Anca Raluca Muresan

Bratislava, 26. júna 2019 – Ak ide o cestovanie, mileniálky búrajú zavedené pravidlá a vyrážajú tento rok v lete do sveta na vlastnú päsť. Na Instagrame už pod hashtagom #solotravel nazdieľali viac než 4,6 miliónov príspevkov.[1] Vďaka rozvoju technológií je nezávislé cestovanie jednoduchšie a ženy do svojich vysnívaných destinácií vyrážajú samé a vybavené smartfónom a cestovnými aplikáciami.[2]

Miesta, ktoré si pri svojich cestách sóloví cestovatelia obľúbili, bývajú mimo hlavnej turistickej destinácie – mileniáli si vyberajú nezvyčajné a menej navštevované miesta[3] a uprednostňujú ich pred známejšími európskymi turistickými magnetmi, ako je Rím, Londýn alebo Barcelona, pretože vyhľadávajú jedinečné zážitky, ktoré budú môcť objaviť a zdieľať na sociálnych sieťach.

S cieľom podporiť tento trend sa spoločnosť Samsung spojila so sprievodkyňou a influencerkou Ancou Ralucou Muresan, ktorá dokáže poskytnúť neoceniteľné poznatky o tom, ako cestovatelia objavujú svet v roku 2019; ponúka tipy pre cestovateľky, ktoré chcú preskúmať menej známe európske destinácie a zachytiť svoje zážitky na smartfón Samsung Galaxy S10+.

  • Naučte sa pred odjazdom dvadsať najdôležitejších fráz

Naučiť sa aspoň základy miestneho jazyka môže byť veľmi užitočné. Pomôže vám to opýtať sa na jednoduché veci, napr. pri hľadaní cesty alebo keď budete potrebovať niekoho poprosiť o pomoc. Navyše si za svoje úsilie ešte získate uznanie miestnych.

  • Vytvorte si kalendár s najatraktívnejšími „instagramovateľnými“ miestami

Budete chcieť zdieľať momentky z ciest so svojimi priateľmi, rodinou a fanúšikmi. Nielenže tak budú všetci vedieť, kade práve cestujete, ale možno ich dokonca inšpirujete, aby dané miesta aj navštívili! Skôr, než sa vydáte na cestu, venujte trochu času príprave a ešte pred odjazdom si naplánujte niekoľko  hlavných príspevkov. Keď potom do cieľovej krajiny dorazíte, budete si môcť odfotografovať obsah, ktorý chcete, a už si nebudete musieť robiť starosti, ako budú snímky vo vašom feede vyzerať.

  • Vyhraďte si 30 minút denne na zaznamenanie najlepších zážitkov z každého dňa

Pri cestovaní neustále zažívame niečo nové. Je toho veľa, čo je potrebné vstrebať, takže si okrem fotografovania taktiež zapisujte svoje postrehy, aby ste sa k prežitým okamihom mohli v budúcnosti opäť vracať. Smartfón Galaxy S10+ má obrovskú internú pamäť s veľkosťou až 1 TB, takže sa nemusíte obávať, že by sa vám minulo miesto!

  • Zachyťte každučký kút mesta

Návšteva doposiaľ nepoznaného mesta ponúka nekonečné množstvo pamiatok a tajomstvá, ktoré môžete zachytiť. Vychutnajte si neuveriteľne širokouhlý objektív smartfónu Galaxy S10+, ktorý dokáže zachytiť kompletnú panorámu. Do objektívu so zorným uhlom 123 stupňov sa vojde všetko, čo vaše oči vidia.

  • Tieto miesta si z cestovného zoznamu vyškrtnite

Veľké metropole sú out. In sú svojrázne destinácie, ktoré nie sú všeobecne známe. Predbehnite trend a skúste zamieriť do novej destinácie ešte pred tým, než sa z nej stane nový hit. Medzi hlavné, menej navštevované, ale atraktívne destinácie patrí v roku 2019 Rumunsko, Srbsko a Čierna Hora.[4]

  • Cestujte ako miestni

Aj keď je jazda taxíkom medzi destináciami často jednoduchšia a pohodlnejšia, jedným z najzaujímavejších a najautentickejších spôsobov, ako sa v novom meste dostať z bodu A do bodu B, je využiť miestnu verejnú dopravu. Často vám to poskytne skutočný pohľad na život očami domorodca. Okrem toho uvidíte a budete počuť veci, ktoré by ste po priamejšej trase minuli.

  • Nebojte sa pri fotografovaní experimentovať!

Keď už ste v novej krajine obklopení novými zvykmi a ľuďmi, prečo si teda nezaexperimentovať s vlastným štýlom fotografovania? Skúste jedinečným spôsobom zachytiť jedlo, štýl a okolie. Pridajte neobvyklé pohľady, ako napr. pri fotení priamo nahor alebo z vyvýšeného miesta. Ak chcete získať profesionálne vyzerajúce snímky, použite funkciu Shot Suggestion, ktorou je smartfón Galaxy S10+ vybavený a ktorá funguje ako príručný sprievodca nastavením kompozície.

Galaxy S10+ je ideálnym partnerom pre sólových cestovateľov. Vďaka vynikajúcim fotografickým schopnostiam zachytí každý centimeter cesty v bezkonkurenčnom rozlíšení. Prístroj sa môže pochváliť piatimi fotoaparátmi, vrátane ultraširokouhlého objektívu, čo znamená, že prakticky pre každý okamih je nejaký vždy k dispozícii. Inteligentné funkcie, ako je napríklad sprievodca nastavením kompozície Shot Suggestion a Live Focus, dodávajú obrazu ostrosť a skutočne oživujú mestské scény.

Smartfón Galaxy S10+ ve verzii Performance Edition je vyrobený z keramiky odolnej proti poškriabaniu a je doposiaľ najodolnejším smartfónom spoločnosti Samsung. Je vybavený batériou s najdlhšou výdržou a až 1 TB interným úložným priestorom, čo z neho robí úplne dokonalého spoločníka na cesty.

Na stránke https://www.samsung.com/sk/explore/photography/with-galaxy/guide-to-bucharest/ je možné nájsť stručného sprievodcu po piatich miestach v Bukurešti, ktoré vyniknú na každom instagramovom účte.

[1] Zdroj: Instagram
[2] Zdroj: Správa agentúry Canvas8: What’s driving the boom in female solo travel?
[3] Zdroj: Správa agentúry Canvas8:  Trippin: travel itineraries for non-tourists
[4] Zdroj: Európska komisia pre cestovný ruch Správa: European Tourism – Trends & Prospects (Q1/2019)
a Prehľadová správa o cestovnom ruchu v EU: Cestovný ruch v Európe v roku 2018 – Trendy a výhľad (3. štvrťrok. 2018)

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here