Huawei WATCH GT 2_46mm_Matte Black

Mníchov, 19. septembra 2019 – Spoločnosť Huawei predstavila na globálnej tlačovej konferencii inteligentné hodinky novej generácie. Huawei Watch GT 2 sa vyznačujú minimalistickým dizajnom a svojimi funkciami posúvajú hranice toho, čo sa očakáva od nositeľnej techniky. Prinášajú viac športových režimov s bohatšími možnosťami monitorovania fyzickej aktivity a pridávajú funkcie ako telefonovanie cez Bluetooth či prehrávanie hudby.

Opäť bezkonkurenčná výdrž batérie

Predchádzajúca generácia hodiniek Huawei Watch GT bola známa svojou pôsobivou výdržou batérie. Novinka Watch GT 2 ide ešte ďalej. Je vybavená patentovanou čipovou sadou Kirin A1, ktorá sa stará o bezkonkurenčnú výdrž a zaisťuje vyššiu životnosť batérie.

Séria Watch GT 2 46 mm pri každodennom používaní vydrží bez nabíjania nepretržite až dva týždne. S inteligentným monitorovaním srdcového rytmu, upozorneniami na hovory a vedeckým režimom monitorovania spánku umožní až 30 minút telefonovania cez Bluetooth, 30 minút prehrávania hudby či 90 minút cvičenia.

Menší variant veľkosti 42 mm vie na jedno nabitie fungovať nepretržite jeden týždeň. Obe série hodiniek výrazne zlepšili výdrž batérie v športovom režime za použitia GPS. Séria 46 mm dosahuje v takom prípade výdrž batérie 30 hodín, zatiaľ čo séria 42 mm vydrží 15 hodín.

Huawei WATCH GT 2 46mm Pebble Brown
Huawei WATCH GT 2 – 46mm Pebble Brown

Vylepšený, no klasický dizajn

Klasika nikdy nevyjde z módy. Watch GT 2 preto zdedili klasický vzhľad predchádzajúcej generácie, dočkali sa však vylepšenia estetiky. To sa prejavilo predovšetkým v použití dizajnu na celú obrazovku a bez okrajov. Vďaka sklenenému povrchu obrazovky hodinky pôsobia širším dojmom, než v skutočnosti sú. Obrazovka série 46 mm využíva techniky umeleckého spracovania drahokamov. To umožnilo vytvoriť 3D zakrivené sklo pre krajší vzhľad a lepšie zobrazenie. Zakrivený číselník série 42 mm má hrúbku iba 9,4 mm a je doplnený extrémne tenkým kovovým rámom.

Séria veľkosti 46 mm je vybavená 1,39-palcovou, mimoriadne presnou dotykovou obrazovkou AMOLED HD s rozlíšením displeja 454 x 454 pixelov, širšou farebnou škálou a ultratenkou konštrukciou. Moderný vzhľad hodiniek obzvlášť osloví tých, ktorí preferujú minimalistickú dizajnovú filozofiu.

Profesionálne monitorovanie fyzickej aktivity

Športoví nadšenci od svojich inteligentných hodiniek vyžadujú profesionálne sledovanie športových výkonov. Séria Huawei Watch GT 2 46 mm podporuje spojenie s mobilným telefónom a podporuje hovory cez Bluetooth až do 150 metrov. Hodinky tiež podporujú funkcie telefónneho zoznamu, takže si môžete ukladať kontaktné informácie a ľahko si ich vyhľadať priamo v hodinkách. Taktiež disponujú veľkou pamäťovou kapacitou a môžu obsahovať až 500 skladieb. Počas cvičenia tak môžete jednoducho spravovať a počúvať obľúbenú hudbu.

Športový režim Watch GT 2 je kompatibilný s 15 športmi, a to vrátane ôsmich outdoorových športov (beh, chôdza, turistika, lezenie, trail running, bicyklovanie, plávanie vonku, triatlon) a siedmich indoor športov (chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie v bazéne, voľný tréning, eliptický stroj, veslovanie). V týchto športových režimoch hodinky poskytujú úplné monitorovanie približne 190 typov údajov.

Poskytujú tiež pokročilú analýzu dát v troch fázach – pred športovým výkonom, zaznamenávanie údajov počas cvičenia a po športovom výkone následne na základe získaných dát navrhnú zlepšenie. Je to ako mať osobného inteligentného športového trénera, ktorý sa stará o to, aby bolo vaše cvičenie bezpečnejšie a lepšie.

Huawei WATCH GT 2 42mm Gravel Beige
Huawei WATCH GT 2 – 42mm Gravel Beige

Osobný manažér zdravia

Vďaka pokročilým inteligentným algoritmom je spoločnosť Huawei lídrom v oblasti manažmentu zdravia. Pokiaľ ide o sledovanie srdcovej frekvencie, nové hodinky pomáhajú monitorovať bradykardiu a zlyhanie srdca. Ak práve hodinky nie sú v športovom režime, používateľa upozornia, ak je jeho srdcová frekvencia nad 100 bpm alebo pod 50 bpm po dobu dlhšiu ako 10 minút. Používatelia si môžu tiež zobraziť údaje v aplikáciách Huawei Sports a Huawei Health, vďaka čomu môžu sledovať svoje zdravie v reálnom čase.

Sledovanie spánku je ďalšou funkciou, ktorá zvyšuje kvalitu života. Funkcia Huawei TruSleep ™ 2.0 monitoruje kvalitu spánku, srdcový rytmus v reálnom čase, kvalitu dýchania v spánku a na hodnotenie kvality spánku využíva analýzu všetkých týchto údajov. Na presnú analýzu problémov so spánkom používa umelú inteligenciu, ktorá poskytuje personalizované návrhy na zlepšenie spánku.

Hodinky Watch GT 2 prichádzajú s integrovanou technológiou Huawei TruRelax ™, ktorá pomáha používateľom zmierniť stres zaznamenaním hodnôt HRV (variabilita srdcovej frekvencie) a poskytnutím spätnej väzby na index stresu používateľa. Okrem toho obsahujú upozornenie, ktoré užívateľovi pripomína, aby sa po určitom čase postavil a pohyboval sa. Pri určitých príležitostiach (napríklad dlhšia cesta autom) je možné túto výstrahu vypnúť. Môžete tiež zaznamenať počet krokov, ktoré každý deň urobíte, spálené kalórie či počet vstávaní. Huawei Watch GT 2 poskytujú používateľom komplexné celodenné informácie o fyzickom stave, a na základe analýz pomáhajú rozvíjať návyky vedúce k zdravému životnému štýlu.

Cena a dostupnosť

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 budú na Slovensku k dispozícii v dvoch veľkostných verziách – 46 a 42 mm. Predaj 46 mm verzie štartuje 21. októbra a bude k dispozícii v dvoch prevedeniach – s čiernym športovým a hnedým koženým remienkom. Verzia 42 mm v prevedení Gravel Beige s koženým remienkom sa začne predávať 16. novembra. Odporúčaná cena všetkých spomínaných modelov je 249 eur.

HUAWEI WATCH GT 2 Specification

Item Description
Dimensions L × W × D(46mm): 45.9 mm × 45.9 mm x 10.7 mm
L × W × D(42mm): 41.8 mm × 41.8 mm x 9.4 mm
10.7 mm and 9.4 mm is the thickness of the watch measured at its thinnest point (the distance from the surface of the watch to the bottom cover, and does not include the sensor area).
Weight 46mm:Approximately 41 g (without the strap)
42mm:Approximately 29 g (without the strap)
Material Watch body: metal and plastic; Strap: fluoroelastomer, leather, and metallic watch strap
Watch strap 46mm:The watch strap has a width of 22 mm and is suitable for wrist sizes ranging from 140–210 mm
42mm: The watch strap has a width of 20 mm and comes in two wrist sizes – 130–200 mm (Sport edition) and 130–190 mm (Classic, Elegant edition)
Screen 46mm Size: 1.39-inch
42mm: Size: 1.2-inch
full-color AMOLED, full-screen touchscreen which supports up, down, left, right swiping, touch, and touch and hold commands
46mm Resolution: 454 x 454, 326 ppi
42mm Resolution: 390 x 390, 326 ppi
Wakeup modes Lift-to-wake, Press-to-wake
Battery capacity 46mm: 455 mAh
42mm: 215 mAh
Battery Non-detachable lithium-ion polymer battery
Battery weight 46mm: Individual battery weight: 7.5 g
42mm: Individual battery weight: 4 g
Charging port Magnetic thimble charging port
Charging base Magnetic charging base (without cable)
Charging time < 2 hours (25°C ambient temperature)
Charger voltage and current requirements 5 V 0.5 A/1 A/1.5 A/2 A
Theoretical battery life 46mm: 2 weeks
42mm: 7 days
(calculated using a standard usage profile; actual battery life depends on how the watch is used and for how long)
CPU HUAWEI Kirin A1
Memory capacity 46mm: 4 GB ROM, 32 MB RAM
42mm: 4 GB ROM, 16 MB RAM
Bluetooth frequency 2.4 GHz, BT 5.1, supports BLE/BR/EDR
GPS GPS, GLONASS
Sensors l Accelerometer sensor
l Gyroscope sensor
l Magnetometer sensor
l Heart rate sensor(PPG)
l Ambient light sensor
l Air pressure sensor
l Capacitive sensor
Motor Supported
Microphone Only 46mm series Supported
Speaker Only 46mm series Supported
Physical buttons Power button, Multifunction button; supports touch, touch and hold, and double tap commands
Water resistance level 5ATM
Ambient operating temperature –20°C to +45°C
Humidity 5% to 95% (non-condensing)

Tlačová správa