý vytvára matný vzhľad a dojem. Povrchová úprava proti odtlačkom prstov pôsobí proti šmuhám a vode, vďaka čomu je povrch vysoko odolný proti každodennému opotrebovaniu a poškriabaniu.

Huawei nova 10 SE prichádza v dvoch odvážnych a mladistvých farbách: Starry Silver a Starry Black, z ktorých každá predstavuje svoj vlastný estetický štýl, aby vyhovoval používateľom s rôznym vkusom. Starry Silver ako farba technológie a módy dokonale ladí so strieborným zadným krytom, ako aj so zlatým prstencom a logom Star Orbit.

Huawei nova 10 SE je vybavený 6,67-palcovým OLED Full-View displejom, ktorý podporuje rozlíšenie 2400 x 1080 a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz pre bohatšie detaily, autentickejšie farby a lepšiu energetickú účinnosť na celej ploche. Dizajn širokouhlej obrazovky s plochým okrajom sa vyznačuje ultra úzkymi rámami na troch stranách a aerodynamickým telom, ktoré vytvára pôsobivý pomer obrazovky k telu 91,85 %[4] pre rozsiahle zobrazenie.

108MP selfie fotoaparát zachytí každý detail

Séria Huawei nova si zaslúži uznanie za svoju technológiu mobilnej fotografie. Každá nová generácia telefónov prišla s výraznými novými pokrokmi a Huawei nova 10 SE pokračuje v tomto dedičstve so svojim 108 Mpx zobrazovacím systémom a algoritmom Multi-Frame Fusion vo formáte RAW, ktorý poskytuje všestranný výkon v rámci širokej škály scenárov snímania. Či už ste v jasnom alebo slabo osvetlenom prostredí, vo vnútri alebo vonku, môžete si byť istí, že váš Huawei nova 10 SE vždy vynikne.

HUAWEI NOVA 10SE

Modul zadného fotoaparátu Huawei nova 10 SE obsahuje hlavný fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx[5], ktorý podporuje širokouhlú clonu f/1,9 pre lepšie rozmazanie pozadia portrétu. Vďaka technológii Pixel Binning 9 v 1 dokáže fotoaparát reprodukovať drobné detaily a jemné črty, ako sú vlasy a tón pleti, so zvýšeným dynamickým rozsahom a optimalizovanými svetlými a tmavými oblasťami. Viacsnímkový algoritmus Huawei nova 10 SE vo formáte RAW poskytuje bez námahy všestranný výkon, a to kombináciou viacerých snímok do jedného pomocou algoritmov spracovania kvality obrazu na úrovni pixelov. V režime záberu s vysokým rozlíšením zostávajú obrázky na výšku nedotknuté, dokonca aj po ich priblížení. Huawei nova 10 SE tiež prichádza s 8MP ultra širokouhlým zadným fotoaparátom, ktorý podporuje zorné pole až 112°, takže sa na fotografiu zmestí naozaj každý. Makro fotoaparát  zase využijú tí, ktorí chcú objaviť novú úroveň detailov.

Algoritmus fúzie viacerých snímok vo formáte RAW spolupracuje s technológiou redukcie šumu v telefóne s viacerými snímkami a snímačmi s vysokým rozlíšením, aby sa zabezpečilo, že snímky budú menej rozmazané. Fotografie nasnímané v slabo osvetlenom prostredí, ako sú nočné scény, sa vyznačujú menším obrazovým šumom, optimalizovaným jasom a zvýšeným dynamickým rozsahom, vďaka čomu odhaľujú všetky detaily. Huawei nova 10 SE automaticky identifikuje prostredie s protisvetlom a zvyšuje kontrast, aby vylepšil zážitok z fotografovania. Keď je zapnuté HDR, selfie fotografie nasnímané v prostredí s protisvetlom budú jasné a čisté.

Huawei nova 10 SE tiež obsahuje 16MP širokouhlý predný fotoaparát, ktorý ponúka funkciu skrášľovania poháňanú AI, ktorá je prispôsobená pre dokonalé selfie za každých okolností. Navyše, technológia fúzie pixelov 4 v 1 pomáha udržiavať aj selfie odfotené v prostredí so slabým osvetlením stále úchvatné. Fotoaparát sa v prípade potreby automaticky prepne do širokouhlého režimu, čím sa pri skupinových záberoch rozšíri zorné pole až na 90°, takže sa na spoločné “groupie” zmestí naozaj každý.

HUAWEI NOVA 10SE

Inovatívne natáčanie vlogov

Vlogy sa stali jedným z hlavných spôsobov, ako sa mladí ľudia vyjadrujú a zdieľajú svoje životy. Huawei nova 10 SE podporuje plynulé prepínanie medzi predným a zadným fotoaparátom, aby sa zabezpečilo, že záber zostane neprerušovaný a že sa všetko zaznamená do jedného video súboru, vďaka čomu je vytváranie a zdieľanie obsahu veľmi jednoduché. Dual-View Video umožňuje snímať scény s rozdelenou obrazovkou a zachytávať vlastnú reakciu, zatiaľ čo sa scéna odohráva pred vami – vďaka tomu si môžete vychutnať dve perspektívy súčasne.

Ďalšou úžasnou funkciou je aj možnosť fotografovania snímok na diaľku. Huawei nova 10 SE sa spáruje a bezproblémovo spolupracuje so zariadeniami ako hodinky Huawei Watch 3, Huawei Watch GT/FIT a Huawei Band[6], čo vám umožní fotografovať na diaľku prostredníctvom hodiniek alebo nositeľného zariadenia a zostať v obraze, ktorý fotografujete, vďaka čomu už nikdy nebudete musieť žiadať o pomoc pri fotení okoloidúcich.

Robustná batéria a inteligentná komunikácia

Huawei nova 10 SE prichádza s novou a vylepšenou výdržou batérie, hernými možnosťami, zábavnými funkciami a inteligentnou komunikáciou, čím prináša vzrušujúce zážitky, ktoré dnešní mladí užívatelia od svojho smartfónu očakávajú.

Podporuje 66W Huawei SuperCharge pre špičkové rýchle nabíjanie, ktoré je možné vďaka použitiu úplne novej duálnej nízkonapäťovej nabíjacej pumpy a technológie troch kartových batérií. Nabitie telefónu na kapacitu trvá len 38 minút[7] a podľa laboratórnych testov Huawei plne nabitá batéria vydrží nepretržite až 12 hodín[8]. Pokiaľ ide o hranie hier, Huawei nova 10 SE prichádza s funkciou Touch Turbo, ktoré vylepšuje dotykovú odozvu displeja, ako aj 10-bodovú super dotykovú technológiou, obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a vzorkovaciu frekvenciu dotyku 270 Hz, aby sa zaznamenali aj rýchle dotyky viacerými prstami. Vďaka dotykovej technológii 8x Ultra High Resolution Touch sú dotykové oblasti obdarené vysokým rozlíšením až 8640 x 19200, pre ešte kvalitnejší herný zážitok.

Inteligentné a bezpečné interakcie EMUI 12

Ako operačný systém pre inteligentné zariadenia novej generácie poskytuje EMUI 12 nástroje na pripojenie a interakciu so širokou škálou zariadení, výsledkom čoho je bezproblémová všestrannosť zariadenia v každej situácii.

Zefektívnite si prácu pomocou Super Device, ktoré vám umožňuje potiahnutím pripojiť telefón k iným zariadeniam[9]. Na obrazovke Super Device ovládacieho panela Huawei nova 10 SE sa ikona telefónu nachádza v strede a okolo nej sú rozmiestnené ikony iných zariadení (ako sú slúchadlá, Huawei Vision a reproduktory Bluetooth). Dotknutím sa ikony zariadenia a jej presunutím na ikonu telefónu sa spustí okamžité pripojenie. V kancelárii je možné smartfón Huawei nova 10 SE pripojiť k počítaču Huawei bez toho, aby ste museli sťahovať aplikácie tretích strán alebo používať dátový kábel. To uľahčuje správu súborov medzi vašimi zariadeniami a zaručí efektívnejšiu prácu.

Huawei nova 10 SE tiež ponúka funkciu ochrany súkromia snímky obrazovky na vysokej úrovni. Pri zdieľaní snímky obrazovky si môžete vybrať ochranu súkromia AI na automatické zakrytie citlivých informácií na obrázku a zabrániť ich zverejneniu. Pri zdieľaní fotografií je k dispozícii aj ochrana súkromia, ktorá príjemcovi bráni získať polohu, model zariadenia a čas snímania. Telefón tiež dokáže filtrovať reklamy, aby vytvoril bezpečné a zdravé prostredie pri prehliadaní webu.

HUAWEI NOVA 10SE

Cena a dostupnosť

Maloobchodná predajná cena smartfónu nova 10 SE na Slovensku je 379 eur. Smartfón je dostupný od dnešného dňa u maloobchodných predajcov a operátora Orange.

[1]HUAWEI nova 10 SE podporuje obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a vzorkovaciu frekvenciu dotyku až 270 Hz. Obnovovacia frekvencia a vzorkovacia frekvencia dotyku sa však môžu líšiť v závislosti od rôznych rozhraní aplikácie alebo herných scenárov.
[2] Ak chcete dosiahnuť maximálny káblový nabíjací výkon 66 W, nabíjajte pomocou originálneho 66 W HUAWEI SuperCharge. Skutočný výkon nabíjania sa môže líšiť.
[3] Typická kapacita batérie je 4500 mAh. Menovitá kapacita batérie je 4400 mAh.
[4] Údaje pochádzajú z laboratórií Huawei. Meranie je založené na veľkosti viditeľnej oblasti obrazovky v pomere k veľkosti obrazovky.
[5] Hlavný zadný fotoaparát podporuje maximálne 108 Mpx, čo vyžaduje zapnutie režimu záberu s vysokým rozlíšením. Skutočné výsledky sa môžu líšiť.
[6] Táto funkcia je použiteľná len pre určité zariadenia Huawei. Zariadenie musí byť prihlásené pod rovnakým HUAWEI ID so zapnutými Wi-Fi a Bluetooth.
[7] Údaje o nabíjaní a výdrži batérie pochádzajú z laboratórnych testov HUAWEI vykonaných za nasledujúcich podmienok: relatívna vlhkosť 45 % – 80 %, s nabíjačkou a nabíjacím káblom dodaným so zariadením, začína od 3 % energie a nabíjanie pri vypnutej obrazovke v pohotovostnom stave. Skutočný výkon sa môže líšiť v dôsledku rozdielov v konfigurácii jednotlivých produktov, zvyklostiach pri používaní a faktoroch prostredia. Všetky údaje podliehajú skutočnému použitiu.
[8] Údaje pochádzajú z testov veľkých dátových modelov výdrže batérie v laboratóriách Huawei. Výdrž batérie sa líši v závislosti od sieťového prostredia, scenárov aplikácií a zvyklostí pri používaní. Všetky údaje podliehajú skutočnému použitiu.
[9] Zariadenie musí byť prihlásené pod rovnakým HUAWEI ID so zapnutými Wi-Fi a Bluetooth. Zariadenia predtým pripojené k vášmu telefónu budú rozpoznané ako dôveryhodné a budú uvedené v časti Super zariadenie. Ak chcete získať ďalšie informácie o tom, ktoré modely zariadení a verzia softvéru túto funkciu podporujú, kontaktujte zákaznícky servis Huawei.

ZDIEĽAŤ