HUAWEI WATCH GT3

Hodinky sú už neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Ako šiel čas, postupne z veľkých vežových hodín či orloja sa prechádzalo na menšie hodinky. Z histórie vieme, že zo začiatku sa hodinky nenosili na ruke, ale vo vrecku. Prvé vreckové hodinky boli vyrobené v roku 1510. Neskôr sa stali módnym doplnkom, ktorý poukazoval na postavenie v spoločnosti. Počas 1. svetovej vojny boli vyrobené prvé náramkové hodinky, ktoré sa začali nosiť na ruke. To bolo praktickejšie a pohodlnejšie.

HUAWEI WATCH GT3

Možno si teraz položíte otázku prečo sa hodinky nosia na ľavej ruke. Pôvodne sa hodinky nosili na pravej ruke, keď naťahovacia korunka bola umiestnená pri čísle 9. Pre väčšinu pravákov však nebolo pohodlné naťahovať hodinky každý deň ľavou rukou. S príchodom 2. svetovej vojny sa situácia zmenila, keďže armáda nakúpila hodinky s naťahovacou korunkou premiestnenou k číslu 3. Hodinky sa tak začali nosiť na ľavej ruke, čo bolo omnoho praktickejšie pre pravákov.

Ďalšou teóriou je, že väčšina ľudí je pravákov a pravou rukou automaticky uchopujú veci, čím však môže skôr dochádzať k poškodeniu hodiniek na pravej ruke. A keďže pravá ruka je viac zamestnaná, ľavá ruka je voľná, ľahko tak pootočia zápästie a pozrú sa na ciferník hodiniek práve na ľavej ruke.

Náramkové hodinky počas rokov používania prešli rôznymi zdokonaleniami, čo sa týka dizajnu, funkcionalít, používaných materiálov, naťahovania hodinového strojčeka, napájania z batérií až po dnešné smart hodinky, ktoré je možné nabíjať bezdrôtovo položením do dokovacieho stojana.

nabíjanie smarthodiniek HUAWEI WATCH GT3

Smart hodinky, ktoré dnes mnohí používame nielenže ukazujú čas, ale vedia merať športovú, fyzickú aktivitu, sledovať tep srdca, monitorovať spánok ako aj uskutočniť hovor. Toto všetko a omnoho viac dokážu hodinky HUAWEI WATCH GT 3.

stopky HUAWEI WATCH GT3

Smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3 je možné si zaobstarať v pánskom a dámskom prevedení. Z dostupných modelov si vyberie každý zákazník. Hodinky sú v ponuke v elegantnom prevedení s náramkom z nerezovej ocele alebo v klasickom koženom remienku, prípadne z materiálu fluórelastomér, pričom vždy upútajú svojím dizajnom. K dispozícii je viac ako 100 grafických variantov ciferníkov. Takže si môžete vybrať podľa svojej nálady, športovej aktivity či spoločenskej udalosti.

Aby ste vedeli hodinky spravovať, základom je nainštalovať si aplikáciu Zdravie. Aplikáciu si stiahnete do mobilného telefónu z obchodu pre aplikácie pre platformu operačného systému Android alebo iOS. Pri párovaní a používaní je potrebné mať spustený na mobilnom telefóne Bluetooth, pretože smart hodinky HUAWEI WATCH GT 3 komunikujú s pripojeným zariadením práve pomocou technológie Bluetooth.

HUAWEI WATCH GT 3 môžu byť vaším každodenným spoločníkom. Pomocou hodiniek si viete merať prebiehajúci tréning, ktorého výsledky si môžete priebežne pozrieť na hodinkách alebo prehľadne po cvičení v aplikácii Zdravie. Keď sa rozhodnete s cvičením začať, hodinky disponujú cvičebnými tréningami, ktoré vás navedú ako správne cvičiť.

kompas HUAWEI WATCH GT3

Orientácia v teréne je dôležitá a taktiež správna navigácia v meste pri spoznávaní nových turistických atrakcií. Smart hodinky majú v sebe aplikáciu, ktorá vás správne nasmeruje v podobe kompasu. V prípade, že hodinky HUAWEI WATCH GT 3 spárujete s mobilným telefónom rovnakej značky ako sú hodinky, tak v aplikácii AppGallery si viete do hodiniek stiahnuť aplikáciu Petal Maps. Následne sa na displeji začne zobrazovať trasa, ktorú ste si navolili v mobilnom telefóne.

Uponáhľaný deň, nekvalitný spánok či stres, to všetko vplýva na náš zdravotný stav a celkovo na vyčerpanosť organizmu. Dnešné smart hodinky vám veľa napovedia, ako sa telo celkovo cíti a v mnohých prípadoch odhalia nežiaduce vplyvy, ktoré na nás pôsobia. Hodinky HUAWEI WATCH GT 3 sú schopné celodenne monitorovať SpO2. Ide o monitorovanie saturácie krvi kyslíkom. Jedná sa o veľmi dôležitý údaj pre správne fungovanie nášho tela počas životného cyklu. Zmeniť svoj život k lepšiemu, zmeniť zabehnuté návyky je možné sledovaním kvality spánku, pripomenutím k športovej aktivite či výzvou včas sa napiť vody. Jednoducho pomocou hodiniek si viete navoliť a stanoviť ciele, ktorých plnenie vám pomôžu hodinky sledovať.

SPO2

Hodinky HUAWEI WATCH GT 3 je možné používať nepretržite dvadsaťštyri hodín vďaka  certifikátu IP68 odolnosti voči vode a prachu a tiež výdrži batérie na jedno nabitie. V prípade pánskych 46 mm hodiniek WATCH GT 3 môže dosiahnuť výdrž batérie až 14 dní. Dámska verzia 42 mm hodiniek má výdrž 7 dní. Ak však budete využívať smart hodinky naplno, pričom máme na mysli celodenné meranie SpO2, meranie kvality spánku, zaznamenávanie fyzickej aktivity, priebežné uskutočňovanie hovorov pomocou hodiniek, výdrž batérie sa na jedno nabitie skráti približne o polovicu.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here