Inteligentné hodinky

Naozaj môžu byť inteligentné hodinky tak prospešné, že tvoria našu pomyselnú tretiu ruku? Veď na prvý pohľad je to akýsi obyčajný náramok na ruke, ktorý miestami zabliká či zavibruje. Ľudia, ktorí naplno objavili funkcie týchto hodiniek, však možno dajú za pravdu, že skutočne predstavujú ich pomyselnú tretiu ruku. V určitých situáciách vedia byť veľmi prospešné.

Menšia závislosť od smartfónu

Najmä pracovne vyťažení ľudia to dobre poznajú. Ani na obede počas pracovného dňa či počas voľných chvíľ sa nevedia ubrániť potrebe „scrollovať“ displej smartfónu a sledovať, či nemajú nejaký nový mail, správu či neprijatý hovor. Riešením ako sa zbaviť tohto zlozvyku sú inteligentné hodinky, vďaka ktorým obmedzíte čas strávený na smartfóne. Nemusíte sa stále pozerať na displej. Inteligentné hodinky sú pomyselnou treťou rukou preto, že na jeden dotyk máte k dispozícii všetko, čo by ste museli hľadať vo svojom smartfóne.

Doslova všetko

V inteligentných hodinkách nájdete takmer všetky funkcie, ktoré ponúka aj samotný smartfón. Jedným klikom si zobrazíte aktuálne upozornenia a aj keď nemáte telefón poruke, viete, kto vám písal a volal a sami si môžete vyhodnotiť, či je to urgentné alebo nie. Ďalej hodinky fungujú ako budík, merač krokov či tepu a dokonca si ich prostredníctvom môžete pustiť hudbu. Ak sa chystáte spať, môžete nechať telefón v inej miestnosti. Nebudete ho mať pri hlave, zobudia vás hodinky.

Priaznivé aj pre batériu smartfónu

Zásadnou výhodou inteligentných hodiniek je, že vďaka nim dokážete predĺžiť výdrž batérie svojho smartfónu. Je to zaujímavé najmä pri situáciách, keď viete, že prístup k nabitiu telefónu bude obmedzený. Výdaj energie na chod zariadení v tomto prípade rozložíte medzi inteligentné hodinky a mobilný telefón, čiže obe zariadenia vydržia dlhšie bez potreby ďalšieho nabitia.

Zdroj obrázka
Yuricazac / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here