SLOVAKIA RING

Prvého permanentného autodrómu na Slovensku, sa začína medzinárodnými pretekmi v kontrolovanom šmyku (driftovaní) pod názvom Drift Kings (28.-29.3.).

Predchodca seriálu – King of Europe nie je pre nás žiadnou novinkou. Napokon, európskych kráľov kontrolovaného šmyku sme u nás pravidelne vídavali už od roku 2012. Tento rok šampionát trochu zmenil šat, no podstata ostáva rovnako zaujímavá a divácky atraktívna: paralelné súboje vždy dvoch „vytunovaných“ áut, v šmyku a pri nájazdových rýchlostiach zhruba 180 km/h… To nie je žiadna maličkosť a divákov často zabávajú práve „nezvládnuté“ manévre – kontakty, či šmyky do štrkových výbehových zón.

SLOVAKIA RING

Trať je krátka, s dlhou štartovou rovinkou a následnou sériou dvoch „esíčiek“. Zvuk vyladených motorov, nekonečný dym spálených pneumatík a akrobatická jazda najlepších pretekárov Európy nenechajú nikoho chladným. Napokon, rozhodcovia porovnávajú množstvo faktorov, ktoré vo vyraďovacích jazdách rozhodnú o víťazovi: presnosť jazdeckej línie, maximálna rýchlosť a uhol, dym pneumatík, celková šou a telemetria.

Drift Kings u nás zároveň odštartuje svoju 16. sezónu. Pretekať sa bude v triedach Pro, Pro2 a Queen Series, určenej pre dámy. Európska odnož tohto medzinárodného seriálu neskôr pokračuje do Maďarska, Nemecka, Grécka a na Cyprus.

Okruh SLOVAKIA RING však okrem kráľov driftu čakajú neskôr ďalšie zaujímavé medzinárodné podujatia, ktorým kraľuje OMV MaxxMotion WTCR – FIA Svetový pohár cestovných automobilov, ktorý sa podelí o víkend 6.-7. júna s Majstrovstvami Európy ťahačov FIA ETCR.

Tlačová správa