Samsung Tvoja sanca 2019

Projekt Samsung Tvoja šanca je príležitosťou pre všetkých mladých, pre ktorých je ich sen o kariérnom uplatnení nepredstaviteľne vzdialený.

Samsung Tvoja sanca 2019

Bratislava 15. marca 2019 – Pilotný ročník projektu Samsung Tvoja šanca pozitívne ovplyvnil v ostatnom roku 2018 osudy deviatich mladých ľudí z Českej a Slovenskej Republiky. Ďalší dvanásti z oboch krajín dostali možnosť premeniť svoje sny a kariérne ciele na skutočnosť vďaka Samsungu, ktorý na projekte spolupracuje s neziskovou organizáciou Nadání a dovednosti.

Druhý ročník projektu, ktorý získal ocenenie Gesto roka 2018 práve štartuje – a to s ďalšou skupinou nadaných stredoškolákov, pre ktorých by bol prístup k ich vzdelaniu a uplatneniu sa problematickejší ako u bežných teenagerov. Vybraní boli spomedzi 96 mladých ľudí, ktorí prejavili záujem a motiváciu posunúť sa vo svojom živote vopred a využiť túto príležitosť. Mnoho z týchto mladých ľudí má zdravotné problémy, žije v ústavnej starostlivosti, sú vo veľkej finančnej tiesni. Vďaka Samsungu a projektu Tvoja šanca sa tak dostanú k možnostiam vzdelania, profesijného uplatnenia, získajú podnety pre svoj ďalší rozvoj ako aj kontakty s významnými ľuďmi z praxe. Každý z nich pre štart do svojho nového života dostane finančný príspevok vo výške 3 900 EUR.

Samsung Tvoja sanca 2019

Samsung pomáha

„Náš projekt nie je len finančnou pomocou. Počas celého programu budú mať naši mladí možnosť získať zručnosti, ktoré ich v ich životoch posunú vopred. Poskytujeme im príležitosť na sebe pracovať, vzdelávať sa a získať prístup k možnostiam, ktoré by boli pre nich ťažšie dosiahnuteľné,“ uviedol Seung Joo Shin, prezident spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, a zároveň dodal: „Teraz s našimi  mladými účastníkmi absolvujeme sedem víkendových workshopov pod vedením odborníkov v Prahe a Bratislave, kde budú mať k dispozícii aj svojho profesijného poradcu a psychológa. Absolvujú tiež školenia a profesionálne tréningy s cieľom pripraviť ich pre samostatný život.“

Úspešný prvý ročník 2018

Deväť účastníkov programu Samsung Tvoja šanca už absolvovalo desiatky workshopov na Slovensku aj v zahraničí, rovnako ako aj individuálne konzultácie, návštevy vo významných spoločnostiach a na výstavách v zahraničí. Taktiež prispeli svojou prácou pre všeobecne prospešné spoločnosti. Ako hovorí predstaviteľka Nadácie Nadání a dovednost, pani Lucie Mairychová: „Napríklad dve z našich študentiek v pilotnom ročníku prešli fotografickým kurzom a naučili sa pracovať s programami na úpravu fotografií. Päť detí vyrazilo na dvojtýždenný jazykový kurz do Brightonu, ďalší študent v spolupráci s kreatívnou agentúrou zdokonalil svoj startup v oblasti doučovania, vymyslel nové logo, grafický vizuál a vytvoril moderné webové stránky. Niektorí si založili vlastný blog, absolvovali kurz copywritingu alebo zažili, ako fungujú redakcie Seznam.cz, TV Óčko a Forbes.“ V programe v roku 2018 jeho účastníci absolvovali 49 workshopov a seminárov, kde strávili viac ako 160 hodín. Zúčastnili sa 35-tich konferencií, zažili 34 exkurzií.

Samsung dream job inkubátor

Kariérny poradca navrhne každému z účastníkov osobnú profesijnú stratégiu na mieru. Pokiaľ napríklad niektorého z  účastníkov zaujal marketing, ale potrebuje ďalej usmerniť, program Samsung Tvoja šanca mu poskytne portfólio možností individuálneho uplatnenia sa na pracovnom trhu na Slovensku. Napríklad, ako hovorí pani Zuzana Mravík Zelenická, manažérka CSR programov spoločnosti Samsung: „Budeme realizovať vzdelávacie kurzy a činnosti, ktoré si naši účastníci zvolia. Absolvujú stáže, jazykový kurz vo Veľkej Británii, pomôžeme im aj so založením živnostenského listu.“

Program ponúka aj možnosti, ako sa zorientovať v rôznych grafických programoch, pracovať v oblasti marketingu a so sociálnymi sieťami. Nastavovanie a spravovanie PPC reklamy, asertívna komunikácia, pochopenie podnikania a biznisu sú taktiež záujmom mladých uchádzačov.

Samsung Tvoja sanca 2019

Úspechy účastníkov pilotného ročníka

Podľa individuálnych kariérnych vízií prešli v pilotnom ročníku dve účastníčky projektu fotografickým kurzom a naučili sa pracovať s programami na úpravu fotografií, päť detí vyrazilo na dvojtýždenný jazykový kurz do Brightonu, ďalší študent v spolupráci s kreatívnou agentúrou zdokonalil svoj startup v oblasti doučovania, vymyslel nové logo, grafický vizuál a vytvoril moderné webové stránky. Niektorí si založili vlastný blog, absolvovali kurz copywritingu alebo prešli redakciami Seznam.cz, TV Óčko či Forbes.

Spoznávanie a užitočné kontakty

Na základe vlastných preferencií študenti zistili okrem iného napríklad ako pracuje advokátska kancelária, navštívili Medzinárodný súdny dvor v Haagu, Poslaneckú snemovňu Českej Republiky, zúčastnili sa konferencií a veľtrhov doma a v zahraničí, spoznali množstvo nových ľudí a získali dôležité kontakty.

Cieľ a pomoc pre život

Napriek neľahkej životnej situácii spája všetkých bývalých i súčasných účastníkov projektu túžba pomáhať a byť prospešný svojim blízkym a okoliu. Záleží len na samotných účastníkoch, čo by chceli dokázať. Profesionáli v projekte im následne ukážu smer a pomôžu s realizáciou. Celoročný program nie je jednoduchý, vyžaduje veľa úsilia, sebadisciplíny a motivácie pracovať na svojom živote.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here