shutterstock

Jar je už dávno za nami, ale kilá, ktoré sme počas zimy stihli nazbierať sme kvôli karanténe nemohli naplno v tomto období vonku vybehať, pretože mnohí z nás sa pre obavy z nakazenia začali niektorým miestam vyhýbať. Aby to ale nezanechalo na našom tele a zdraví dlhodobé následky, je potrebné sa dostať späť do formy.

Pešia turistika vám pomôže nielen vyhnúť sa verejnej doprave, ale tiež posilní váš imunitný systém. Na sledovanie svojho zdravia popri nej, ale aj iných fyzických aktivitách pritom môžete použiť rôzne prostriedky. Mobilné aplikácie a ešte lepšie, smart hodinky.

Prečo si vybrať toto inteligentné zariadenie?

Pravidelný srdcový rytmus je pre naše telo veľmi dôležitý, o čom sa najviac presviedčame najmä pri cvičení a náročných fyzických aktivitách. Amatérski bežci, plavci, turisti, alebo outdooroví nadšenci však aj napriek tomu a možno nevedomky svoj srdcový rytmus pri vysokom výkone  ignorujú. Ak je ale pulz príliš vysoký, potom telo nepracuje správne, je vyčerpané, čo ohrozuje zdravie človeka.

Správne smart hodinky alebo fitness náramok by vám v kontrole a pri dosahovaní stanovených cieľov mohli pomôcť. Výdrž ich batérie je až niekoľko dní (v závislosti od modelu a výrobcu), merajú tepovú frekvenciu, sledujú spálené kalórie, počet krokov, kvalitu spánku, ale aj vaše hovory a SMS-ky.

Využiť môžete rôzne dôležité funkcie

Ako to už ale chodí, aj pri tomto sortimente máte v obchodoch možnosť širokého výberu. Inteligentné hodinky v sebe kombinujú niekoľko užitočných funkcií naraz, preto vybrať si tie správne nemusí byť vždy jednoduché.

Jedná sa o meranie srdcovej frekvencie, spomínané počítanie krokov a prekonanú vzdialenosť. Smart náramok vám môže tiež ukázať, koľko kalórií ste počas konkrétnej aktivity alebo dňa spálili. Niektoré z najlepších modelov vám tiež umožňujú sledovať kvalitu spánku a jeho jednotlivé fázy. Pravidelne merajú pulz a monitorujú všetky dôležité pohyby, čo im umožňujú rôzne športové režimy a snímače.

S mobilom vám poslúžia ešte lepšie

Všetky dáta môžete sledovať v mobilnej aplikácii, vďaka ktorej je nastavenie a sledovanie plnenia cieľov oveľa jednoduchšie a prehľadnejšie. Inteligentný náramok si môžete tiež prispôsobiť tak, aby vám pripomínal, že príliš dlho sedíte a mali by ste sa zasa postaviť, prejsť a natiahnuť.

K mobilu sa pripájajú cez Bluetooth alebo Wi-Fi. Na konkrétne správy vás upozorní vibrácia alebo  iné efekty, ktoré závisia od výrobcu a značky.

Samozrejme, je to viac-menej doplnok, ktorý vám pomáha vytvárať akúsi analýzu vášho životného štýlu a zaznamenávať dôležité body počas dňa. Snaha dosiahnuť zlepšenie závisí v prvom rade od vás. Je ale vždy príjemnejšie, keď sa pozriete na hodinky a uvidíte, že dnes ste prešli 10 kilometrov a niekoľko tisíc krokov, ako keď nečinne sedíte doma a nič o svojom tele a jeho stave neviete.

Zdroj obrázka: Eviart/Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here