notebook

Mal by som si kúpiť MacBook? To je otázka, ktorá „prejde hlavou“ nejdenému z nadšencov elektroniky. Nie je žiadnych pochýb o tom, že Macbook je jeden z najznámejších výdobytkov spoločnosti Apple. Tak čo? Stále pochybujete? Nuž, poďme sa spolu pozrieť na to, či je MacBook naozaj najlepší notebook na trhu.

Je lepší MacBook alebo Windows?

Nekonečné debaty o tom, či je lepší MacBook alebo Windows prebiehajú dodnes. Windows a MacBook sú dvaja špičkový konkurenti. A preto, ak sa už rozhodnete pre akýkoľvek z nich, je to vaša osobná voľba.

MacBook – pastva pre oči

Steve Jobs, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Apple, sa takmer tri desaťročia staral o výzor Apple produktov. Práve pod jeho dohľadom vyzerali Apple kúsky ako umelecké diela. Pokiaľ ide o vonkajší vzhľad – prvenstvo si vybojoval MacBook. Macbook má už roky vynikajúcu používateľskú skúsenosť. Estetický dizajn je vskutku funkcia, ktorá výrazne odďaľuje MacBook od notebookov so systémov Windows (chýba im totiž nádych elegancie).

Čo sa týka rozmanitosti dizajnov, tak tu vyhrávajú notebooky so systémom Windows. Práve tu môžete nájsť množstvo rôznych variabilných dizajnov.

Operačný systém

Najväčším rozdielom medzi MacBook a Windows je operačný systém. MacBook funguje na MacOS vyvinutý spoločnosťou Apple. A notebook so systémom Windows beží na operačnom systéme Windows od spoločnosti Microsoft. Oba sú výnimočné operačné systémy a poskytujú plynulý výkon. Pričom, MacBooky sú vynikajúce, pokiaľ ide o kvalitu zostavenia a operačný systém MacOS založený na UNIX.

Utility Apps – vstavané aplikácie

Či už notebook so systémom Windows alebo Macbook, oba druhy elektroniky sú vybavené bežnými nástrojmi (kalkulačka, kalendár, webové prehliadače…). Mimo to, existujú i ďalšie aplikácie, ktoré získate iba v jednom z nich.

MacBook napríklad ponúka:
  • streamingovú hudobnú službu (AppleMusic),
  • vynikajúci editor videa,
  • unikátny, užívateľsky vyladený operačný systé

Notebook so systémom Windows ponúka:

  • rôzne herné aplikácie,
  • množstvo aplikácii na zvýšenie produktivity pri práci.

Ak by sme to však mali zhrnúť, MacBook ponúka množstvo aplikácii, ktoré stabilne fungujú a určite ich pri práci využijete. A ako je to s balíkom Office od Microsoftu? Balík, ktorý je kombináciou aplikácií, ako sú Excel, Word, Powerpoint… fungujú na Windowse aj MacBooku.

Hardvér a cena

MacBook ponúka veľký výber hardvéru, ktorý môže byť drahší. Počítače s operačným systémom Windows väčšinou nájdete za nižšiu cenu, no ich spracovanie nie je také kvalitné.

MacBook – finálne benefity, ktoré rozhodnú

Macbook uľahčuje nájdenie toho, čo potrebujete. Je vhodný pre kohokoľvek (študenti, dizajnéri, iní pracovníci…). Avšak, jeho najlepšia výhoda je to, že vám môže pomôcť zostať v organizovanom priestore (priehľadnosť, zvládanie náročných úloh a zadaní). Ako už bolo vyššie spomínané – presný a jednoduchý dizajn, má zásluhu na obľúbenosti MacBooku po celom svete.

Dúfame, že ste sa po prečítaní nášho článku konečne rozhodli. A rozhodnutie, či je MacBook najlepším notebookom na trhu nechávame na vašej osobnej preferencií.

Zdroj obrázku: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ