Junior Editor - Recenzia: sluchadlá SENNHEISER - CX SPORT

Sú to bezdrôtové In-Ear Bluetooth slúchadlá od nemeckej spoločnosti Sennheiser. Tieto slúchadlá vyzerajú už na prvý pohľad veľmi zaujímavo. Už pri rozbaľovaní ma zaujalo ich farebné prevedenie čiernej a žltej.

Keďže to sú bezdrôtové slúchadlá nie je na nich klasické pripojenie cez Jack ale Bluetooth 4.2 technológiu ktorú som si ihneď zamiloval. Necítil som sa obmedzovaný zbytočným káblom a tak som dostal viac voľnosti. Táto pokročilá technológia umožňuje pripojenie viacerých zariadení a tak som ich nemusel párovať znova a znova medzi mobilom a počítačom. Jednoducho som mal pripojené obidva naraz. Samotné slúchadlo má na sebe jednu zvláštnosť nazývanú Ear fin (“ušná plutva”) ktorej funkciou nie je len vyzerať skvelo ale aj zabrániť vypadnutiu slúchadla z ucha, čo sa im teda podarilo. Je k dispozícii v troch veľkostiach (S,M,L) ktoré sa nakombinujú s veľkosťou samotných “štuplov” ktoré sú až v štyroch veľkostiach (XS,S,M,L). Správna kombinácia mi zaručila aby mi slúchadlo nevypadlo, dokonca ani pri športe. Nepotreboval som si ich stále naprávať ako pri iných In-Ear slúchadlách.

Ďalšia vec ktorá ma ohúrila bola až 6h výdrž batérie ale za cenu väčšej batérie ktorá im trochu uberá z krásy a praktickosti (niekedy zavadzala). S nabíjaním som nemal žiadne problémy (je pomerne rýchle). Keď som ich nepotreboval tak som ich na pár minút pripojil k počítaču a mohol zase ďalej fungovať. Slúchadla majú zabudovaný mikrofón, takže umožňujú funkciu hands-free. Počas telefonátu ma bolo dobre počuť, nemusel som si mikrofón napravovať, ani nič podobné. Čo sa týka kvality zvuku, nie je vôbec zlý. Basy aj výšky sú dobre vyvážené a v dostatočnej kvalite. Bol som prekvapený čistotou zvuku pri štandardnej (strednej) hlasitosti, je čistý a bez šumu aj keď je to bezdrôtové. Pri vysokej hlasitosti ale začínajú šumieť a zvuk už nie je tak čistý a skoro nepočúvateľný.

Ovládanie slúchadiel je šikovne vyriešené. Počas počúvanie hudby môžem stláčaním tlačidiel plus a mínus nastavovať hlasitosť, a ich podržaním posúvať medzi skladbami, vďaka čomu som nemusel vytiahnuť mobil z vrecka. Pri zastavenej hudbe mi pri stlačení tlačidla mínus slúchadla povedali aký je stav batérie, čo sa celkom hodí 🙂. Tieto tlačidla majú ale jednu nevýhodu. Sú až moc ploché a pri športe je niekedy ťažšie ich nahmatať.

+ bezdrôtové
+zaujímavá kombinácia farieb
+pripojenie viacerých zariadení
+ergonómia slúchadla (Ear fin, nevypadávajú)
+široké príslušenstvo
+vhodné pre šport (potu a streku vzdorné)
+výdrž batérie (6h)
+rýchle nabíjanie
+možnosť volania
+kvalita zvuku
+ovládanie slúchadiel
+stav batérie (hlásateľ)
-pri vysokej hlasitosti zvuk stráca na kvalite (nie je úplne čistý)
-ploché tlačidla pre ovládanie (horšia manipulácia)

Damián Bačko

Poznámka redakcie techvia.sk

Všetky užívateľské recenzie sú publikované v pôvodnom znení bez akejkoľvek úpravy.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here